1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гледање на филмови и серии онлајн

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од candygirl, 4 октомври 2010.

 1. candygirl

  candygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  99
  како што приметив нема ваква тема...па еве тука можете да кажете некој линк за гледање онлајн филмови...ја повеке сакам онлајн да гледам него да спуштам али нон -стоп ми ги хакнуват страните па треба нови да барам ...:\ pozz :)

  http://www.watchthisfree.com/romance-genre-movies/
   
  На Hkikica, Karanfil1 и la-chicka им се допаѓа ова.
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Online movie

  еј супер тема :clap:
  а на овој линк како се пуштаат филмовите? :^) не успеав да пуштам ниту еден :^)
   
 3. candygirl

  candygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  99
  Online movie

  кога ке го најдеш филомот што сакаш да го гледаш ..кликаш на него и се појавув во зголемена верзија и од страна има add link,watch i download....и кликаш на watch и се отвара филмот...само малку треба да се почека....и еве усте еден линк.. http://www.theonlydevice.com/ позз:))))))
   
  На Sara123 и Karanfil1 им се допаѓа ова.
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.015
  Допаѓања:
  198.830
  Пол:
  Женски
  Online movie

  Не ги хакнуваат страните, туку ги „преселуваат“. Не смеат вака без дозвола да ги даваат филмовите, па се снаоѓаат. Барем така мислам, можно е и да грешам. Јас гледав порано на www.watch-movies.net, ама веќе одамна не е активна. Инаку подобро е да се гледаат онлајн филмовите, така помалку се троши отколку да спушташ.
   
  На Karanfil1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Online movie

  Ама треба некоја програма да инсталираш за да имаш HD квалитет на сликата, и кога кликнав да симнам програмата, ОП вирус, а без тоа не можеш да гледаш, барем кај мене не можеше. Ако сака нека се троши нетот, ама посигурно ми е да си симнувам филмови.
   
 6. candygirl

  candygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  99
  Online movie

  е да

  е да грешно се изразив не ги хакнуват....туку им стават забрана дека не е легално да се гледаат така филмови...инку и ја нон-стоп си спуштав филмчиња али се изнервира шо некогаш кога ке ги спуштам не се отвара филмот или грешен филм или ми бара некои кодови да го гледам...така да мене пубаво ми е вака.. :)))
   
 7. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.758
  Еве еден македонски сајт за гледање филмови онлајн .

  www.popcorn.mk :)
   
  На КикиМаус и Karanfil1 им се допаѓа ова.
 8. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  На Karanfil1 и 2468 им се допаѓа ова.
 9. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  http://tm.mk/ Со македонски превод се сите ;)
   
  На КикиМаус, Karanfil1 и 2468 им се допаѓа ова.
 10. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  На Karanfil1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  http://popcorn.mk/
  И јас си гледам филмови тука. Да, има ограничен избор ама прилично супер филмови се :) Ем, македонски превод имате. :)
   
 12. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски

  И јас гледав филмови на оваа страна, ама откако ја забранија, ништо :/
  Имаше многу убави филмови :)
   
 13. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски

  добро да прашам јас, зошто ненормално кочи и се појавуваат вируси кои нон стоп ги гасам, неможам еден филм да гледам!!!!?????????? :@
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ^ http://www.gadiss.net/ На оваа страна ги гледам филмчињата (ги отварам преку loombo), воопшто не кочат, брзо се полнат, и има доста голем избор на филмчиња. ;)
  Е сега некогаш и до нашиот интернет е ако кочи.
   
 15. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  Веќе година и више гледам филмови на оваа страна. Супер квалитет се, имате повеќе извори на филмот. Јас обично бирам FLV. Брзо се пуни и како што напоменав одличен квалитет. Освен филмови имате и серии така да странава е комплетен паќет ;)

  http://www.fastpasstv.eu/
   
 16. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  На cucirca.com мислам дека е само за серии, ама многу е лош квалитетот на снимката,аудиото е добро и сите епизоди не функционираат како што треба, не сум задоволна, ама мислам дека е меѓу ретките страни кај што нема вируси.
   
 17. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.184
  Допаѓања:
  23.865
 18. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Жива радост ми беше кога ја најдов странава, и по брзо време ми ја укинаа. ;(
  А толку ме нервираше што неверојатно многу кочеше, тоа е чудо едно. |( :D

  На попкор (popcorn.mk), се имам обидено да гледам, ама некако не видов нешто што ми фати око.
  Не знам дали е се уште слаб изборот.

  Моментално единствено што правам онлајн и е поврзано со филмови е нивното симнување, односно гледање на филмови кои сестра ми ги симнала.

  Инаку онлајн гледам Laguna Beach & The Hills, но тие не припаѓаат во категорија филм. :)
   
 19. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  116
  Еве едно линкче и од мене ;) Неколку години ја користам страната и секогаш ги има најновите филмчиња а нема потреба од симнување на било какви програми, само пушташ и уживкаш :D

  http://www.watch-movies.ro

  Поздрав :)
   
 20. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  http://www1.zmovie.tv/
  eве на оваа страна ја префрлија watch-movies ;) исто функционира како пред тоа...