1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глуми оргазми и продолжува со лаги

Дискусија во 'Секс' започната од Scorpion81, 31 август 2010.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Скорпион,јас мислам дека не си во позиција да се одмаздуваш,да простуваш или ти да бидеш навреден.Сте во изедначена поизиција,иако мислам дека сепак таа не е виновна што не може да доживее оргазам,а лагата и е со цел тебе да те заштити и да не те повреди.Често жените глумат дека доживуваат оргазам,не е ништо ново и не знам зошто ти се жестиш за тоа.Некои не можат никогаш да доживеат,кај некои техниката е во прашање,партнерот може да помогне.
    Е сега,место да прашаше што да правиш дали да и простиш,можеше да прашаш што не пали нас жените и како свршуваме,па да си го решиш проблемот практично,отколку да ја изведуваш пред суд,да се осветуваш и да си го растуриш бракот како да ти е смртен непријател.

    Ако сакаш лути се,затоа што гледам дека не сакаш критики,едноставно ги сметаш за атак по твојата личност,јас ќе си го кажам своето и не беше тука муабетот,секој да си го каже своето мислење,туку ти побара совет...ти имаш проблем,голем проблем со бесот и нервозата.Не можеш да претепаш жена затоа што лажела дека доживува оргазам,во ред?!Не можеш,не смееш во било која ситуација,ама оваа те разгневила тотално.Се однесуваш типично балкански,мачо,демек крива е таа што не може да достигне врв,а ти правиш се како што треба,егото ти е до плафон.Јас не ти судам по овој пост,туку и по тој во темата за мастурбира и поубаво му е,затоа што тебе таму никој не ти се обрати,но ти се пронајде и почна да навредуваш,да се расправаш во афект,а потоа ја смири топката.Исто и од една шега на колега,ти си дошол до тепачкаТоа значи дека ти брзо се возбудуваш,правиш пепел позади тебе,па потоа се трудиш да поправиш...во некои ситуации,вистински,животни ситуации,нема назад,нема редактирај и нема избриши мислење.
    Мој совет е да поработиш на проблемот со бесот,затоа што немаш право во случајов,а и не е само ова,туку и ќе ти пречи воопшто во други ситуации,еден ден може и децата да ти бидат жртви,да дојдеш до степен да изгубиш целосна контрола.А за сексот,можеш да средиш,смирено,низ разговор,не смееш да бараш извинување,туку ти да побараш прошка,ти си кренал рака,а таа не мислела ништо лошо со тоа што те излажала и да поработите на сексуалниот живот.Има начини и техники како да и помогнеш и ќе мораш повеќе да соработуваш со неа.На крај краева,како и да доживее кога ти го има стравот и е во постојан грч...
    Егото малку пониско.Побарај стручна помош,тука не е проблемот со лагата и оргазмите и пробај да не сфатиш,а не да ги примиш како секој има право на свое размислување.
     
    На tanja6 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Знам дека имаш навистина голем проблем.Те разбирам потполно како се чувствуваш.
    Можеби некои глумат оргазам навистина-но таа никогаш да не доживее е стварно чудно и притоа долго време да го крие тоа.Мислам дека тука не е твоја вината-туку нејзина.Не смеела да те лаже.
    Ете повеќе пати те лажела и за други работи.Тоа не е во ред,зошто да те лаже? Па каква е таа жена.Ако таа се срами да ти каже за некои проблеми како вие ќе го зацврстите бракот.
    Јас од своите родители научив дека меѓу мажот и жената мора да се има искреност,а не врската да им биде заснована во лаги.
    Од една страна не те оправдувам што си ја удрил,но од друга да.И јас да бев машко можеби ќе го направев тоа.Ќе избувнев,немаше да мислам што правам и веднаш би реагирала само колку да ми помини лутината.
    Ти најдобро си ја знаеш својата сопруга...зарем не би помислил дека таа има друг? Млада е,ти заминуваш на печалба,а таа е слободна и може да прави што сака.
    Сепак времето ќе покаже што е работата...важен е и нејзиниот однос кон тебе. :!:
     
