1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гли клуб (Glee)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 19 октомври 2011.

  1. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Леле преубај овие 2те епизоди :inlove:

    Сантана како Арти- EPIC
    New Directions освоја Nationals :rock:
    Brittana :inlove: :inlove: :

    [​IMG]

    Другата епизода, ќе се дупнам од плачење.....особено дека Брит/Тана ке ги разделат ;(
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Преубава епизода, преполна емоции. ^_^
    Кога им го доделија трофејот, се расплакав, сите се израдуваа, и Сју од публиката покажа накај Вил со гордост. :hai:
    И кога ги дочекаа во училиштето со конфетите, прекрасни сцени, немам зборови навистина, најблескав момент во целата серија воопшто. :party:
    Ми се допаднаа Линдзи Лохан и Перез Хилтон, вистинско освежување се гостите во Гли значи.
    Фактот што Џеси отиде да каже убави зборови на сметка на Рејчел исто многу ми се допадна. И што Вупи Голдберг имаше шанса вистински да слушне како звучи Рејчел.

    Инаку изборот на песните за финалето не ми се допадна баш, освен од Селин Дион што ја пееше Рејчел.
    Моќно, преубаво, предобро.
    Има уште една епизода од сезонава?
    Навистина моето guilty pleasure од серии, многумина ја сметаа за дебилна, толку ме расположува, просто ме усреќува Glee.
    :)
    http://www.youtube.com/watch?v=ik683CThV5o
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.804
    Допаѓања:
    65.522
    Пол:
    Женски
    Има уште една епизода, финалето.
    А нели требаше да ја пеат Уат а филинг? Нели имаа реквизити и не знам што? Или Шустер одлучи се тоа да се исфрли?
    Дебилна серијава, пих. Баш е поучна, сите теми ги обработуваат, дури и темата за семејното насилство. :!:
    :rofl: Се тешам. :lol:
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Финалето врска со реалноста немаше..... али се изнаплачив, алал да му е ;( , особено кога татко му ја играше "Single Ladies" со Тина и Бритни, како поклон за матурата на Курт :clap:

    Кратко:
    1. Фин не влезе кај шо аплицираше, Курт не влезе во NYADA, Рејчел ВЛЕЗЕ ! -> Сигурно зато шо го заборај текстот на сред аудиција.... |(
    2. Бритни е во Cherios, New Directions, е претседател на генерацијата а има просек 0.0 - Па не заебавај бре ! Кај се чуло и видело некој шо целосно ја ќепнува годината, да биди вклучен во се ?! (Во Америка ако имаш 1 по било кој предмет, имаш забрана за учествување во клубој, спортски екипи итн.) И згора на то Сантана не знаеше ! Абе ај ојте легнете си ви се молам... :devil:
    3. Сантана неќи да оди на колеџ зато шо неќи да ја остај Бритни сама. Ама кога мајка и му дава пари (како поклон за матура) и му вика да оди да си го оствари сонот во Њу Јорк, прва е ! -> Овај дел апла глупо му беше напраен, особено то второто....Сантана толку многу ја сака, шо нема шанса да оди негде без Бритни, точка. Таја одби да оди во Кентаки (2 сати пат) за да не се оддели од неа, а не па за Њу Јорк шо е 3048320942 светлосни години подалеку |( :devil:
    4. Мерцедес....за неа немам коментар. Добро имам, ЕДИНСТВЕН ЛИК ШО КОНСТАНТО ИМА ДОБРА ПРИКАЗНА.
    5. Фин и Рејчел „раскинват“ - Фалати боже, али требаше порано и со причина...не зато шо Фин сакал Рејчел да си го оствари сонот, кој тој самиот му го попречваше во текот на целата серија
    6. Сите се сложни да му поможат на Пакермен да положи, а никој со прст не мрднува за Бритни -> Оти? Зато шо е машко? или зато шо Бритни е bi, а Пак е стрејт ? :swear:

