1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гли клуб (Glee)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 19 октомври 2011.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Ова е една навистина освежителна серија :) На препорака на Трендафилка ја загледав серијата и морам да признаам дека е навистина интересна.
  Учител по шпански се обидува повторно да го оживее Glee club во едно средно училиште, но тоа не е така лесно. Има навистина интересни ликови, разни обработки и миксови на песни, секакви тинејџерски сплетки. Сега е во тек третата сезона. Серијата е номинирана за голем број награди и доживува голем успех. За секој што сака опуштање, забава, тинејџерски интриги и сето тоа завиткано во добра песна серијава е полн погодок :)
  [​IMG]
  [​IMG]

  Дали ја пратите серијата и кој ви е омилен лик?
  Мене ми се издвојува
  [​IMG]
  Стварно ми е симпатичен :)
   
  На Ema.Sk, Mrs.Cuper, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.534
  Да, токму така, серијата е освежителна и многу шармантна.
  Мене ми е quilty pleasure :$ , дечко ми вака направи со очињата кога му кажав што гледам |( и рече - не кажувај во јавност само :D , ама еве си признавам - серијата е заразна и многу интересна.
  Значи сите кои барате релаксација и препеани песни со интересни аранжмани, Glee го нуди сето тоа.
  Воопшто не е благо ретардирана како што мислев дека е :lol: , ликовите се добро осмислени, а песните се одлични. Дури некои преработки се подобри од оригиналите, како на пример:
  http://www.youtube.com/watch?v=EZ9D5WTbjDQ
  Го преслушав и оригиналот на песнава, и нема врска, девојкава од Glee заврши 100 пати подобра работа.
  Омилени ликови - исто како и Ренибоу :lol: Курт, кое срценце е значи...
  [​IMG]
  и Сју Силвестер, главен непријател и саботер на клубот, еден од оние негативни ликови кои не можете да не ги сакате. Каков сарказам поседува женава. :D
  [​IMG]

  Уствари, кога ќе размислам сите ликови ми се допаѓаат. Ова е веројатно прва серија каде никој не ме нервира.
  Britney S. Pears - најкрвава од сите! ПЛАВУША - TO THE CORE! :D
  Did you know Dolphins are just gay sharks? :D
  http://www.youtube.com/watch?v=GyQrDoDP ... re=related
   
 3. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Мене ми е како боља верзија од Млади Бунтовници,Има миза и останатите мизерни аргентински и шпански филмови со тапа глума и фори. :)
  Ги гледав мислам до 3 епизода,и после престанав затоа што и онака гледам премногу филмови на интернет,а уште еден мојот лимит не би можел да поднесе.
  Ама морам да се сложам,одличен е за опуштање. :D
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓаат сите ликови, немаат утка. И баш ја гледав десетата епизода од првата сезона
  , кога се појави сестра и на Сју, ептен ми падна жал. А баш мислев дека има некој заден мотив со девојчето што го прими во чириос. Ама ме нервира Квин што не му кажува дека не е татко на детето. па не може она да одлучи кој е подобар за татко. Го избрала таткото кога имала односи со него. Па и Фин како може да поверува во таква глупа приказна :^) Се убиле пливајќи спематоџоидите ахм, да. Ццц.
  А и Вил бре, не му е сомнително во толку месеци ниту еднаш да не го види стомакот на жена му? :o
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.534
  ^ Погледај уште малку, се' ќе стане јасно. ;)
  Јас ја започнав втората сезона. :lol:
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Никој не ја гледа серијава луѓе? :wasntme:
  И јас ја почнав втората сезона
  , ама се разочарав што не победија на регионалните, Баш мислев дека ќе победат. А и тоа новото девојче ептен добро пееше, каква штета што го собраа во другата група.
  Инаку вака интересна е сезонава :)
   
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Интересна е серијава јас до 3 сезона сум т.е до 3 епизода бидејќи уште не е испадната 4 епизода... Инаку сите ликови се интересни на свој начин дури и тие што глумат негативци како Сју Силвестер.
  И мојот дечко се чудеше зошто сум ја гледала па ова па она, а искрено серијава и доста е гледана во САД и добра оцена има на IMBD :D
   
 8. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.773
  Допаѓања:
  20.626
  Пол:
  Женски
  Голем фан на серијава сум.На почеток очекував нешто досадно, но по неколку изгледани епизоди ме заинтересира и еве со нетрпение ја очекувам најновата епизода.Како што веќе погоре е кажано некој песни се подобри и од оргиналните.Омилен лик хм..што знам сите ми се посебни на свој начин и ги сакам сите.Во секој случај доста интересна серија и ја препорачувам :)

  [​IMG]
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Вторава сезона рокс :rock: Многу ми е подобра до првата, нема толку шпански драми и сплетки, а е некако поинтересна.
  9тата ја изгледав и мило ми е што победија, а Мајк и Бритни беа неверојатни. Т.е, требаше да победат, а не да биде изедначено, пошто другите вода можеа да им носат. И криво ми е што Курт се префрли ама се надевам дека ќе се врати, така ми изгледа :)
  http://www.youtube.com/watch?v=yb9gufKJM5Y :clap: :clap:
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.534
  Јас сум до 13-та еп. од втората сезона, и немам веќе download за овој месец, :( едвај чекам да дојде 1-ви и да си ги досимнам останатите.