    На Victorya и sesilija им се допаѓа ова.
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    потполно те разбирам. толку си исфустриран за се што ти се случува но нема ништо поубаво од искрен разговор со женати и еднаш засекогаш да расчистите и ако е возможно да продолжите понатаму. се гледа дека си свесен за се што се случува околу тебе, а тоа е еден голем плус. значи реално знаеш каде е проблемот и обиди се да го решиш. лагите што ти биле кажани навистина болат. и јас сум за тоа дека дали човек свршува или не не треба да се лаже бар и јас не лажам а што ке се добие ако излажеш ке останеш не задоволена. само не размислувај дали има друг или не навистина мн. лошо ти вратила на едено твое прашање и јас тука би збеснала и би помислила исто како тебе но помисли дека секогаш се наоѓа човек во афект и не го мисли она што го кажува. а и државава е толку мала ништо не се крие... за тоа дали ке можеш повторно да имаш однос со неа и да уживаш мисклам дека ако се се реши се разберете тоа само по себе ке си дојде и гледајте и двајцата да го заборавите ова да помине како дел од еден лош период од вашиот живот
     
    На Victorya и sesilija им се допаѓа ова.
  4. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Ај вака јас на кратко.
    Ти можеш да работиш на себе до бесвест со помош, совет или без, можеш да научиш да го контролираш бесот и да г канализираш гневот итн итн ама од се кажано, а и од нешто што претходно сум го видела се ми се чини дека жена ти има друг. Тебе те нема, а и кога те има сексот не го бива. Со тебе била почетник набрзинка родила деца може немала време да научи да ужива ама со некој друг ќе магистрира. Може ќе те заболи ама треба многу труд за да ви успее после се.
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Немој да размислуваш за одмазда, туку гледај како да ја смириш ситуацијата и да ги поправите односите.

    Како прво самиот си кажа дека си многу нервозен и избувлив. А прв пат ли е ова да ја истепаш? Нејзе и било страв од твојата реакција ако каже дека не свршува, па затоа глумела,и толку можела- нели така ти кажала, а не дека во тебе е проблемот.
    И мене дечко ми да ми каже ,,оди кај друг,, и јас би му кажала ,,мислиш нема да одам??,,. А пак да ми дигне рака - ќе му раскинам око нема да ми трепне.
    Јас незнам како другиве можеа да испрогнозираат дека жена ти има друг кога не ја слушнале другата страна.
    На мене ми делуваш прилично вљубено и љубоморно,и неможеш да замислиш жената да те вара, а камоли да се одмаздуваш за нешто што не си сигурен дали е точно. Воопшто не се доведува во прашање твојата машкост, туку нејзината психа - зошто не може да сврши и зошто лаже? Можеби сите одговори ги прилагодува така да на тебе ти се допаѓаат, за да не избувнеш....Изгледа она си се помирила со тој факт и не се труди повеќе туку продолжува да глуми.
    Ако ти делувала ладно кога си дошол не значи дека има друг - не сте се виделе 6 месеци и сте се отуѓиле малку, таа навикнала сама се да прави.
    Ако толку те мачи дали има друг,сега барем е лесно.Ангажирај некоја агенција, ќе ја следат колку е потребно, ќе ја сликаат и ќе ти ги пратат сликите.
    Немој така да пишуваш за тие што ти даваат различни мислења.Неможе сите мислења да ти се допаѓаат. Се е тоа од женска гледна точка, и сите различно размислуваат, нели?
    Поздрав ;)
     
