Гледање на кафе

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vodolija, 12 јануари 2010.

 1. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  Moze feminka da mi kazes mene da ti pratam slika?
   
 2. Jov5

  Jov5 Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Ај и мене да ми гледате :) Желбата е последната слика :) IMG_20190919_170515.jpg IMG_20190919_170536.jpg IMG_20190919_170545.jpg IMG_20190919_170550.jpg IMG_20190919_170559.jpg IMG_20190919_170632.jpg
   
 3. Lady X

  Lady X Нов член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  ve molam pisete broj od nekoj sto navistina dobro znae da gleda na kafe
   
 4. Lady X

  Lady X Нов член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Успеа ли да го најдеш човекот
   
 5. Lady X

  Lady X Нов член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ке може ли и мене да ми пишеш информации за човеков
   
 6. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  Pisi mi poraka ke pobaram broj
   
 7. Sarasaricka23

  Sarasaricka23 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ajdee devojki gledajte
   

  Прикачени фајлови:

  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Ај некој да ми гледа ако може? :(:) Третата слика ми е желбата.

  20191006_130133.jpg

  20191006_130125.jpg

  20191006_130117.jpg
   
 9. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој?
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 10. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  896
  Пол:
  Женски

  Да не бидам гатачка но
  .. многу ми личи на лошо можда ке изгубиш некого од блиските .. иначе пази голема змија некој ти е ептен дволичен немој да се доверуваш на секого .и многу некако расеана си и тажна .
   
 11. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  2.312
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасна како ја сфаќате толку сериозно нашата тенденција да бараме и гледаме различни шеми и поврзаности насекаде, дури и каде што реално не постојат.
  Океј, може е интересно да се гледаат формиве низ талогот од кафе, но на шала... а вака со предвидувањава на црни сценарија за џабе може да си створите дополнителен стрес од нереална работа.
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  896
  Пол:
  Женски

  Секој има различно мислење .. мада не е дека треба да се верува на вакви нешта туку тапа време
   
  На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. asdas

  asdas Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  379
  Oktopod so paren broj pipki - pazi se od morska hrana, moze da imas tegobi posle, izbegnuvaj mesecov morsko.
  Ruzha - nesto ubavo te ocekuva na romanticen plan ili deckoto ke te nosi nekade na romansa za vikend ili nekoj zgoden momak ke te vikne na vecera.
  Dvajca se drzat za raka - mislam nema potreba da objasnuvam.
   
 14. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.406
  Пол:
  Женски
  Многу планови, но за жал една иста препрека, многу луѓе ти се мешаат. Имаш тежина некоја, но секап некоја црна личност се труди да ти помогне, може да имаш некаква добивка мала. Некоја плава личност сака да ти наштети. Многу прашања и двоумења...
   
  На Sarasaricka23 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Ми се појави црно срценце..што е толкувањето? :o
   
 16. Any05

  Any05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  И мене некоја ако сака да ми гледа:D 20191121_164941.jpg 20191121_164857.jpg 15743517540856770711987314223939.jpg
   

  Прикачени фајлови:

 17. hopes

  hopes Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  163
  Nekoj sto znae da gleda na kafe da predlozite?
   
 18. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Ајде јас ќе пробам ..
  Имаш некоја голема тежина која ќе ти биде предизвикана од некое раскинување или расправија со некоја личност што ти значи. Ќе ти биде ств така тешкичко и ќе ти треба период да се стабилизираш, ќе сакаш сама да бидеш ама ќе имаш подршка.
   
  На Any05 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  20191213_215652.jpg 20191213_215708.jpg
  Некој да ми погледне мене? :$
   
 20. Mar95

  Mar95 Нов член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Може да ми пишеш