1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глумење оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од Taa2506, 11 март 2015.

 1. Taa2506

  Taa2506 Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  Да прашам, некогаш глумам оргазам, не ми иде едноставно од стрес од ред други ствари ... Дали машкото можеда осети дека стварно немам оргазам дека глумам или ??
  Дали некогаш сте одглумиле и вие оргазам?
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.101
  Допаѓања:
  77.561
  Пол:
  Женски
  А кое е задоволството да глумиш оргазам ?
  Што добиваш со тоа?
  Подобро кажи му за да знае во што треба повеќе да се потруди, отколку да глумиш без врска и да останеш незадоволена.

  И не е ништо страшно ако некогаш не можеш да свршиш, на секоја и' се има случено понекогаш. :)
   
  На Taa2506 и galapce им се допаѓа ова.
 3. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Никогаш немам глумено!
  Сексот си има своја убавина сам по себе, и некогаш едноставно сум преокупирана, загрижена, имам нешто на ум и не иде... Не би глумела искрено смеа би ме фатило онака преглупо ми изгледа :rofl:
  Ако знаев да глумам ќе одев за глумица...:rofl::rofl:
   
  На anichka94, Taa2506, skorpija123 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Машки
  нема потреба од глумење..ако едноставно нема..нема..тоа ти е..подобро да си бидеш нормална..отколку да глумиш нешто..што ако тој за тоа дознае..би му било сигурно многу непријатно..
   
  На b.u.tt.e.r.F.L.Y, Taa2506 и skorpija123 им се допаѓа ова.
 5. DesertGirl

  DesertGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  нема шанси да осете тој ама докажано си е дека бар 80% потешко доживуваат оргазми и поретко и сите имаат изглумено и си глумат понекоаш така да не се притресувај мн и некоашслободно изглуми си за да му напраиш на него ќеиф ама реално реален муабет би требало да му кажиш за да можите уште поубаво и двајцата да уживате нека се потруде и нека обрне внимание на раб шо тебе те доведуваат до оргазам нека те погоде у та пуста г точка ма у каква и да си ситуација :D:D:D
   
  На Taa2506 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  2.369
  Пол:
  Женски
  нема да осети уживај проверено :D Имам глумено, кога не сум била тотално опуштена и занесена, но сатисфакција така добива само спротивната страна.Ако неможеш тотално да се опуштиш подоро немај само за да го задоволиш партнерот.Така мојата приказна со глумење заврши и сега си се опуштам,знае што ми се свиѓа и пали исто и јас и нема потреба од глумење....
   
  На blond.bunny, anichka94, BoyL и 2 други им се допаѓа ова.
 7. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.307
  Допаѓања:
  106.711
  Пол:
  Женски
  Postojat luge sto cel zivot im e glumenje a kamoli za eden orgazam.
  Dur se svestat,zivotot im pominal,pa svatile deka si nastetile samo na samite sebe si.
  Taka da,kolku zadovolstvo od seto toa ke imate,samo od vas zavisi.
  Toj sto nema da izglumi ke si go ima zadovolstvoto.Ne zadovolen vo celata situacija ostanuva glumecot.
   
  На WildMk, kjukli, Taa2506 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Машки
  мислам дека сепак кај некои девојки се приметува..сепак гримасите, покретите, стенкањето, знаат да се разликуваат од вистински оргазам и уживање, и од невистинско и ради реда глумење..
   
  На Taa2506 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  706
  Ако си му битна, ќе те осети, кога тогаш. А ако е за еднаш или двапати, не е ни битно!
   
  На Belgin1, b.u.tt.e.r.F.L.Y, DesertGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 10. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Машки
  најдобро кажано...
   
  На DesertGirl, Taa2506 и Sesil им се допаѓа ова.
 11. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.376
  Пол:
  Женски
  Сексот е вид активност во кој треба двајцата да уживаат. Зошто да глумиш? Ајде еднаш или два пати, ама цел живот случајно така да не планираш да правиш?
  Опушти се, не мисли да доживееш оргазам туку уживај во моментот.
  Ако гледаш дека и после неколку обиди не успеваш, тогаш кажи му. Верувај дека уште поблиски ќе станете ако си искрена. Интимен не се станува само со односи туку и со искрен разговор.
   
  На DesertGirl, buffalo и kjukli им се допаѓа ова.
 12. smigool

  smigool Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Само вие прајте се луди и глумете си! ако верувате дека сте толку добри глумци, онда и верувајте дека овој врз вас сте го убедиле! какви глупости, фејкери!
  ја па мислам дека 100% се знае коа свршуваш кога не, али си ќутиме и си викаме нека глуми глупачата!


