1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гледање на кафе

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vodolija, 12 јануари 2010.

  1. fenu

    fenu Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Гледање на кафе = тепање време, онака од забава со другарките. Инаку ми се има случено и да ми погодат, и тоа еднаш, ама од акл излегов, и мислам дека од тогаш поретко ја применувам оваа забава. Баба и на една другарка еднаш коа ме наседна, не само што се ми изрецитира, и за во иднина многу работи ми погоди, ептен морничава работа. Како и да е, има нешто, ама мислам повеќе е случајност.
     
  2. ubavicataizverot

    ubavicataizverot Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    gledanje na kafe..intersno za zabava,tesenje i "lazenje" so drugarkite hahaha,no nisto seriozno..jas licno ne veruvam vo talogot od kafeto :D
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ај испи го прво, па ќе ти гледам :D
     
  4. MATH

    MATH Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Кажете ми дали некој знае што значи кога во шолјата ќе се појави срце(не ја свртев шолјата туку отстрана го забележав,беше големо и целосно дефинирано) :?: :?: :?:
     
  5. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    хахахаххаха леле со тоа гледање на кафе се прелажав и почнав да го пијам и сега станав зависна па без 2 филцани кафе во денот неможам да функционирам....особено турско зошто она со млеко некако не ми е погодено :lol:
    порано на секое пиење вртев филџан и се лажевме со другарките ама лично не верувам во тоа и ми немаат погодено речиси ништо освен ако не сум им кажала нешто претходно па да ме излажат, сега повеќе д година немам свртено филџан, ми се здосадо од лажење 8)
    невикам не може има некои што стварно знаат да гледаат на кафе и погодуваат ама мене ми се нема тоа случено да ми гледаат такви луѓе :mrgreen:

    P.S. филџан со талог од кафе + неколку информации за личноста која го пиела кафето + бујна фантазија = гледање на кафе
     
  6. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    е сега да ви кажам што ми се има мене десено со ова гледање... јас не верував во вакви ствари.. во средно тепавме време али ништо сериозно и нејсе. ми дојде нова цимерка на почетокот во втора на факултет... и сеа пиеме кафе и тепаме муабет, од кај си што си и девојчево ми вика дај да ти гледам. јас као ајде, не дека очекував да ми каже нешто али ајде реков..
    и вртам филџанов, типкава ми гледа и ми го тера муабетов: ќе фатиш дечко, типот ти е многу близок, во исто друштво сте, родени сте во ист месец ама не сте исто во хороскоп.. и небитно си пљампаше таа пола саат и заврши... девојчево буквално не го познавав... се знаевме еден саат. мене не ми се допаѓаше никој од моето друштво и нејсе после два три месеци се фатив стварно со најдобриот ми другар. типот дојде кај мене во скопје на кафе и нешто муабети за гледање кафе и другата цимерка која беше присутна и на кафе гледањево и во моментот го прашува што е во хороскоп. дечко ми му кажува дека е бик ( јас сум близнаци ) и цимерката одоколу го прашува кој датум е роден, тој му кажува 15ти мај ( јас сум на 31ви) и од тогаш баш и не ми е пријатно да ми гледа некој
     
    На Sv. Nikolka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Отсекогаш сум верувала дека тоа се глупости. До сега само еднаш сум била на такво нешто. Сакам да не верувам во се тоа што ми го кажаа... Не верував дека во филџан од кафе може некој да ми каже се за семејствто, лично за мене и што уште не. :roll: Ми кажаа некои работи од минатото кои беа 99% точни, и уште некои кои со тек на времето се остваруваа. Од тогаш повторно не сум била а планирам повторно кај истата „гледачка“.
     
    На Sv. Nikolka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    јас верувам во гледање на кафе ама ако ти гледа некој што не те знае а не другарките тие знаат се за тебе и ке ти погодат се нормално и мене една жена ме стави во топ на газ паднав кога ми гледаше :lol: :clap:
     
  9. Blondie

    Blondie Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Интересно ми е и сакам да ми гледаат на кафе, ама не се преокупирам којзнае колку со тоа, не го сфаќам толку сериозно, ама имам една другарка што е ненормална колку добро знае да гледа и да погоди. :)
     
  10. Gab4e22

    Gab4e22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Moram da go kazam ova poso mi se sluci denes i me kine odvnatre a povrzano e so gledanje na kafe, inaku ne veruvam vo takvi raboti ama pred edna god koga raskinav so bivsiot i bev potistena, razocarana i depresivna sosema slucajno i nepovrzano otidovme so drugarkami kaj edna tetka i taa da gledala na kafe, duri i doagale doma nepoznati samo za da im gleda...i taka go zema mojot fildjan i pocna da mi zbori kako sum raskinala so deckoto, kako me ostavil za druga, kako sum razocarana i isto taka mi kaza deka ke mi bara proska deka zgesil i itn. ostanav so podzinata usta i neveruvav vo se so mi kaza, isto taka mi kaza deka ke zapoznam decko i vo koj mesec ke bidam so nego i deka mozebi ke mi ponudi brak, se sluci se so ona mi kaza, no ponudata uste ja nema :) , denes otidov pak no ovojpat so namera da mi gleda mi kaza deka istoto ke mi se sluci so mi se sluci so bivsiot , deka ke fati druga no deka ke se predomisli i ke bara pak da bideme zaedno duri ke ima i ponuda za brak, no i deka ako do mesec juni ne ostaneme zaedno posle juni nemalo nikakvi sansi da bideme zaedno i red dr rab, mn sum nekako voznemirena zaradi se sto mi kaza, no definitivno znam deka veke nema da odam po takvi raboti, poso premnogu se sugestivni i mislam deka od so premn mislam stvarno ke predizvikam da mi se sluci...
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Мене еднаш сестра и на една другарка коа ми гледаше...сум се зачудила...значи имаше некоја караница и такви глупости и нешто како секоја личност што ќе каже ова - она у тој стил беше.Како сме се испокарале...па се истото... од тогаш почнав да верувам ама не ми погажаат сите.Само тоа девојчето и бртучедка ми :lol: Инаку и јас знам да глеам па ај ако е некој ЗА повелете на кафе :lol: :lol: ми виката обично сум погаѓала...ама што тоа коа им глеам на блиски личности пола знам и што и да им кажувам го знам веќе... вака интересно е да незнам некојд а видам што ќе биде тогаш :lol:
     
