Глуми оргазми и продолжува со лаги

Дискусија во 'Секс' започната од Scorpion81, 31 август 2010.

 1. zasekogas0408

  zasekogas0408 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  41
  etejna koga ke stanes roditel togas drugo ke gledas na rabotite,sega taka mislis no vremeto si go pravi svoeto ..sekoj zasluzuva da si dade sansa eden na drug,najlesniot nacin e covek da se ostavi,problemot treba da se resi a ne da se bega od nego,a tie go izbrale poteskiot nacin i se smirile....znaci hrabri se ne se lesno otkazuvaat,epa ajde pri sekoja kavga sekoj ako resi da se ostava kade ni e krajot,toa so ja udril ne go opravduvam i se nadevam deka nema da se povtori..i treba da i nadomesti za toa,no sepak ke recam :clap: bravo za niv dvajcata.Nemas pravo taka da zborruvas za decata tie sepak pogolem del od vremeto go pominuvaat so majka im....taa sigurno nema da gi nauci da bidat nasilnici..Znaci tie se smirile zosto vo niv sepak tlee nekoe zarce..ima hemijaljubov,,potrbni si se eden na drug,a ne zaradi decata.Ako nema ljubov pomegu niv dvajcata nema da mozat ni da se podnesat eden so druga kamo li da ostanat da ziveat zaedno zaradi decata... :inlove:
   
  На povredena-83 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. etjena

  etjena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  48
  Токму затоа што сум родител не оправдувам децата да гледаат како летаат боксови меѓу родителите. Можам да разберам компромис за многу работи. Можеби би простила и неверство ама во моментот кога човекот што го сакам ќе крене рака на мене тој е мртов за мене. Нема тука никаква љубов. Само колку тепани и малтретирани жени мислеле дека насилникот ги сака и дека треба да останат со него зашто бракот е еднаш засекогаш. Не застапувам развод по секоја цена ама насилството е најсилната причина поради која секоја жена со барем малку достоинство и грижа за своите деца треба да се разведе.
   
  На zasekogas0408, OzzyAngel, Lolipop23 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.243
  Допаѓања:
  25.049
  Пол:
  Женски
  Е па и мајка ми цел живот како родител гледала за нас децата, ама ете поради тоа сега и ние страдаме. Зошто ако е насилник во душа, утре ќе ги малтретира и нив. Можеби не физички, ама психичката болка која ја чувствува детето кога гледа дека мајка му ја малтретираат е уште поголема. Ќе си навлечат трауми децата, а во најлош случај ќе земаат пример од него па и тие утре ќе се однесуваат на ист начин и брутално ќе ги решаваат проблемите.
  Може сум сурова, но сум реална. И да, нема да им речам со среќа... всушност, ќе посакам полесно да помине при следниот ќотек
   
  На girl.23 и zasekogas0408 им се допаѓа ова.
 4. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Драго ми е што се смириле и ги решиле проблемите.Но повредена е многу контрадикторна.Прво нам ни кажуваше едно и излезе жртва,па ние знаејќи нешто го нападнавме скорпион.Дел од прашањата што му ги поставив беа токму од тоа што го кажа таа!Сепак мило ми е што на крај сепак се реши се!
  Поздрав и се најубаво!