babylove овошни кашички

Гледани серии (2018)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sweetlove_0312, 27 јуни 2018.

?

Колку серии би изгледале оваа година?

 1. 20

  16 глас(а)
  34,0%
 2. 50

  7 глас(а)
  14,9%
 3. 100 +

  8 глас(а)
  17,0%
 4. 5-20

  16 глас(а)
  34,0%
 1. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  9.462
  Пол:
  Женски
  Оваа тема е слична на таа со оценување филмови само што овде ќе можете да кажувате кои серии ги имате гледано од почеток на оваа година и оценете ги од 1-10.
   
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  122.915
  20 нови максимум. Не би можела да се снајдам во иднина ако почнам поќе.
  1. A series of unfortunate events 7.5/10
  2. The Reverie 4/10
  3. The crossing 7/10
  4. Killing Eve 5/10
  5. Cloak and Dagger 7/10
  6. Lost in Space 9/10
  7. Krypton 6/10
  8. The Blacklist 7.5/10
  9. The Resident 6.5/10
  10. Everything sucks! 9/10
  11. Gravity Falls 10/10
  12. Life Sentence 7/10
  13. Patrick Melrose 10/10
  Годината ми изгледа пократка, не очекував ни толку да се.
   
  На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  1. The Fosters 10/10
  2. Switched At Birth 10/10
  3. Prison Break 10/10
  4. The Blacklist 9/10
  5. Greenhouse Academy 9/10
  6. NCIS 10/10
  7. NCIS: Los Angeles 9/10
  8. Under The Dome 9/10
  9. Suits 10/10
  10. Timeless 8/10
  11. Elementary 8/10
  12. The Crossing 10/10
  13. How I Met Your Mother 9/10
  14. Full House 10/10
  15. Bones 9/10
  16. The Originals 10/10
  17. The 100 10/10
  18. Code Black 8/10
  19. Once Upon A Time 10/10
  20. Luke Cage 9/10
   
 4. some girl

  some girl Нов член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Не сум човек шо глеа серии, али 1 имам изгледано :rofl:
  - 13 reasons why 1/2 seasons
   
 5. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.480
  Допаѓања:
  30.765
  Пол:
  Женски
  Сега почнав да гледам серии.
  Мислам би можело на анкетата и помалку да има, барем 10. Гласав со 20 иако тоа ми се многу, нема шанси да изгледам толку бидејќи гледам серии со многу сезони
  1. Grey's anatomy (при крај сум, па наредно се мислам Suits да ја почнам )
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  122.915
  Ова е за серии кои ги почнавме оваа година така? :|
   
 7. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.480
  Допаѓања:
  30.765
  Пол:
  Женски
  И јас така разбрав само за оваа година. Како во филмовите секоја година нова тема...
  Онака се повеќе изгледани серии :)
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  9.462
  Пол:
  Женски
  На theowndemon и iloveyou29 им се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.431
  Допаѓања:
  76.072
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека фали и опција "10 серии" во анкетата. :)

  Да ја реорганизираме малку анкетата, би било супер.
  И темата е супер, баш ме интересира колку серии сум погледнала годинава досега.
  Немам преброено. :)
   
  На Someonespecial, theowndemon и iloveyou29 им се допаѓа ова.
 10. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.769
  "The white princess"- 9/10 а не 10/10 само заради крајот.
   
 11. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  122.915
  Јас случајно видов дека 911 е од 2018 излезена, а ја гледам од ко излезе дента така да после ќе ја прочешлам апликацијата да видам после НГ шо имам ново гледано, да не заборајв нешто како серијава па ќе се дополнам како горе со оценка.
  Се шо почнав Јануари/ Февруари ми се чини како Декември да сум почнала, уште зима ми е мене. :D
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  13.519
  Пол:
  Женски
  Во која апликација си праиш белешки? Јас не памтам бе 100% некоја ќе заборавам, морам список да си направам.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  122.915
  tvtime, имаш и веб страна за на компјутер и андроид апликација. Пред апликацијата јас се гинев низ тефтери за неделни еоизоди, нови епизоди, која серија сакам да ја почнам. Овде се е по категории, гледани, не гледани, не почнати (некои кои допрва излегува прва сезона), завршени (овие кои не вадат веќе епизоди), серии за гледање. Ти пиши време колку трошиш, има статистики, календар, известувања, кога шо си гледал и каде. Апликацијата е најдобра. Никогаш не би фалела нешто за без пари да не беше толку добро. А и многу полесно се бараат нови серии, можиш да имаш пријатели, да прајш мимс и да коментираш на епизоди, има емоции и гласање за лик.
  На црна позадина, жолта буква "Т" е.
  Screenshot_2018-06-29-13-16-05-105_com.tozelabs.tvshowtime.png
  Ова е календарот, кога шо излегва пиши, штом излези се префрлаат епизодите во watchlist ,за да ги видиш без да проверваш дати.
  IMG_20180629_132456.png
  Тука пиши кога шо имаш гледано и предлози за следно шо да гледаш од листата.
  Screenshot_2018-06-29-13-15-32-826_com.tozelabs.tvshowtime.png
  Овде има квизој, реакции, артикли. Баш за тепање време, плус предлози.
  Screenshot_2018-06-29-13-15-06-363_com.tozelabs.tvshowtime.png
  Вака излегват нови епизоди одма штом влезиш во апликација, буквално нигде не треба да прицкаш и знајш шо немаш гледано.
  Има и статистики во профилот ама не шкрапнав таму.
   
  На Mishela и kikin им се допаѓа ова.
 14. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  9.586
  Пол:
  Женски
  И јас оваа апликација ја користам. Задоволна сум(y)
  . Ако немам апликација ке се изгубам по забелешкиве во телефон :)
  Предходно ја користев SIDEREEL, но апликацијата за телефон ја укинаа . Многу по прегледно беше на оваа апликација .Не ни знам зошто ја укинаа. Сега само веб страната остана да се користи |(.
   
  На kikin и theowndemon им се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  122.915
  Ептен ретко за било шо да ми се бендиса мене апликација, ама твтајм и клу шо е за менструација ги користам најдолго и најверно, на сите уреди кои ги имам, само зошто ми се ептен по мерка. :D
   
  На VedaG10 и kikin им се допаѓа ова.
 16. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  9.586
  Пол:
  Женски
  ај да проверам што е клу шо :)
  На Сидерел беше по прегледно тоа што треба да изгледаш оваа недела.. Бидејки јас во недела (како ден) си ги симнувам епизодите од неделата која е помината ..
  Сега почнав да ја користам оваа апликација и не сум навикната :)
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  13.519
  Пол:
  Женски
  а КЛУ ШО на би го пребарувала како „klue sho, klu so, slue so...#???
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  9.586
  Пол:
  Женски
  Јас го најдов АКО е таа иста апликација Period Tracker Clue : period & Ovulation tracker ...
  сега проверив Сидерел може преку веб страна да ги прегледуваш сериите кои треба да се гледаат но не е исто како и апликацијата ...
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  122.915
  Клу (clue), шо е за менс. :D Двете најверни апликации. TV time за тука ахахха. :D
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  13.519
  Пол:
  Женски
  Така де, се разбравме, ама кај за серии, таму нек оди и за менструација и плодни денови (жени, ако не измешаме муабети, не сме живи)
   
  На VedaG10 и theowndemon им се допаѓа ова.