1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глуми оргазми и продолжува со лаги

Дискусија во 'Секс' започната од Scorpion81, 31 август 2010.

  1. zasekogas0408

    zasekogas0408 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    41
    etejna koga ke stanes roditel togas drugo ke gledas na rabotite,sega taka mislis no vremeto si go pravi svoeto ..sekoj zasluzuva da si dade sansa eden na drug,najlesniot nacin e covek da se ostavi,problemot treba da se resi a ne da se bega od nego,a tie go izbrale poteskiot nacin i se smirile....znaci hrabri se ne se lesno otkazuvaat,epa ajde pri sekoja kavga sekoj ako resi da se ostava kade ni e krajot,toa so ja udril ne go opravduvam i se nadevam deka nema da se povtori..i treba da i nadomesti za toa,no sepak ke recam :clap: bravo za niv dvajcata.Nemas pravo taka da zborruvas za decata tie sepak pogolem del od vremeto go pominuvaat so majka im....taa sigurno nema da gi nauci da bidat nasilnici..Znaci tie se smirile zosto vo niv sepak tlee nekoe zarce..ima hemijaljubov,,potrbni si se eden na drug,a ne zaradi decata.Ako nema ljubov pomegu niv dvajcata nema da mozat ni da se podnesat eden so druga kamo li da ostanat da ziveat zaedno zaradi decata... :inlove:
     
    На povredena-83 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Токму затоа што сум родител не оправдувам децата да гледаат како летаат боксови меѓу родителите. Можам да разберам компромис за многу работи. Можеби би простила и неверство ама во моментот кога човекот што го сакам ќе крене рака на мене тој е мртов за мене. Нема тука никаква љубов. Само колку тепани и малтретирани жени мислеле дека насилникот ги сака и дека треба да останат со него зашто бракот е еднаш засекогаш. Не застапувам развод по секоја цена ама насилството е најсилната причина поради која секоја жена со барем малку достоинство и грижа за своите деца треба да се разведе.
     
    На zasekogas0408, OzzyAngel, Lolipop23 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Е па и мајка ми цел живот како родител гледала за нас децата, ама ете поради тоа сега и ние страдаме. Зошто ако е насилник во душа, утре ќе ги малтретира и нив. Можеби не физички, ама психичката болка која ја чувствува детето кога гледа дека мајка му ја малтретираат е уште поголема. Ќе си навлечат трауми децата, а во најлош случај ќе земаат пример од него па и тие утре ќе се однесуваат на ист начин и брутално ќе ги решаваат проблемите.
    Може сум сурова, но сум реална. И да, нема да им речам со среќа... всушност, ќе посакам полесно да помине при следниот ќотек
     
    На karibian, girl.23 и zasekogas0408 им се допаѓа ова.
  4. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Драго ми е што се смириле и ги решиле проблемите.Но повредена е многу контрадикторна.Прво нам ни кажуваше едно и излезе жртва,па ние знаејќи нешто го нападнавме скорпион.Дел од прашањата што му ги поставив беа токму од тоа што го кажа таа!Сепак мило ми е што на крај сепак се реши се!
    Поздрав и се најубаво!
     
  5. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Не ја сфаќам потребата од глумење оргазми.
    Што постигувате со тоа?
    Ако не можете да доживееше оргазам разговарајте отворено, нека се потруди повеќе, подолга предигра, пози. Нема потреба од лажење и глумење.
     
    На Flower.D и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Глумете слободно.
    Самите ќе си се зафркнете. :fubar:
    Ќе си останете незадоволени. А вака со разговор може све да се реши.
    Али кој да мисли логично:fubar:
     
  7. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Другар види , добро е што си свесен дека и двајцата сте направиле грешки . Тоа што си дигнал рака на жена ти за апсурдна лага е неубаво , пред се бидејќи детето ве видело , НО ! И нејзината лага е апсурдна ! Сепак требало посмирено да реагираш , но веќе се случило . Кога ќе се вратиш ( ако веќе не си вратен дома ) , оставете деца на чување кај баби и дедовци , земи ја сопругата за рака и одете на некое мирно место за да разговарате . Прашај ја што ја возбудува , ако не знае ниту сама , тогаш експериментирајте малку . Сексот не мора секогаш да е во спалната соба . На крајот на краиштата , изнајмете викендичка во планина за викенд , или пробакте во автомобил , на отворено , на јавно место .. тројка .. но прво отворен и смирен разговор . Ако не можете сами да го решите проблемот , секогаш постојат стручни лица што можат да ви помогнат во тоа ( психолози , брачен советник ) обратете се како брачен пар , не како поединци . Можеби ќе ви помогне . Лесно е да го растурите бракот , поради една лага ( не велам ситна , бидејќи не е баш ситна ) , но морате да се потрудите да го зачувате и да опстоите , најмногу поради вашите деца а и поради годините вложени во врската и бракот .

    П . С . Сега видов , најверојатно се разведувате , за жал .
     
  9. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Цитираното е пишано пред 10 години.
     
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Зошто ми се виде дека е од септември годинава .. (facepalm) лапсус сум цела :drunk: . Ај добро утро :rofl: .
     
    На raww, edna_malecka и 1209 им се допаѓа ова.
  11. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Таква си ти.
    Добра у душа..
    Уште рано рано ти мириса здивот на добродушност.. гледаш све негде да помогнеш :hug:
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам , среќна сум ако можам да помогнам :hug: . Ама ова е лапсус године :rofl: веројатно дека тогаш се разбудив , па не бев добро рассонета :D . Ај бар ќе насмеам некој :D
     
    На Arjanit2021, LoneWolfGuy и edna_malecka им се допаѓа ова.