    Се на се епизодата беше FAIL, макар шо на моменти плачев како бебе. (За ова ко се изнаплачив, госпо знај за мојата матурска вгодина шо ќе се дешава...).
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.804
    Допаѓања:
    65.522
    Пол:
    Женски
    Aу за срамота, се утепав од плачење. :x
    Многу ми беше жал кога се разделија Фин и Рејчел. Фин не ми е нешто омилен, ама ме погоди моментот некако. Сантана мислам дека нема да оди, она ги зема парите, ама ја погледна сликата од неа и од Бритни и се си мислам дека ќе остане. А не знам како Курт не влезе, кога кармен му рече дека е импресионирана. :^) Ама најверојатно ќе испадне нешто бидејќи Курт и Рејчел ќе снимаат во Њу Јорк, нивната приказна таму ќе се одвива.
    Тоа со Бритни стварно немаше смисла, претседател е, а никаков просек, башка никој не се заангажира околу неа.
    Останува да видиме како ќе успеат да ја склопат новата сезона, дали ќе ги испомешаат работите или ќе направат една добра целина. :)
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Толку , ова беше последната епизода од сезоната?
    :(

    И јас се расплакав кога Фин и Рејчел се разделија. И мене Фин не ми е нешто омилен, напротив, мислам дека е лабилен и флегмичка, ама Рејчел го сака. Сепак мислам дека направо добра одлука, млади беа да се земат, плус не треба да ја спречува во соништата и кариерата.
    Не ми е јасно како Курт не влезе... како бре?
    :(

    И убава беше сцената помеѓу Сју и Квин.
    И кога се гушнаа. ;(

    Како навистина Бритни бидна повтарачка, а Пак дипломираше бре?
    И новата сезона како ќе се одвива, едни ваму, други таму... :(
    Таткото на Курт исто испадна срцка.
    Кога му ја испеа песната.
    :)
     
  7. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Епизодава беше too good to be true.
    Од кога дојде Вил и на таблата напиша "goodbye" , до крај додека не си одеше Рејчел плачев. Добра епизода, само што јас не сакав да заврши. ;(

    Конечно се скараа овие, досадни ми беа веќе. А Квин како и секогаш му се враќаше на Пак. Мило ми е што тој заврши, дури и јас дома се радував.

    Не ми се верува за Бритни, колку е само глупавка е на се е претседател, иако јас сакав да победи Курт на гласањето.

    А кога си проверуваа дали влегле во факултетите каде што аплицирале ваква бев :x . Рејчел запре насред аудиција, оти малата текстот го заборавила или се збунила --- ВЛЕЗЕ !
    А Курт и Фин не влегоа.
    Фин па што сака со војскава што ќе оди па ..

    [​IMG]
    Тука беше врвот на моето плачење. Гласно викав и плачев. Којзнае што ми стана, ама секогаш вака правам на крајот.
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.804
    Допаѓања:
    65.522
    Пол:
    Женски
    Па нормално дека влезе Рејчел, нели ја гледаше ај Вупи да ја речам, на nationals. Дојде за да ја гледа, нема зашто да не влезе. :)
     
  9. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Се на се успеа да ме расплаче последнава епизода, иако решив да не плачам веќе за серии :( :D
    Ќе си чекаме сега до септември за новата сезона
    Добро од толку актерки во Холивуд мораше ли баш Сара Џесика Паркер да ја изберат да глуми како менторка на Курт? :fubar:
     
  10. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Сега, кога официјално заврши 3 сезона, решив да си направам едно review, да видам како стојат работите.. Сфатив дека ликовите кои ми беа омилени, сега се други.

