1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гледање на кафе

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vodolija, 12 јануари 2010.

 1. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Dali go primenuvate ''trendot'' gledanje na kafe, t.e. na talog od kafe :D Sto mislite za toa i ako go primenuvate dali nekogas vi se ima ispolneto nesto :lol:
  Mene licno mi e interesno i niso drugo...Ne veruvam mnogu vo takvi ''babini devettini'' no za tepanje vreme so drustvo e interesno :) Pozz
  Inaku se izvnuvam so ne pisuvam so mak poddrska no neso ne mi e vo red so kompjuterot :)
   
  На meckicka и ancymk им се допаѓа ова.
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Мене тоа ми се чисти глупости. Сум го правела порано заради тепање време, ама не верувам во тие глупости и не го правам тоа повеќе. :)
   
 3. iloveyou

  iloveyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  haha, bas interesna tema:) Iskreno jas gledm na kafe:) koga im gledam na drugi velat deka sum im "pogodila", a za mene nikogas nemozam da si "predvidam" Najmnogu se raspravam so drugarkite zatoa sto mi e mn glupavo koga im gledam na kafe...Inaku ne deka veruvam mn vo toa, no sepak ponekogas rabotite se poklopuvaat so gatanjeto, mozebi cista slucajnost, no bas e interesno :) pozz
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Порано го правев со другарките тоа секој ден, се дешаваше дури и 2-3 пати дневно :lol: :lol: Сега го правам тоа поретко. Не верувам баш затоа шо ретко кој ми ПОГОДИЛ, ама се има случено девојче со кое имав само ЗДРАВО, ШО ПРАИШ да ми гледа на кафе и девојкава ми гледаше едно 20 минути можда и просто ме растури. Се од збор збор што ми кажа, како животот да ми го рецитираше. И како после да речам дека е тоа скроз безврска?
   
  На ennas му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  I veruvam i ne veruvam>ne sekogas mi se pogaga!ama da vi kazam sto e interesno:worried:o drugarka sto sme od mnogu mali zaedno,sekoe piejne kafe ja prevrtuvame soljata_e kako moze da ni e se vistina koga ni se ima sluceno i po 6-7 kafina da ispieme vo dva ili tri casa :D :D :D
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  aj pa ako ne ja ke vi gledam na kafe,ama internetsko kafe:)neznam bas da gledam,ama gledam crtki,linii,formi....:)
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.679
  Допаѓања:
  64.974
  Пол:
  Женски
  Ke ja slikame soljata i ke ja staime slikata tuka pa ke mozes da ni gledas hahaha :)
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  hahahahahaha,ke pogoduvam so moze stvarno ke pogodam nekoj:))))))
   
 9. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Jas licno veruvam na ova... samo ako mi gleda nekoj sto stvarno ne znae nisto za mene i normalno da se razbira vo toa... veruvam zosto stvarno do sea mnogu raboti mi imaat pogodeno sto bile ili pak se ostvarile potoa :)
   
  На unforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lolipop92

  Lolipop92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  14
  jas ne veruvam vo gledanje na kafe...toa najcesto se slucuva samo zaradi cista zabava i "tepanje" na vreme so drugarkite...a vo posledno vreme pa i ne go praktikuvam :D pozz
   
 11. Angiii

  Angiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Jas porano ne sum veruvala no od pred 2 god pochnav bidejkji mi gledashe edna dev i iskreno se mi pogodi .. se se sluchi kako shto reche taa shto ne mi se veruvashe .No za zal i jas se zaraziv so toa gledanje i pochnav i jas (me ucheshe edna drugarka) Koga si gledam samata na sebe nekako ne si pogoduvam no koga i da gledam na drugi mi velat deka se sum im pogodila Heh
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас ич не сакам сама да си гледам зато шо кога си гледам сама некако ми се гледаат работи јас шо сакам да ми се видат, па затоа избегнувам сама да си гледам.
  леле само колку пати повторив ГЛЕДАМ :lol:
   
 13. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  ...a be kakvo e toa...Гледање на кафе...
  ...u meleno ili nemeleno..?
  ...jas znam za gledanje vo sholja...
  ...za kafe...normalno...
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 14. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  a jas imam slusnato deka ne cinelo sam da si gledas i deka ako dvajca ti gledale i toane bilo dobro... navistina? :roll:
   
 15. nica

  nica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  56
  Jas ne znam da gledam na kafe. I toa go pravev cisto onaka za zanimacija. Mi gledale drugarki, tetka mi, ama nikogas ne sum se zamarala da vidam dali ke mi se ispolni ili ne. I zaboravam na toa sto mi kazale pa i ne gledam dali me si ostvaruva. No so mnogu lugje sum razgovarala i vikaat deka im pogodile.
   
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Па прочитав некаде, дека гледањето во кафе е реално, само ако добро се одгатат фигурите. Тоа е поради тоа што додека го пиеме кафето, тоа ја допира нашата плунка, а се смета дека во плунката има наша ДНК. Па така нашата ДНК се лепи на талогот на кафето. Ова го прочитав и мислам дека е логично.
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  За тоа сам да си гледаш дали чини или не незнам, ама некако ми е глупо сама да си гледам, не е објективно ич и го гледаме она што сакаме да го видиме. А и јас имам чуено дека не чини двајца да ти гледаат истовремено и никогаш со другарките не го практикуваме тоа.
   
 18. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  Hipica...odamna...
  neman ni chueno ni videno...
  te napraviv po eno kafe...

  [​IMG]

  daj vidi ako sakash...
  da chujam shto me cheka...
   
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ubavini te cekaat:)))))
   
 20. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  ...vikash.!?...a zelba...
  ...moze zelba da stisnam.!?