1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гли клуб (Glee)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 19 октомври 2011.

  1. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    4x02 'Britney 2.0' = Најдобра епизода од Гли до сега ! :clap:
     
  2. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Песните некако не баш епизодава.
    Ама беше добра од друг аспект. Ми беше многу жал За Бритни што остана некако сама и за тоа колку и фали Сантана. Ама некако вака многу ми е поделено, како пола серија да не е Гли, со Рејчел и Курт во Њу Јорк. И на Рејчел кореографијата баш беше просечна, само на масите што ја влечкаа натаму-наваму, не беше ништо посебно. Толку изгледа беше од Фин, м? Направи грешка што воопшто не и се јавува, ама сепак мислам дека со дечко како Броди исходот би бил ист. :lol:
     
  4. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Не бев баш воодушевена кога ја видов тематиката на епизодава ама, чудо како некои песни од Бритни може да звучат толку убаво :)
    Инаку изведбата на Рејчел, просечна. Како играа другите девојки од страна, она се губеше со вкочанетиот изглед покрај нив. Ама дечкото е ^_^
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Исто и јас, не се воодушевив од темата на епизодата - Бритни again, |( ама после ми стана страшно смешно
    со пародијата - Бритни С. Пиарс со чадорот, и тој типот кога извика во ходникот - Лииив Бритни алоооооууун, рикнав од смеење. :D
    Мене па многу ми беше секси Рејчел, не знам зошто, кореографијата беше супер, иако последната песна што ја испеа Марли ја заокружи целата епизода мошне фино.
    И комбото на Drive me crazy/Crazy на Марли и Џејк ми се допадна. Само не ми се верува дека онаа Кити или како и да е му стана женска, ама е антипатична. |(
    Продолжувам со гледање Glee, најдобра релаксација и смеа. :) Само Рејчел е крајно време да се откачи од спомените за Фин, тоа селско руменило. Што ѝ е убав новиот тип, абе оди таму гушни си го, стисни го... ]:) :wasntme:
     
  6. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Третава епизода ми беше катастрофа, воопшто не ми беше интересна.
    Сем ми е некако најдобар меѓу сите овие популарниве од Гли :)
    За Блејн ми беше жал зашто Курт мисли само на себе и малце како да го игнорира.
     
  7. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Третата епизода: просечно, со премногу смешни муабети (од страна на Бритни)
    - Блејн ми е крајно антипатичен, и неможам органски да го сварам.
    - Сара Џесика Паркер дојде и за чудо одма ја засакав :^)
    - Сем е најсрцкастото дете од цел глу клуб. Претерано ми е мило шо толку многу почнаја да се дружат со Бритни :clap:
    - За Бритни ми беше премногу жал ова епизода...колку само се навреди кога Арти му прочита дека 90% од учениците ке идат на дебата само за да ја слушнат шо глупост ке кажи ;( арно напрај шо го зафркна целото кандидирање со „Не за летен распуст, не за викенди!“.
    - Бритни и Сем официјално ми се најслатките најдобри плави другари :lol: Срциња најубај...
    Сега ке се чека последната епизода - The Break Up - и после 3-4 недели пауза :(
     
  8. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Таман мислев ќе има малку секси тајм...и се појави руменко :^) Сигурно пола сезона ќе се маткаат во некој глуп триаголник.
    Мило ми е за Курт, мислам дека ова дури и повеќе му одговара него Ниада. Повеќе го замислувам како уредник на Вог, него како главен вокал на Бродвеј.

    Во McKinley случувањава ми се малку безвезе, среќа што кончено во епизодава видовме малку од старата добра Сју.

    Како и да е епизодава ми беше онака. Песните што ги преработија...тапа.
     
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Песните беа благо ужасни. :worried:
    Сара Џесика Паркер ми беше слатка и вистинско освежување.
    На Курт таму му е местото, ич да не се занесува со Бродвеј. Мислам дека му претстои сјајна кариера во модата.
    Ми падна жал за Блејн. Осамен и тажен.
    Мислам дека Сем и Бритни ќе станат пар.
    Кога го видов црвенко, сакав да го убијам. :devil:
    Ете, немав антипатичен лик досега, ниту еден, ама црвенко ми стана.
    И Вил ќе си оди од серијата? Па тоа ќе нема никаква смисла понатаму.
    Слаба епизода.
     
  10. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    28.784
    Пол:
    Женски
    За разлика од предходната што ми беше преслаба како и песните просечни, 4тава беше лом!(во позитивна смисла де :D )

    Значи не е фер, при таков крај и при раскинување на сите мои омилени парови во серијава не оставаат да чекаме до 8 ноември?!?!?!?!И на крајот на the scientist си плачев ко дете некое, не знам премногу ми беше тажно.И сите песни и изведби ми беа предобри и мислам дека беше една од најдобрите епизоди општо во целава серија.

    http://www.youtube.com/watch?v=AoccmrRG ... ontext-gfa

    Ме дрмна!
     