  Многу е заразна серијава, не сум некој особен фан на мјузикли, ама многу пријатно се чувствувам додека гледам Glee, некако ме исполнува со оптимизам и насмевка.

  Дечко ми нели прво вртеше очи, |( ама сега ми вика - штом ти предизвикува толку насмевка, слободно гледај ја! (ко ја па да барав дозвола од него :D )

  И јас се надевам дека Курт ќе се врати, ама ова другарчево од новото школо му е навистина фино.
  Па и симпатичен е бре.

  Не, навистина, ниту еден лик не ме нервира од Glee.

  А мажот на Ема бре... бонбонче!
  [​IMG]
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Па зошто онлајн не ги гледаш? Јас не симнувам серии, само онлајн ги гледам.
  Да, да, добар е тој на Ема, ама жал ми е за Шу :( Целиот е изгубен некако сиромашкиот, не знае ни што сака. Ама Курт мораше да оди, оној стварно му се намерачи, одвратен еден. Ете еден што ми е одвратен :rofl:
   
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.534
  Ах, и мене ми е тој Каревски одвратен! :devil:
  Дека не е главен лик, не ми текна на него, кој кретен бре!

  Исто ми се фаќа, а онлајн, а симнување, сега без даунлоуд ми сецкаат онлајн. :D

  Барајќи слика од мажот на Ема, ми покажа на гугл - ex husband :tmi:
   
 13. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  За серијава слушнав на Опра, ама ми се гледаше многу детска, но после извесни коментари, решив да ја симнам. Уште не сум почнала со гледање за да коментирам подетално..... :)
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.534
  Втората сезона е предобра, имаше толку убави моменти.
  Најмногу се смеев на журката кај Рејчел дома :D , а се расплакав буквално на погребот на сестра и' на Сју. ;(
  Преубави песни, предобро испеани, дури и Гвинет Полтроу ми стана поднослива :lol: посебно откако ја испеа Turning Tables од Adele, мојата омилена песна.

  Колку сака нека се кака за серијава, чувството после секоја епизода е неверојатно позитивно.
  :)
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Трендафилке :^) Спојлер ставај. Не сум ја изгледала сезоната и не знаев дека
  сестра и на Сју ќе умре.
  Интересна е Гвинет, баш некако добро се вклопува. А тајмингот со Ема никако да им се погоди. И редно е бре да даде веќе. :rofl:
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Јас конечно ја догледав втората сезона.
  И криво ми е што толку беа слаби на nationals, а беа сто пати подобри на sectionals. Ама вокал адреналин растур направија, како пее девојчето е немогуче. :x Добра беше сезонава ептен. И да, баш ми беше жал за Сју, колку си ја сакаше сестра и :( И кога ја гушна Беки ми се насолзија очите, душичка.
  Многу е добра серијава бре, многу си ја засакав.
  [​IMG]
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.534
  Решив да почекам да заврши третата сезона... па да си ја симнам и на раат да ја изгледам.
  Како не бре! :D

  Колку само не издржав, ги изгледав сите 4 излезени еп. од сезона бр.3, а денес, после паузата излезе и петтата епизода.

  Убедливо најрелаксирачка серија.
  Од се' што гледам и спуштам, секогаш предност давам на Glee и ќе си пукнам што треба сега да ја чекам секоја нова епизода, наместо да си имам резерви за гледање.
  :(
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Јас од утре или задутре ќе почнам со третата. И морам да кажам дека Бритни ми е најлуда. :D
  Ама и колку добро игра. Баш ми е срцка некако.
  [​IMG]
  Многу и беше добар говорот. :)
  [​IMG]
   
 19. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Кажете страна каде ја гледате онлајн, не даунлоудирање! Сакам да ја гледам серијава sooo bad!!!! ;(
  Никако неможам да најдам кадее!!! Има само кратки клипчиња!Ми треба добра страна да почнам од почеток да си ја гледам!!! HELP! :) :) :)
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  http://www.tv-links.eu/tv-shows/Glee_10227/
  Јас тука ја гледам, гледај ја на host putlocker, најбрзо се полни, а можеш да гледаш неограничено. :)
  Инаку ја почнав пред некое време третата сезона, ама некако не ми е толку интерсна како втората. Ај ќе видам како ќе иде понатаму.