Глупавиот и поглупавиот 2 (Dumb and dumber 2)

Дискусија во 'Филмови' започната од Kimora, 14 ноември 2014.

 1. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски
  Девоки,излезе вториот дел од оваа комедија,па дали планирате да го гледате и доколку сте го гледале како ви се допадна?
  Инаку,се прикажува во Cineplexx во City Mall
   
 2. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  820
  Пол:
  Машки
  Ја идам во вторник, мора да се гледам :D
   
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.084
  Ако мислиш на ова,тоа е трет дел не втор.Се вика
  Dumb and Dumber To
   
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Втор е. Бидејќи е од истиот режисер и е оригинално надоврзување на првиот дел од '94. Филмот како се запознале е само заснован на тие карактери од оригиналниот филм, а и да се земаше како валиден in between дел, сигурно немаше да биде толку очајно дочекан од публиката. Барем според мене :D
   
  Последна измена: 14 ноември 2014
  На CirezD, Viktorijaaa5, LittlePinky и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Bennet

  Bennet Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  54
  Го гледав и не ми беше нешто посебно. Буквално ГЛУП филм, колку да се изгуби време.
   
 6. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.108
  Допаѓања:
  101.818
  Како за 2 дел, одличен е! Првиот е култен, ама овој е исто добар.
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  6.403
  Пол:
  Женски
  Kolku e cenata na kartata?
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Јас ќе идам да го гледам утре па ќе ви кажам како е.
   
 9. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е 230,ама во вторник може да е и поевтино
   
 10. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  69.810
  Пол:
  Женски
  Само во Cineplexx ли го прикажуваат ?
   
 11. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Интересен, но ни налик првиот дел иако за тоа јас сум крива што одам со очекувања да биде барем исто добар или слично. Приказната на самиот филм е поинтересна од реализацијата, ама далеку од лош. :)
   
 12. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  Многу е Добар Филмот :l::D
   
 13. Петре Прличко

  Петре Прличко Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  384
  Тотално глуп филм. Американските комедии никогаш и немале некоја длабока хумористична поента. Се се сведува на евтини и глупави нереални фрази за да обичниот смртник што помалку го вклучува мозокот за размислување. Денес времето е пари.
   
  На Annabel Lee му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  6.539
  Во вторник е 150ден
  И јас планирам да го гледам :)
   
 15. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Нема место. Све е резервирано. ;(;(;(
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  Не можете да очекувате да го БУТНЕ првиот дел, тоа сигурно, ама филмот си е СМЕШЕН. Ако отидете со помислата дека нема да видите нешто подобро од 1от дел тогаш ќе уживате. Има некои смешни ситуации нормално, јас очекував искрено по Несмешен да биде, но се прелажав :D мило ми е што излезе 2 дел од овој филм, филмот на сите деца од 90тите , филм со кој сме пораснале .
   
  На Annath, CirezD и Marick14 им се допаѓа ова.
 17. CherryGirl07

  CherryGirl07 Нов член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Јас го изгледав филмот, според мене е предобар вреди да се изгледа, а и баш онака расположува. Цел филм е испреплетен од смешни ситуации и искрено мислев дека ќе биде понедобар од претходниот, но ме изненади и беше одличен.
   
  На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.
 18. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.672
  Допаѓања:
  11.991
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да го гледам :D
   
 19. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  5.492
  Пол:
  Женски
  Конечно и јас го гледав. Го чекав цела година и вредеше. :)

  Цел филм е со глупост до глупост, својствено за нив двајца. :D Само мене лично, првиот дел ми е се' уште на прво место, всушност не ни очекував вториов дел да го засени првиот. Тој филм ми е поим за комедија и ниту еден не може да го замени, можам да го гледам и илјада пати и пак нема да ми биде досаден. Не дека вториов не е добар, одличен е, ама првиот дел си е прв, ако одите со таа мисла нема да се разочарате.

  Како и да е, вреди да се гледа. Ќе се расположите и изнасмеете. :D

  И сега одвај чекам да излезе добра снимка, па и дома да го гледам уште еднаш. Ваквите филмови можам по сто пати да ги гледам. :D
   
  Последна измена: 19 ноември 2014
  На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kate89

  kate89 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  1.505
  Пол:
  Женски
  Прилично интересен вториов дел, но сепак првиот си е култен, така да мислам дека нема место за дискусија.
  Има неколку сцени каде што стварно цела сала се утепавме од смеење. Ако сакате да се расположите и да си поминете убаво скоро два часа, гледајте го :).
  Иначе ние имавме резервација за во понеделник и плативме 200 ден за карта.