   
 13. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  2.369
  Пол:
  Женски
  Да де баш сега не бараше Тарантино за во следниот sin city .Значи дете ти збораме од искуства, не празни муабети, си бил таму?НЕ,па не бладвај како е и што е , а богами тебе баѓи те има лажено т.е фејкирано оргазам штом тролаш и твдриш дека нема шанси да се изглуми.
   
 14. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  2.369
  Пол:
  Женски
  @smigool свесен си дека пишуаш на женски форум и ги нарекуваш девојките глупачи? Само да те потсетам оти изгледа ти незнаеш каде пишуваш и што.Познавам машки кои толку се имаат занесено во сексот што не би забележале дали глумам или не лично за мене.Сигурно никој на никој не и застанал над гла и ја терал да сврши боже сачувај....Значи зборувам за едно обично водење љубов во кое двата се занесени и уживаат но женското неможе да доживее оргазам од х причини ,па ќе го фејкира со некој мал потег, не зборам за пиштење и корнење коси..... ''глупачите'' тешко е да постојат, не тролај овде глупости.
   
  Последна измена: 15 март 2015
  На blond.bunny му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Original se razlikuva od fals
  taja da gluma ima samo na porno filmoj koj saka da glumi neka se prijavi za porno glumec pa ke go gledane kako glumi
   
 16. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  2.369
  Пол:
  Женски
  Колку години имаш 12? ако гледај си порничи.Значи погоре истакнав дека нема потреба од глумење на оргазам,дека сум скрос против тоа него за двојно уживање, но за да се изглуми во еден обичен секс само будала може да помисли дека неможе.Без навреда.
   
  На blond.bunny и crimson им се допаѓа ова.
 17. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.754
  Пол:
  Машки
  Многу жени глумат оргазам.... онака, од респект кон партнерот.
  Најчесто мажите не го приметуваат ова , и се гордеат со тоа што трипаат дека ја презадоволиле жената а уствари кутрата она си го изглумела тоа и му дала плус на самодоверба. :)
  Може некои мажи да приметат, некој што се искусни и што си ја знаат магијата сопствена.... ,
  или евентуално ако жената е лош глумец.
  Во секој случај мислам дека нема потреба од глумење пошто сексот е делумно искрен чин.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.307
  Допаѓања:
  106.711
  Пол:
  Женски
  Glumat od respekt na partnerot?:?:
  @Prijatelot ,prv pat slusam za
  takov respekt.Ako toa taka moze da se narece.
  Ako so glumenje mu podigam i samodoverba?Epten se pocituvame znaci..:^)
   
  На crimson и Mishela им се допаѓа ова.
 19. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.754
  Пол:
  Машки
  Да бе срц , така го сфаќам јас тоа.
  Некој го сакаш и .. имате секс .. и он тебе не те задоволува, но ... ти сакаш он да биде среќен и , ќе одглумиш малку повеќе задоволство и за него тоа ќе преставува успех од тој аспект дека он тебе те задоволил, и ете сите среќни весели , само некој недоебан , ама тоа е што е... ќе си завршиш со силиконскиот пријател. :)
  Плус сеа 21 век , имаш безброј опции за да си најдеш добар баланс во секуалниот живот.
  Многу млади брачни парови на пример кога им згаснува жарот на страста , се одлучуваат на тројка...Со цел да не се нели одсакаат и разведат , туку да пуштат светлина малку во тој смер..
   
 20. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.307
  Допаѓања:
  106.711
  Пол:
  Женски
  A dodeka si zavrsis rabota so silikonskiot prijatel,nego vo skaf ke go zatvorime a?

  Oti neli ne treba da vidi,samo sto sme mu ja krenale samodoverbata.

  Mnogu mladi bracni parovi na primer,sto imaat poinakva zamisla za pocituvanjeto i samodoverbata od toa kako ti imas zamisleno,ne se sramat da si priznaat eden na drug deka ete tokmu vo toj moment edniot od niv nemoze radi odredena pricina da dozivee orgazam..Taka da,drugiot ili malku poveke ke se potrudi(ako mozam taka da se izrazam)ili samite odnosi mozat tamu da zastanat bez da se krijat po skafovi ili da cekaat edniot da zaspie pa tie da se zadovolat na internet.
  Ova se samo dve od moznite varijanti vo koi postoi poinakvo pocituvanje..
   
  На crimson и Prijatelot им се допаѓа ова.