  11. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Убава епизода, ама не е фер, сите мои омилени парови раскинаа во иста епизода.
    И изгледа тука само јас навивам за Финчел, иако Броди ми е поубав. :wasntme:

    [​IMG]

    Иии овие не се нормални, еден месец треба да чекам за следната епизода. :fubar:
     
  12. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    'The Break Up' и по развој на приказната, и по песни, е официјално најдобрата епизода шо некогаш произлегла од Гли *макар шо омилениот пар не ми се поќе заедно* . На актерите АЛАЛ да му е, толку моќно ја донесоја приказната во епизодата шо незнам....немаше пар за кој не плачев ! *па дури и за Финчел кој органски не ги поднесвам*
    [​IMG]
    [​IMG]

    Најтажен момент ми беше кога раскинаја Бритни и Сантана *неофицијално а.к.а отворена врска*, после се шо поминаја заедно ПРЕТЕРАНО жално беше да се гледа како се „распаѓат“.
    Сантана ја сакаше Бритни, се бореше и ја чекаше предолго време за да раскини со Арти и конечно да бидат заедно. Си го ризикува се она шо го имаше во животот, доживеа страшни работи: Фин ја издаде пред цело училиште, баба и ја избрка од дома и се откажа од неа - само за да биди со неа. Се откажа од сонот да оди во Њу Јорк само за да остани блиску до Бритни....и на крајот го завршија вака ;(
    Иако има претерано многу смисла (зато шо Сантана свати колку тешко му паѓа далечината на Бритни, и дека треба да ја остај малце сама за да стани сама свој чоек и да се соочи со проблемите сама..) мислам дека можеа да ги остат да потрат уште малце :(
    - Се надевам дека набрзо ке се смират !! пошто има претерано многу надеж - Бритни ја сака Сантана; Сантана ја сака Бритни; Створени се една за друга а и одделени неможат.
     
  13. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Добра епизода навистина, во ниту еден момент не ми беше досадна. Ми беше жал најмногу за Финчел кога раскинаа се расплакав дури. И стварно не се фер што новата епизода ќе испадне дури нареден месец таман сега кога доаѓа најинтересното.

    Еве го промото за следната епизода

    http://www.youtube.com/watch?v=jMNq0HJlN-4
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Само мене изгледа не ми е криво за Рејчел и Фин, он ми е онака - мекотелец и изгубен лигле, сите си го најдоа местото под сонцето, он е lost in space... |(
    Убаво што му раскина Рејчел, уште зема да дува нос, зашто била на состанок со Броди... бега бре таму, смрдле.
    А она каква стана, боже, боже, мислам каква секси лепотица... прекрасна е. :)

    А дали Блејн спиеше навистина со некого, или само така му кажа на Курт, за да раскинат и да им биде полесно?
    За мене најемотивниот момент - кога пееше Блејн на караокето, се расплакав, т.е. се изнаплакав :( , премногу беше тажно, едвај ја испеа песната.

    За Сантана и Бритни... што знам, и тука не ми падна нешто особено криво, зашто не сум фан на лезбејски парови, и знаев дека тоа нивното нема да трае долго.

    А каде сака да оди Шустер?

    И што се случи со Мерцедес?
    :^)
     
  15. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    1) На 89% од луѓето шо гледат Гли ич к’ не ги боли за Фин и Рејчел *како пар..а богами за Фин и како лик* :!: :lol:
    2) Блејн не се знај дали спиеше со Ели К., ама за сигурно се знај дека до некој одреден степен е cheater. Сантана е таја која шо лажеше за таја од факултет, за да има добра причина да раскини со Бритни и таја да го прифати фактот како таков - порати то шо Брит-Брит премногу патеше заради раздалеченоста... *муабетот кога Сантана одлучи дека така е најдобро за Бритни во спојлер*
    Santana: *about the ‘Left Behind’ club * Can we please go home? I don’t think this club is good for you.
    Brittany: I am not leaving ! Being left behind sucks.
    Santana: It’s just a stupid prank
    Brittany: You don’t get it. You left me behind and it hurt ! That’s exactly what it felt like.
    3) Шустер сака да оди во Вашингтон ДС, во некое здружение, да одржи говор и да ги убеди да почнат поќе пари да се вложват во Art programs во училиштата.
    4) Мерцедес е во ЛА, се враќа наредната епизода *8 Ноември* заедно со Мајк :)
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Фин е досаден како лик, нема некоја значајна улога повеќе како и впрочем самиот што кажа во последната епизода ,,немам што да правам со животот''.
    На Рејчел таман ќе и дојде Броди, али пак мислам дека на крајот ќе биде пак со Фин :)
    Инаку сакам во наредните епизоди да ја пејат или играат сеедно Gangnam Style, баш би биле интересни :P
     
  17. Tantica

    Tantica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    24
    Само што ја изгледав последната епизода и од сите парови некако највеке ми беше жал за Блејн и Курт и некако нерееално ми беше тоа што Блејn го изневери...мислам дечкото го смени училиштето за да биде поблиску до Курт, а Курт неможеше да одвои време за него (не го оправувам изневерувањето, но малце сум пристрасна бид. Блјен ми е fav.)
    Инаку го изгледав и промото за следната епизода и одвај чекам да да дојде, видов дека Броди ке биде и баш mе интересира како ке се снајде и каков лик му е доделен и многу ми емило што победи на The Glee Project2
    П.С. Кога Фин кажуваше зошто морал да ја напуши војската бев цела :o Are you kidding me? Can you be any more stupid ?
     
  18. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Има ли некој торент од петтата епизода? Нигде не можам да најдам. :sweat:

    А испадната е уште од четвртокот, обично во петок сабајле веќе можам да си ја симнам. :D
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Glee се на пауза до следната епизода на Nov. 8, 2012 The Role You Were Born to Play :(
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  20. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Joining the club, и јас :hai:

    Денес ja почнав прва сезона, па ќе видам до кога ќе ве стигнам(сигурно за брзо време :lol: )