1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гледање на кафе

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vodolija, 12 јануари 2010.

  1. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115

    Срце мислам дека ке се мажиш ако не си во брак , ако си во брак ке одеш на убава и многу блиска свадба многу убаво ке си поминеш у двата случаи :)
     
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698

    Ајде сврти па прашувај ќе помагаме :lol: :lol: Абе знам јас нешто ама ова чудово прв пат го гледам .. :? :? А и невестава ме исплаши .. :?

    Ах... уште да се мажам ми фали ... :lol:
    А за свадба кај некој незнам ... нема некој таков близок кој е стигнат за мажење / женење... јас па се исплашив пошто сум слушнала дека ако сонуваш свадба е ненадејна смрт ... :?
     
  3. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Незнам не сум Дракче :D Епа чекај ти па леле одма ли сакаш да ти се оствари :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сега јас да ти кажам (демек поискусна гледачка :lol: :lol: ):
    Куќата ти значи заштита од некого, а пошто викаш дека се во различни големини и бои (мислиш нијанси :lol: ), значи од повеќе луѓе.
    Невестата со осмицата значи дека сабота навечер ќе имаш дупла среќа, тоа дупла среќа јас така си го викам, значи демек многу среќа ќе имаш :lol:
    А сабјата значи дека некоја работа ќе ја пресечиш т.е. ќе ја завршиш.

    Е сега ова не држи ме за збор. Ти кажувам од што ги слушам другарките кога ми гледаат. Па кажи ако сум ти погодила,бизнис да отворам :lol: :lol:
     
  5. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Фала Хипица имаш кафе од мене :lol:
    Инаку сум слушнала и јас дека фустан е нешто во сабота навечер само ова невестава ме збуни :lol:
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Девојка во бел фустан е сабота навечер, а во црн е петок навечер :lol: :lol: И ќе ти го памтам кафето, ако ти сум погодила секако :D Да не е за џабе.
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Еве Хипица стана специјалист за кафе.Немој да пијам кафе сега па да те терам да ми гледаш ;)
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ајде Кате, баш сум нешто расположена за гледање, што ретко ми се случува :lol: :lol:
     
  9. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    можда има нешто во гледање на кафе но повеке е за „тепање“ време.
     
  10. jasmin

    jasmin Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    35
    Во средно со другарките поминувавме многу време во гледање... ама онака за забава, а не дека верувавме. Интересно е. Тој што гледа треба да е многу креативен, затоа што тогаш најзабавно е. Се зависи од расположението на гледачот :)
     
  11. mia-m

    mia-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Ооо уживам кога ми гледаат на кафе...Само чекам некоја жртва да најдам што покажува дури и најмал интерес за гледање :twisted: Но не верувам во она што ќе ми го кажат, зошто речиси ништо од тоа не ми се остварува (или не сум нашла некој што стварно знае да „гледа“!). Ретко кога нешто ќе ми погодат, а најсреќна сум кога ќе ми кажат некоја работа која сакам да ја слушнам! :D
     
  12. LadyD

    LadyD Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Па да - некогаш едвај чекав да се собереме неколку другарки од кои една сигурно ќе ни гледа на кафе и да дискутираме за кажаните работи :D сега повеќе немам време а и не ми е интересно бидејќи ми е јасно дека нема никаква врска со вистината :)
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Како помала со другарките си гледавме на кафе, не дека сме знаеле туку само така од забава сме изигравале гледачки :lol: Не верувам во тоа. Пред една година одевме кај една стара баба демек многу погодувала, да ни гледа на кафе, ама и нејзиното кажување врска немаше. Нешто ќе погоди ама од толку работи што кажува, мора нешто и да стрефи :lol: :lol: :lol:
     
  14. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    Имам јас една школска другарка,не се дружиме баш многу-ама кога ќе ми гледа на кафе,се знај! :D
    Како навиана кажува и се погодува..за жал и лошо да е,ќе ти го каже :?
    Затоа,верувам јас во ова чудово... :lol: :D
     
  15. E.C.I

    E.C.I Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    7
    хахаха колку нема везе само.сите трескаат заљубена си ќе видиш некој имаш душманка некој ти мисли добро/лошо па да нормално...нешо ќе погоди така???а некој се палат ко мајмунки ама секој има право да избере во што ќе верува или во што му одговара :D
     
  16. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    ех срцке,јас не замислувам за љубоффф желби,туку ле за општи работи за кој никој нема појмааа,па камоли таа што ми гледа...а верувај-школската моја како баба ванџа е ;)
     
  17. Dreamer

    Dreamer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    70
    Кога ќе се собереме со друштвото редовно ги вртиме шолјичките :D ..Другарка ми неколку пати ми има погодено...сепак можеби има некоја вистина и во тоа :)
     
  18. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    почнав чисто од навика да вртам шоља. Во средно со другарката скапувавме на кафе(ако учел некој во орце знае за Сласт) . Си гледавме секој ден, ама откако идвете фативме сериозни врски, прекинавме..таа се омажи а јас се разведовж(среќно)читај раскинав :lol: е од тогаш и заборавивме како згледа гледање на кафе. Вртиме понекад али останува така превртена.
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Од денеска верувам во кафе,во судбина и во се што е натприродно...
    Голем црн петел веднаш при врвот...Наместен кревет и огромна рака која одозгора го зема... немора да објаснувам мислам дека знаете што значи :? :?
     
  20. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Не сакам да ми гледаат на кафе,зашто не верувам и од таа причина не не превтувам филџан веќе.
    А како помали со другарките си гледавме редовно(читај секојдневно :) )и уште се чудам со кој памет.Али по се изгледам мора да се помине низ таа фаза,како неодминлива скала во процесот на созревање е,или како пропратна нус појава,сеедно.. :)