1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупави статии

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Cka, 5 август 2017.

 1. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.732
  Допаѓања:
  116.939
  Не знам дали насловов на темава е профатлив, ама би сакала една тема за статии кои се дно на новинарството (ако може да се нарече новинарство) кои се или со глупи наслови или текстот им е неверојатно глуп, базирани на невистини, преувеличани, статии кои не требало да се напишат не па да се објават, статии со лажни слики (пишува одрон у Скопје става слика од Вашингтон), трач кој нема допир со насловот и слично.

  Нормално, ставете извор и ако има име (најчесто не сакаат да се потпишат) на оној што напишал. Чисто да се изнасмееме на желбата за кликови на порталите.

  Пример:
  http://sitel.com.mk/rechenica-koja-...-na-majka-si-pred-da-se-udavi-go-krshi-srceto
  И што сега ние со ова?

  или
  http://www.press24.mk/foto-lila-pozira-vo-shpanija-sashko-kocev-i-postavi-nezgodno-prashanje

  прашањево од незгодно пука!
   
  На Jas!, Rama, LivingGlam и 12 други им се допаѓа ова.
 2. IvanovaAnce

  IvanovaAnce Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2017
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  24 прес се навистина глупи,објавуваат само невистинити статии.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Се нервирам кога насловот нема никаква допирна точка со веста. Се ќе направат само за да им се чита веста.
   
  На orevka, Rama, Mr.Awesome и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  На vistina.mk и story.mk им нема рамни :D Овој првиот сајт и посебна рубрика Радио Милева имал, дури сега приметувам :rofl: Дно, бруки за новинарството. (facepalm)

  Лила им е една од омилените музи изгледа :D
  http://vistina.mk/?p=519981
   
  На Jas!, Rama, theowndemon и 6 други им се допаѓа ова.
 5. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.744
  Допаѓања:
  18.058
  Пол:
  Женски
  Охооооо, па сите со ред!!!! Јас незнам нешто паметно да сум прочитала во последно време :D
   
  На Rama и Mishela им се допаѓа ова.
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.783
  Допаѓања:
  47.683
  Пол:
  Женски
  Или па наслов: жална вест, светот во жалост, почина познат пејач... отварам нит виден нит чуен:envy:
   
  На Rama, sj *O*, Mr. Right и 4 други им се допаѓа ова.
 7. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.744
  Допаѓања:
  18.058
  Пол:
  Женски
  Или, семејството Кардашиан во црно, загубија член од семејството - испаѓа им умрел хрчакот. Хаха
   
  На Anacid, Rama, Mr.Awesome и 16 други им се допаѓа ова.
 8. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.732
  Допаѓања:
  116.939
 9. LBC

  LBC Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  4.312
  Пол:
  Женски
  Куп ги сретнувам преку ден ама не пуштам овде зашто не сакам да кликате и некој на таа глупост да заработи. Искрено си кажувам.
   
  На theowndemon, DAngel, referentka и 5 други им се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Тие статии најчесто ги објавуваат Сител. За повеќето од починатите прв пат читам.

  Едни од поглупавите статии ми се оние за смртта на српската пејачка Јелена Крсмановиќ. Често објавуваат - Пронајден е убиецот. Кога ќе отворам да прочитам - Постојат сомневања кој би можел да биде. Не знаат веќе што да напишат.

  Пред некој ден на фб читам наслов поврзан со клиника. Демек нешто се случило. Си помислив дека тоа е кај нас. Отварам и тоа да ти било во Србија. А ставиле слика од нашата клиника.

  Последната вест - Сообраќајка на Партизанска. Си помислив на Партизански одреди, а тоа да ти било во Битола. :x
   
  На Rama, theowndemon, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Novecento

  Novecento Популарен член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  2.375
  Пол:
  Машки
  Click-bait штосови, стари колку „божјата“ листа.
  Прават за да бројачот им отчукува со што повеќе нули испред, за да после тоа се фалат дека се најчитани. Единствен и најдобар лек е да не ги отварате.
   
  На Nausicaa, Bozica1980 и elimkd им се допаѓа ова.
 12. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Лелеее да се се такви одвратни јас ги стаив на Unlike i Unfollow.
   
  На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
 13. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.744
  Допаѓања:
  18.058
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2017-08-08-07-58-27.png

  Не го читав, насловот беше доволно дебилен (facepalm)
   
  На Rama, teressa, Tan4ence и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Snow white

  Snow white Популарен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  1.943
  Пол:
  Женски

  Јас и нечитам на грид пошто сето е само глупостии ://
   
 15. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.732
  Допаѓања:
  116.939
  Добра идеја. Да ставаме принт скрин? Да не печалат на наш грб?
   
  На Arthur, theowndemon, LBC и 2 други им се допаѓа ова.
 16. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.744
  Допаѓања:
  18.058
  Пол:
  Женски
  Да, доволно е само принт скрин, и јас така мислам.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  606
  Поглупо амин :x Screenshot_20170808-185937.png 
   
  На blackpanter, Jas!, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. LBC

  LBC Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  4.312
  Пол:
  Женски
  Одлична идеја.
   
 19. BlackNight

  BlackNight Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  5.115
  Пол:
  Женски
  Ова!

  • [​IMG]
  • [​IMG]
  • [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Згодна плавуша ја крена температурата на „Филип Втори“ арената (ФОТО)
  Жешко е на трибините на „Филип Втори“ арената каде за неполни 15 минути ќе почне мега пресметката од европскиот Суперкуп.

  Останато [​IMG]
  Категорија: Останато 08.08.2017 20:37 Прочитано: 2164 пати

  Трибините на нашата најголема фудбалска арена во земјава се веќе исполнети до последното место.  Атмосферата е прекрасна, се е подготвено за вечерашниот спектакл во Скопје, за дуелот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, а ние издвоивме што ги примами очите на повеќето на трибините...

  [​IMG]

  [​IMG]

  Фото: Кочо Сотировски (24фудбал)


  Ужас и катастрофа. срцето ми беше исполнето зошто сме домаќин на вква манифестација, бев понесена од орото македонско, ама ваков испад треба да биде вест. Рили?
  Го гнаси настанот и на вакво нешто не треба да му се посвети внимани, а не па да биде одбележување на настанот.Секако, секакви вести кои упатуваат одушевување на било какви старлети, вана би стралети, emerging стралети, спонзоруши градски ми се кражба на медиумски простор. Сериозно!
  Натаму:

  1. Сите вести врзани со Бијонсе и нејзините деца, маж, слики и се останато. Ич не ни е гјале.
  2. што секој пат кога отворам агрегатор искача: Дара буба Мара, задолжително и без исклучок Цеца и ќерка и со потполно небитни нешта. Не да не ги читам, ама бодат очи бре!
  3. Шокантно! и следи тешка глупост. Заморно е.
   
  Последна измена: 8 август 2017
  На Jas!, Rama, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.744
  Допаѓања:
  18.058
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2017-08-10-01-22-28.png
  (facepalm)(facepalm)(facepalm)
   
  На Bozica1980, theowndemon, Avery и 2 други им се допаѓа ова.