Гледање на кафе

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vodolija, 12 јануари 2010.

 1. Sara135

  Sara135 Нов член

  Се зачлени на:
  24 септември 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали има некој што сака да ми гледа на кафе?
  Нека ми пише
   
 2. Sara135

  Sara135 Нов член

  Се зачлени на:
  24 септември 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Некој што гледа на кафе нека ми пише да му испратам слики
   
 3. Sara135

  Sara135 Нов член

  Се зачлени на:
  24 септември 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ако некој знај нека пише
   
 4. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  69.001
  Пол:
  Женски
  Ве молам сите еве јавно да прекинете да ми пишувате веќе пораки со шољи и молби за итност зашто не гледам на кафе одамна. Мислам дека најкултурно пишав сега. А вријам во моментов зашто ми е преплавен дм од такви глупоштини.
   
  На Zorica59 и Elf им се допаѓа ова.
 5. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Ако сака некој да ми гледа :) Третата слика ми е желбата

  20191227_153957.jpg

  20191227_153945.jpg

  20191227_153935.jpg
   
 6. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.436
  Допаѓања:
  106.426
  Пол:
  Женски
  Ни на чај не гледаш?^_^
  :):*
   
  На H.VAGA, LadyC и Alex.T им се допаѓа ова.
 7. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  452
  Dali nekoja znae da gleda na kafe? Ajde devojkiii
   
  На Eleonche_ и Alex.T им се допаѓа ова.
 8. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ke saka mene da mi gleda na kafe??
   
 9. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Neka mi pise toj sto znae i i s ima zelba za goedajne..
   
 10. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  69.001
  Пол:
  Женски
  Како сум те испуштила тука Господ знае. Сега те читам. (facepalm)
  Сега само гледам како теле у шарена врата. :D :*
   
 11. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Некоја членка од Охрид? Никако да дојдам до број од Пере од Лескоец. Само знам дека живеел кај Горицата во Лескоец. Таксистите знаеле точно каде живее, ама неможам незакажана да тргнам од Ск.
   
 12. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  376
  Пол:
  Женски
  Devojki ve molam,nekoja
   

  Прикачени фајлови:

  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Расеана си многу.
  Желбата најдесно да не ти е љубовна? Нешто во голема мисла си за неа. Гледам како хлава од човек и матен облак во главата.
  А на првата желба и таа во средина истата жаба ја гледам, озборувања некои, да не ти се поврзани некако овие две желби?
   
  На Elf и Alex.T им се допаѓа ова.
 14. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  376
  Пол:
  Женски
  Да,поврзани ми се љубовни желби ми се.Фала ти многу!
   
 15. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.376
  Допаѓања:
  1.630
  Ве молам некој да ми каже што значи фигурата во средина и знаците во неа?
  Ми изгледа како некое срце ама можеби халуцинирам.. :drunk:

  Na9lrac_d.jpg
  GUcUqLY_d.jpg
   
 16. Sandzesss

  Sandzesss Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Знае ли некој да гледа на кафе?
  Ако знае и ако сака нека ми пише во лп
   
 17. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој што значи фигура во кафето месечина? :)
   
 18. anamari11

  anamari11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  I jas sakam nekoj da mi gleda na kafeee :lol:.
  Imaaaa nekoj sto znae da gleda da mu ispratam sliki
  Fala mn
   
 19. anamari11

  anamari11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  IMG_20200331_203215.jpg
   

  Прикачени фајлови:

 20. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  376
  Пол:
  Женски
  IMG_20200414_174006.jpg
  Некоја желбите?