  6. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    e sega mi e jasno zaso mi se nafrli taka vo temata"masturbira i poubavo mu e".tebe kako i sam so spomnuvas vo eden prethoden tvoj post,ti treba izduven ventil.imas problem so gnevot pa nekogas ke si go odnese nekoj neduzen kao jas vo prethodnata tema so se nasaliv,ili kolegata so se nasalil deka mozebi zenite doma ve varaat pa ti si ripnal da go tepas i mu se zakanuvas po zivot.ti najobicna sala ili muabet so moze i ne se odnesuva na tebe gi svakas kao napad vrz tebe i imas potreba da se branis i napadnes.gledam deka i samiot si svatil deka imas problem so gnevot,i navistina treba da pobaras pomos od psihijatar ili psiholog,toa ne e niso strasno ili sramno.na zapad site idat na prihijatar samo nie tuka na balkanot mislime deka treba da si lud za da ides na psihijatar.ovde na sajtov ne moze nikoj da ti pomogne zaso site tuka sme laici,eden ke ti dade vakov,drug onakov sovet samo kasa popara moze poveke da ti se napravi.vasiot problem cim veke i nasilstvo ima,stom si ja natepal zenati,nemoze da bide resen na sajt.moze nekoj ke pise deka moze zenati stvarno te vara i ti use tolku ke se zapalis bez potrebno.ljubomorata e najnepotreba rabota.ako zenati e sama neznaci deka mora da te vara.moze ti e verna i ne poglednuva drug so se vika.kako sto ti e tebe tesko bez nejze,taka i nejze i e tesko bez tebe sama.svati ja i nejze.a toa so glumela deka svrsuva moze e taka zaso se plasela da priznae deka ne moze da svrsi.ima mnogu zeni so nemozat da svrsat ne e samo zenati,toa e do samata zenska priroda ne e sekogas do partnerot.a zaso laze?mozebi ima strav od tebe ako i prethodno si pokazuval znaci na nasilstvo pa polesno i e da izlaze nego da ja kaze vistinata,sepak vie najdobro si znaete kako vi bilo prethodno.ne e resenie nasilstvoto ili razvodot,sepak imate dve mali decinja i treba zaradi niv da porazgovarate otvoreno i porabotite zaednicki na svoite problemi.ovoj moj post bese najdobronameren a ti kako ke go svatis neznam.
     
  7. povredena-83

    povredena-83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Vece e KRAJNO VREME I JAS DASE VMESAM VO DISKUSIJATA oti vo prasanje e mojata ces.Koga vece javno izleze temava dasi go kazam i jas moeto .D.A TOCNO E DEKA KRIEV TOLKU VREME ne deka nemozam tuku deka toae povece pati vo tek na eden seksualen cin koj znae da trae dosta dolgo vreme ,nikogas neja prefrliv krivicata na nego i od pregolema ljubov sprema nego se pomiriv deka toae e toa tolku mozam.Kriev od strav sto nee e prv pat da imame vizicka raspravija sto jas i pokraj se toa ostanav so nego ,vtora rabota sto kriev bese da ne me smeta za nesposobna i da ne pobara druga.Od sajtov nauciv mnogu raboti korisni sto dosega nesum imala ni vreme a ni moznos dase poveris na nekogo a vece utre da ne doznaat site.SE ZEDOVME NA 23 god.mlada rodiv 2 zlatni decinja koi se najgolemata rados bev sama so deca rabota ednostavno nemav vreme ni samata za sebe se izgubiv i neznaev kako dase snajdam vo takviot zivot.Imavme mnogu teskotii vo brakot i finansiski i sekakvi drugi sto na kraj sepak znaevme dagi resime i da prodolzime natamu.Neznam do koga ce bidam kurva prv mie vo zivotot a sepak znae dame narece KURVO.Da tocno deka go lazev za toa no priznav ,a konkretno poslednava laga bese za imeto ovde zosto POVREDENA mu rekov onaka za potoa od negovite prasanja da mu recam mozebi taka se cusvuvav i sum povredena samata od sebe.Toa e lagata dali vredi za toa nesto dagi delime nasite deca koi se dosta privrzani i za nego kako jas i sama dase snajdam so dve maski i na ova denesno vreme zarem e vredno i nivniot zivot dase upropasti.Mozam i javno i nese sramam od toa dago kazam deka te SAKAM i sakam dasme zaedno i mozebi mnogu ce kazat deka nesum vo pravo no toa e toa mozebi i ova moze dago resime.Za site tie koi rekoa deka imam drug nese vo pravo prvo za eden K.. NEMA DASI GI PODGAZAM SOPSTVENITE CEDA PA POTOA SAMATA SEBE. :sweat: :sweat: :sweat: :sweat:
     
    На koritsaki и tanja6 им се допаѓа ова.
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    :o :o :o
    Комуникација,клучен дел од секоја врска,брак...
     