  12. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Еднаш ми имаат гледано на кафе. Ми „прочита“ многу работи за во иднина. Не можев да поверувам дека тооолку многу погоди. Обично кафе од школското бифе. И почнаа да се одвиваат работите како што ми кажа според кафето.. ИИии наеднаш почнаа да одат сосем наопаку. Доживеав низа разочарувања и невидени кулминации на проблеми со самата себе си. И готово - крај. Нема веќе превртување кафе. Нема потреба. Животот е тој што е. Зошто предвидувања?
     
  13. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Луѓе дај хелп...Што значи бродче т.е. чамче мало како плови низ многу зборови ? :?: и бел коњ кој бега а под него има еднорог кој го брка за еднорогот знам дека е среќа ама коњот ? :?
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.652
    Пол:
    Женски
    Коњот значи сила, независност, а штом е бел, може да значи и успех, а бротчето веројатно симболизира некое патување, на кое ќе дознаеш некои работи...ај да видиме дали е ова точно :) :) :)
     
  15. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698

    Фала многу :D
     
  16. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    si gleav na kafe so drugarki ko ucevme sredno..e togas se utepuevme od kafe pienje i gatanje :lol: posle skolo obavezno se sobiravme kaj nekoja,muabeti ova ona i obavezno gledanje.. od ko zavrsiv sredno prestanavme so tie praktiki.sea so godini nemam zavrteno fildzan ne se sekavam koga bilo posleden pat..toa go svakam kako zabava samo..
    e sea ima i takvi luge sto imaat darba i so mozat na kafe fildzan da ti pogodat stvarno..i ja ne sum veruvala ama mi se ima deseno ednas i na mene..imav eden decko so si bese dojden od stranstvo i sa fativme i go zasakav mnogu.koga si zamina deckoto nazad mnogu bev tazna.bas tie denovi edna drugarka me vikna da i pravam drustvo ke idela kaj edna zena so gleala na kafe i mnogu pogoduvala..i otidov da i praam drustvo,vikam aj ko sum i jas tuka i mene neka mi gleda..zenata edno zimanje fildzanot (a prvpat me gleda) mi vika"lele devojce ti sto tolku si se razocaralo,ta ne e toj ,edinstven maz na svetov,nemoj da se razocaruvas ,-i vika- toj ne e tuka nekade daleku e, pak ke dojde i vie pak ke bidete zaedno,ama nema da se mazis za nego,ne vi se sudbinite zaedno"....i stvarno taka se desi..deckoto posle 2 godini pak se vrati vo makedonija,pak bevme zaedno,ama ne se zemavme,pred nos mi go lapna edno k....ce :lol: da ne ja tegnam prikaskata za deckovo so i kako se desi posto e dolga a ja moram da stanuvam od komp. :D
    a na drugarka mi i kaza deka pravi dokumenti za stranstvo ama deka sega ke ja odbijat a naredniot pat ko ke pokusa ke dobie viza za stranstvo...i luge moi stvarno taka iskoci :D
     
  17. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Бродот низ зборови значи несто како испловување на некој тешки зборови (затоа шо ти е у збориви нели ;) ) вајда упатени кон тебе од некој дечко :) (Сеа не ми е тука цел филџан иначе ке ти кажам шо ти значи конкретно ) .
     
  18. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    e i jas ne veruvav apsolutno vo nisto od toa gledane ponekogas od dosada gledavme so drugarki no eve sto mi se sluci bev so bratuceda mi kaj edna drugarka nejzina jas znaci ja gledav samo 3 patti godisno nea i imavme edno zdravo imavme no koga go fati fildzanot moj mi kaza sve i od minatoto i nekoi raboti koi ke se slucele vo idnina jas na nisto ne veruvav mislev deka nema sansi da bidne taka zosto i prethodno imav izguben nadez no tap po 3 maseci(kako sto kaza taa) se sluci e aj sega ne veruvaj..... taa ne me ni znae :D
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Луѓе што значи кука? Низ целата шоља ги имам :? :? Во различни големини и бои ... :? :? А исто и на врв на шоља имам невеста огромна цела бела со развлечен фустан а до фустанот 8мица :? и сабја ?
     
  20. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    абе ме изнасмеавте...цццц :lol: :lol: тука си гледате на кафе а :?: :lol: ....сврти шољата трк на фемина напиши некој да ти протолкува ;) ....значи ние жениве сме....чудесааааааа.....абе ќе се снајдеме па мајка Јана :lol: :lol: ....туку и јас ќе свртам сеа...еве го шмрцкам полека :lol:
     
    На 343 му/ѝ се допаѓа ова.