    Омилена женска улога : Quinn. Перфектна е, добар став има, постојано расположена, насмеана. Ептен јака ми беше со розовата коса. Колку храбар треба да бидеш за да се направиш розов.
    [​IMG]

    Омилена машка улога : Blaine. Многу е секси, и убав, и преубаво пее. Има стил, но мене подобар ми беше во униформите од неговото училиште. Типот има добар стил.
    [​IMG]
     
  11. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Dreams come true ..
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Поклонот од Vanessa Lengies a.k.a Sugar Motta :inlove:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Може ли во лп торентче од последната епизода? :$

    Нигде не можам да ја најдам, а сакам да си ја симнам, не сакам онлајн да ја гледам. :wasntme:
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    http://thepiratebay.se/torrent/7291506/ ... V.x264-LOL.[VTV].mp4
    :hai:
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Тенкју вери вери мач, мене не ми даваше ништо од пребарувањето на Пајрат беј. :devil: Ајде сега брзо нека се симне, околу 6 илјади сидерс има. :D :clap:
     
  16. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Леле, во последнава сезона мнооооогу ги засакав Гли! :clap: Мислам дека им беше полн погодок, со добри песни, не беше веќе толку глупава содржина. Да признаеме, првата сезона е со прилично глупава тематика, ама ако, пак си ги сакам, срцки ми се. :D

    Најискрено повеќе ми се допаѓа Гли отколку Госип грл во последната сезона, не знаат веќе што да направат.
    Само малку глупаво ми беше што Фин и раскина на Рејчел уште на почеток на летото, ами нема таа цело лето да биде во Њујорк, тек во септември ќе оди. :D

    Како и да е, јас одвај чекам да ги гледам пак.

    Читав на нет дека наводно сите ќе ги однеле во Њујорк, а како планираат тоа да го изведат, не знам. :D
     
  17. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Нема сите да се во NYC, на интервју слушав 3-4 града ке биди почетокот, а 2 града цела сезона (пример на почеток LA, NYC, Lima и Chicago; па после ке селат некој во NYC а некој ке вратат назад во Lima) - Така кажаja продуцентите Ian Brennan и Ryan Murphy, шо значи мене за збор не ме фаќајте. Исто изгледа некој ке бидат во сите епизоди, некој како „гости“ и така то.
    - Информативно: Мерцедес (100%) и Пакермен (мислам) ке бидат во LA; Рејчел (од почеток), Курт (покасно) и Фин ке бидат во NYC; Мајк во Чикго; Блејн, Бритни, Арти, Шугар, Рори, Сем и Тина ке останат во Лајма а најверојатно тука ке остани и Тана (заради Бритни) :inlove: .
    Шо ќе прат нека прат, само да не ми ги заебат паројте шо се сега ОТИ ТО Е ! :!:

    EPIC:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    И конечно да пишам збор два за последнава епизода
    Искрено глупо ми беше со раскинувањето на Фин и Рејчел,мораше баш сега да и раскине.И жал ми е за Курт што не влезе, за разлика од Рејчел си имаше супер настап.И цела епизода ми беше не знам,тажничка уште од почеток, и моментот со Сју и Квин, леле.И така си чекам сега 4та сезона, ама што знам некако нема да ми биде исто, ама ќе видиме :)
     
  19. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Everyone in the house is like
    [​IMG]
    And Kurt goes
    [​IMG]
    And Blaine’s like
    [​IMG]
    So they start
    [​IMG]
    Which turns to
    [​IMG]
    But then Finn comes in like
    [​IMG]
    And Kurt’s like
    [​IMG]
    And pushes Blaine off the bed like
    [​IMG]
    And Finn goes what was that?
    [​IMG]
    And Kurt goes, “nothing!”
    [​IMG]
    So Finn shrugs like
    [​IMG]
    And leaves
    [​IMG]
    So Klaine can get it on again
    [​IMG]
    And in the morning Blaine’s like
    [​IMG]
    While Kurt’s all
    [​IMG]
    While Klainers rejoice
    [​IMG]
     
    На MaggieTatum и Elena-97 им се допаѓа ова.
  20. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Почнав да ја гледам на почеток од летово, ама епизодите (од прва сезона) ми беа некако глупави, па пред една недела продолжив зашто немав што да правам и сега ќе ја гледам првата епизода од третата сезона :)