    На Ferhunde-L и povredena-83 им се допаѓа ова.
  9. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Znaev deka drugata strana ima sosema poinakva prikazna ... zena koja cel zivot mu ugoduva na soprugot za toj da ne se pocuvstvuva loso i povredeno ... i sega koga po toklu godini molcenje prozboruva za svoite potrebi, dobiva kotek.
    Greskata e napravena uste koga ste pocnale so seksualnite odnosi, togas trebalo da se otvorat kartite... Toa sto taa glumela i izleglo vrz glava, rezurtiralo so mnogu aorgazmicni seksovi....
    I kako sto kaza Lilit navistina komunikacijata e najbitna...
     
    На raww и Ferhunde-L им се допаѓа ова.
  10. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Знаев дека е ваква ситуацијата и дека се работи за голем страв.
    А и физичката пресметка не била прв пат.
    Не за џабе кажав дека секогаш има 2 страни.
    Заклучок, на тебе Шкорпион ти треба помош, дефинитивно, ако сакаш твојата жена да не се чувствува повредено. Не е срамота да се побара помош од психолог/психијатар, па тие затоа факултет завршиле ;)
    Очигледно е дека многу се сакате, но мора да поработиш на нервозата, испадите, љубомората...за да може твојата жена да се опушти и секогаш да ја кажува вистината.Тоа е мојот совет до тебе.

    Ви посакувам се најубаво... :*
     
  11. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    се остаив од читање.... секоја приказна има две страни тоа е нормално ... ама и во секоја кавга има два виновници... јас не сум на ничива страна ... никој од нас не може тука да знае баш се за нив ниту пак да ви ги реши проблемите во бракот... имате две деца по муабетот не се мразите имате чувства еден за друг ... се може да се реши ... прво и основно никако не со ќотек ... сум била жртва сум го видела и тоа траума е за детето цел живот .. вие сте пример за вашите две деца... размислувајте каков ќе бидете добар или лош??? не сте деца вие не се знаете една година седнете разговарате побарајте помош од лице кое може повеќе од нас да ви помогне.... мажот нека ја третира агресивноста како што треба а не да се истура на жената за фрустрации а жената нека прекине да го лаже зашто искрено тоа е нешто што и јас многу го мразам поарно што и да е кажи ми пола е простено него да ме врткаш цело време .... ама сепак немала лоша намера ....

    децата ви се млади.вие сте млади средете си го животот и уживајте во него ...сеуште не е касно ... само треба малку труд од двете страни ... :)
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Уффф...навистина се запрепастив :x Е па сега Скорпион, не си во ситуација да се лутиш, не ти било прв пат :fubar: А ти Повредена, требало да кажеш што те мачи уште многу, многу порано... МАкар што излишни ни се тие муабети, знам, ама ајде, еве се среќавате тука, е па сега дај седнете дома, убаво, сами, и направете еден длабок и навистина долг разговор, без глума, со чувства, па решете што ќе биде со вас, што е најдобро. Се надевам дека крајот ќе биде позитивен. Искрено се надевам!
     
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    И скорпион,прочитај и ги останатите мислења на жена ти...

    Не сакам да пишувам било што друго,зошто...некој ќе биде гневен,а не го сакам тоа.

    Смирен муабет ви е спасот и консултација со стручно лице.Не е нормално да се живее со агресија,гнев,омраза,желба за освета на субјективна основа,параноја и претпоставки.Прво и основно,нема објективен извор за истите,факт,не е во ред тоа.Второ,агресија за се она што можеби навистина е,а го негира,но не е наменето за него,пак не е во ред...

