Гледање на кафе

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vodolija, 12 јануари 2010.

 1. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  48
  Вака сега. Слушнав во Скопје имало човек што гледа на кафе, пристар човек, универзитетски професор. Земал 1000ден. за гледање на кафе. Тоа е се што знам. Ми треба информации за човекот, кај се наоѓа, име и телефонски број.
   
  На Zorica59 и Dark light ◇> им се допаѓа ова.
 2. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Ako mislime na istiot covek po tvojot opis mislam deka mozam da pomognam .
   
 3. Mjaumac

  Mjaumac Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Каде се наоѓа жената?
   
 4. Mjaumac

  Mjaumac Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ако знае некој да гледа на кафе да ми пише во приватна порака.. благодарам
   
 5. Mjaumac

  Mjaumac Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Расположена за гледање?
   

  Прикачени фајлови:

 6. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  908
  Пол:
  Женски
  Некој да ми гледа ако може? :):) Третата слика ми е желбата.

  20190614_132146.jpg

  20190614_132140.jpg

  20190614_132133.jpg
   
 7. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  кој знае да гледа на кафе?Приватна порака ве молам,важно ми е,
   
 8. Mjaumac

  Mjaumac Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  И јас барам ама нема
   
 9. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Женски
  Кој е тој од каде е? Ако може број.
   
 10. DaisyJohnson

  DaisyJohnson Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Ако има некој расположен да ѕирне у филџанот. Периодов ми е катастрофа па...тоа горе е желбата.
  received_323023155274273.jpeg received_458214161628949.jpeg
   
 11. Mjaumac

  Mjaumac Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Moze broj od deckoto?
   
 12. deathinside

  deathinside Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2019
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Некој да има број од дедото од Скопска црна гора што гледал на кафе?
   
  На Zorica59 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  IMG_20190809_154609.jpg
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 14. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
 15. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Не е во ред вака да се лаже, јас се јавив на бројот и жената беше вчудоневидена, вика нити гледам нити ништо вика ве излажале, Затоа немојте вакви работи да лажете.
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 16. madam puff

  madam puff Нов член

  Се зачлени на:
  16 август 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  7D4BDC8C-6999-4255-A685-AABE41634CCE.jpeg
   
  На Alex.T и Адрија им се допаѓа ова.
 17. Адрија

  Адрија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2016
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Имаш некој мали пари за зимање некоја црна особа се меша разговор некој со црна особа машка чекаш нешто ама нема за брзо да биде ќе помине некое време и некоја среќа нешто убаво ти се случило или ке ти се случи за брзо ...
  Прв пат гледам онака што сум слушала што значат некој фигури дали сум ти погодила нешто незнам хахаха
   
 18. Alex.T

  Alex.T Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
 19. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Не знам што е ова ама ме исплаши :( мора да го видите
  Не го свртев и онака бев сама и ова беше навечер.
   

  Прикачени фајлови:

 20. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  10.403
  Пол:
  Женски
  Ајде ако некој се разбира кажувајте. Јас можам да препознаам што има во филџанот ама за значење појма немам. :D
  Жена која стои на еден рид како да сака да скокне, на главата има пиленце и над него црно срце. Како објаснив.. (facepalm)