    Храбро и напред.Само со смирен однос и љубов се ќе се среди.
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    ајде сега слушнавме од двајцата убаво љубов има и тоа ме радува гасете се од страницава и не слушајте никој. врати се ти од пат и реално разгледајте ја ситуацијата не се препукувајте преку сајтови. најважната работа во животот љубавта ја имате децата се плод на тоа а разбирањето и довербата повторно ќе го стекнете. ви посакувам на двајцатасе најдобро и да пишете дека сте се смириле.
     
  15. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95
    Скорпион, не сакам никого да напаѓам ама само едно ќе констатирам. Црвот кога ќе проработи, како кај тебе другар во моментов, може работава да оди во недоглед. Јас сум мажена, имам еден син и помош за истиот и од свекрва ми. Значи на едно скоро 4 годишно дете 3-ца возрасни и градинка. Па имаш ли ти поим што зборуваш, каков секс, какви бакрачи? :fubar: Сама жена да се грижи за две мали деца , притоа да е и вработена и да и`е до секс......можеби и` е, пред да падне во полукоматозна состојба пред спиење. Ајде малку пресметај го денот, времето и енергијата на жената рационално те молам. А за насилството НЕ САКАМ ДА ПРААМ МУАБЕТ ДРУГАР!!! ајде, слушнете се по телефон и средете се малку!!! :hai:
     
  16. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Кате, ти се запрепасти јас се шекнав .... што е ова како мали деца... вашиот одговор не лежи тука, ај средите си ги односите меѓу себе...Ако не можете да се разберете постојат институции.. па посетете некоја за да ви објасни како во животот без лаги и измами.Како прво машко неможе да најде добар одговор на женски форум затоа што ниту едно женско не сака да е малтретирано за глупост.А ти повредена ...место да глумиш и лажно да го задоволуваш си требала отворено да поразговараш за твојот проблем можно е да е и хормонален.На крај смирете ги испадите на нервоза, љубомора и лага ...трезвено седнете и играјте со отворени карти... не сте дечко и девојка ,туку маж и жена со деца .Можеби негде згрешив но неможев се да читам затоа што на вакви работи се нервирам.А посебно не оправдувам насилство во брак.Комуникацијата , отвореноста се дел од еден брак и никој не знае подобро да ви даде одговор на вашиот проблем од самите вас.Среќно нека ви е ...млади сте и на грешките ќе се учите а колку ќе научите зависи од вас.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Scorpion81

    Scorpion81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    9
    NO COMMENT ајде еве јас се сложувам и ја ке бидам тој што ке побара совет од психијатар ама овде сам маж на толку жени не може да докажува.Дека его то ми е глолемо и сум егоист да:Ама не сум бе пичка и папучар зашто вината и не е моја па госпоѓата кажа дека имамла маратонски паритии па што.А за лагите дај ја молам доста е веќе рече дека нема да лаже па се колнеше како циганка и плачеше и рече дека судот ке биде надлежен ако излаже па еве прашајте ја зошто пак.И јас сево ова треба да го голтнам повторно и да кажам ајде нема врска било што било епа мало сутра.Може и хороскопските знаци не ни се сложуваат па јас сим Шкорпија таа е Лав ис екогаш се боревеме за превласт а таа е инат е не попушта.Друго ако магистрирала нека и е со среќа ама нека размисли да не ја лаже професорот бидејки таа има 2 единици па сето тоа да излезе дека барал мито а таа пак да не положи магистратура.Како последно нема веќе да ме видите на сајтов зашто доста ми е од убедувања у докажувања со сите па и само напишавте дека сајтов требал да биде само за жени па така да може да продолжите слободно со маалските оговарања против мажите се вакви или онакви и да ги делите работите на Машки и Женски сајтови форуми итн.Ти госпоѓо знаеш дека овде немам мобилен и ти најубаво знаеш како е па ги прекинав сите комунаикации со тебе преку нет ама еве се најдовме овде па не сакам луѓево да ми се смејат и да се докажуваме кој клку може а ти не си ме знаела од вчера па сега тука да се лигавиш по сајтов бидејки знаеш дека колешките ке те бранат па јас ке бидам на крај тој како што самата кажа со селски сфаќања и ке испаѓам вол кој носи рогови за се.Ова ти е последново што си го прочитала од мене за тебе веќе сум мртов ке пробам да заборавам се а прво тебе.За децата не се секирај не се откажувам од нив секој ке си најде среќа во животот па така и тие.Па и јас ти знаеш каков сум најубаво па до кај стигнав гледаш се снајдов успевам во животот ама не повеќе со тебе.За тебе сум веќе мртов.А не постирам одговори едноставно веќе не одговарам на ваши провокации зашто сами кажавте повеќето сте жени и пуздер ме направивте а вашите фрустрации лечете ги на друг зашто ја сепак како што кажав сум маж а не плачко па сум поминал и многу потешко во животот па ке го поминам и ова.Поздрав до сите и престанете со лагите и глумата дали гледате што се случува.
     
  18. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    ^^ :o :o Скоприон, смири се човеку!

    Ептен ми се познати твоите зборови, зборови на особа која поради својата љубомора не е способна да расудува. Те молам, овде никој не те нападна, никој не ја оправдува ни жена ти а ни тебе- не сме ние судии ни адвокати.

    Само сакавме да ви дадеме по некој совет бидејќи се гледа дека се сакате.
    И зошто ја нарекуваш курва :o ?
    Леле понекогаш се чудам како може некој кој има 29год и 27год да се однесува така незрело.
    Мој совет ви е да се уклучите на видео повик на :skype: така и ти да се изнервираш нема да можеш да ја удираш :tmi: , и ќе си кажете се отворено.

    Те сфаќам и тебе и неа- ти си мислел леле женава е како од порно излезена, дај да издржам уште малку да сврши уште еднаш.
    А таа си мислела- леле дај да поглумам уште малце дека уживам, тој сака уште, убаво му е- и така и двајцата сте се измачувале до недоглед.

    Опуштете се, прегрнете се и оставете се да биде спонтано. Не моја да имате порно секс- имајте само секс, без порно елементи.

    Бидете поздравени и двајцата :hai:
     
    На srculka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Мислев да не коментирам ама сепак ќе кажам нешто. Вие двајцата сте толку незрели што мене не ми е јасно како сте останале до сега во брак со ваквото ваше однесување. Па луѓе имате две прекрасни дечиња, помислете малку и на нив. Најлесно е да се спакуваш и да растуриш нешто, а тешко е да градиш и да истраеш во тоа. Пробајте да си ги решите проблемите за љубов на вашите дечиња.
     
  20. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Скорпион ако сакате да ви трае бракот морате да си попуштате..и ти и таа.
    Ти тоа папучар како го имаш сватено? Понижувачки ти е -во ред.Според мене папучар не значи мажот да трча по жената и се што ќе му кажи таа,тој да и го исполнува.Моја дефиниција е дека папучар значи слога помеѓу мажот и жената и двајцата да си одат на кејф.Вие слога немате! И ако продолжиш со ваквото твое размислување од типот:не ја молам,не ја сакам,ќе и се одмаздам итн погрешно правиш.Па зар да и се одмаздуваш на сопствената жена? Јас искрено иако другите викаат дека имало љубов меѓу вас двајца-јас од постовите не го заприметив тоа.И убаво праша една форумџивка:Како сте го одржале бракот досега?
    И двајцата се однесувате како незрели,и ти,и таа.
    Еве сега по толку години ги отворивте картите и решете ги проблемите на убав начин-не со насилство.
    Скорпион ти си многу горд и не сакаш никако да попуштиш..еднаш напрај се помал.
    И да напоменам за тоа што тие двајца се караат не е само Скорпион крив...бидејќи за кавга секогаш се потребни најмалку двајца! позз