1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупости што ги прават нашите миленичиња

Дискусија во 'Дом' започната од Dala, 13 октомври 2012.

 1. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Ајде кажувајте глупости што ги прават вашите миленичиња :)
   
 2. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Моето на пример (мачор е,голем) некогаш кога си одам и он до мене,од нигде никаде ќе ми рипне и ќе ми се закачи :^) Будалче :)
   
 3. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  Моето прави многу глупости,ама најмногу мњ нервира што голта чорапи.Значи кај и да најде чорапа ја голта
   
  На GossupGirlxoxo и Twinkles им се допаѓа ова.
 4. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  мене ме нервира кај мојот мачор што е многу дрчен за јадење што и да му дадеш ќе јаде е највеќе ме нервира што се качува на маса ме гледа дали го гледам и само што ќе се завртам за секунда на маса |( еднаш ми се случи само што ручав додека го приберам лебот тој се качил на маса и го лижеше тањирот :envy: значи многу ме нервира што само јадење му е во главата на гарфилд ми личи дебел еден :lol:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.991
  Мојот мачор секој ден прави глупости. :D Пример ќе има јадење ,пред него ќе го гледа а ќе ми се мотка в нозе и ќе се гали се додека не му го покажам каде е.Или пак ќе има од неговото јадење и претходно ќе јади,а ако во меѓувреме намириса нешто да се готви ќе се умилкува се додека не добие од тоа и само ќе го лизне,а не го јаде ]:) .Ко беше помало,а богами и сега го прави тоа ќе се затрча од некаде ко некое изулавено и ќе се акни во мене и пак ќе избега.Некогаш и ми се крие некаде,ќе излези пред мене ќе ме види демек ме уплаши и пак ќе се скрие :rofl: Ко детенце малечко е некогаш,во секој случај интересни се деновите со него.
   
  На CameliaMiller, SV1911 и Twinkles им се допаѓа ова.
 6. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Е па например и моето куче сегогаш кога ќе најде кондура,патика,апостолка...Одма ја гриза.И партал ми ги направи патиките така. :D
   
 7. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Моето папагалче ја изгриза целата дрвена рамка од сликата,сега сме без пола рамка :lol:
   
 8. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Мојата мачка крадеше риби од комшиите.Човекот си оди на риболов и рибите ги става во чешмата надвор додека да ги изчисти.И таа кога тој нема да гледа му ги крадеше :lol: Еднаш 5 риби така си изеде,а не е дека не и давам за јадење,ама ете така и е поинтересно :D
  А еднаш јадеше смоки и грисинки и тоа качена на маса,госпоѓата си седи и си јаде,гајле си нема.А не се плаши од мене да побегне кога ке влезам,чудо од мачка :lol:
  И и има уште многу вакви глупости што прави :)
   
  На Twinkles и manekenka10 им се допаѓа ова.
 9. Edie.S

  Edie.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Кога е гладна мојава кучка, гребе по фрижидерот дур не го отвориш и не и дадеш да јаде. :emo:
   
 10. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.078
  Допаѓања:
  20.830
  Пол:
  Женски
  Исто и мојата мачка, никако да се научи :envy: 1 ипол година е дома и пак не разбира и сега и синот нејзин оди по нејзините стапки, баш како што опиша, потполно истото се случува кај нас :D

  Секој ден по нешто ново изведуваат :D Пред некој ден се пресмеав со мачорчето, трчаше в кујна а подот е со плочки и тој така засилен, заигран кога се лизна, се извиши со нозете нагоре и се лупна со главчето на плочки :D се пресмеав. Стана како ништо да не било.

  Спија со мене ноќе, кај 7 саатот станува и иди кај лицето мое за да се гали, абе преди корни :rofl: многу ми е мило тогаш и ќе си легни на гради кај мене и спија така |-)
  И мајка му ја оставам некогаш за спиење, таа на фотелја а тоа кај мене в кервет и слушам ноќта кај 3-4 саатот грчи мачкава и се степале ]:) абе лудница се.
   
  На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Caliopea

  Caliopea Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  61
  Леле, кога ке се сетам дека ми се напика во фрижидер. :rofl:
  Бев надвор, а дечково имаше научено да отвара врати, па така јас паметната не сум ја дозатворила (ете му олеснување) вратата од фижидерот, среќа беше исклучен, ама се простивме од саламите внатре :lol:
   
 12. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  10.293
  Пол:
  Женски
  Низа глупости од разни миленици.Книга треба да напишам.
  Имавме една кучка, се научи влезната порта да ја отвара па моравме да бидеме многу креативни за да ја спречиме. :lol:
  Месото го имат крадено, сомуните, една мачка целиот кајмак го изеде(и се чудам како не умре), кучињата два-три фустани ми имаат кинато, блузи, а за влечки ич да не расправам-стотици и стотици.
  Имав едно кутре, троа домакинче си беше, па од сите комшии крадеше влечки и дома ги носеше.Awkward moment беше кога одевме да им ги враќаме.Бруки :tmi:
  А врв на се, ова лето, кутрето ми, зело еден мој прслук од сушарата и оп-пред портата на мегдан.Кога си дојдов дома има што да видам.Не знам само како им било на комшиите.РЕЗИЛИ! :D
   
  На Kimberly11, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
 13. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Мојот пес е толку напален,што кога ќе сакаш да го задевниш со ногата ти се качува и си се клецка :$
  Колку пати ми било незгодно и не бира секоја човечка нога тој си ја клецка!
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и Markusa2 им се допаѓа ова.
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Мачката моја отвора фрижидер , врати , пие вода стриктно од лавабо ,никако од нејзин сад ,пошизува кога ќе слушне судирње на прибор за јадење ,оти си мисли дека се отвора конзерва со грашок (кој и е на листата на омилени јадења) ,скока на телевизор ,спие на аспиратор...
  Се што прави таа е лудо.
   
  На CameliaMiller и Twinkles им се допаѓа ова.
 15. Ashitaka

  Ashitaka Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  34
  Моето маче е прашко. Знаете она за собирање прашина?
  Е! Омилена активност му е одење позади шифоњери, кревети, и собирање пајажина и прашина.
  Кога ќе излезе од позади целото е, оул уел , со прашина!
  И тука имаш кивање, пробување да се ослободи од пајажините со тресење на главата наоколу ко хеви-металец.

  Нема потреба да се мачам со чистење, нели? Си имам лична домаќинка по дома. Ко Моника Гелер од Френдс да му е мајка. :D
   
  На Twinkles, ilipili и Salome им се допаѓа ова.
 16. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Си ги остри ноктите мачката на мало чергиче, и и се заглавуваат и стои така како треснано неможе да ги одглави. :rofl:
   
 17. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.105
  Пол:
  Женски
  Кучката моја, мојата душичка која ја чував 11 години обожаваше да јаде обоени јајца. :lol:
  Две-три години за Велигден се чудевме каде ни се јајцата, не оставаше ни лушпа од нив, а немаше никаде ни траги од боја.
  Корпата на маса во која ги чувавме јајцата беше на свое место ама празна, од јајцата никаква трага.
  Кога ја фативме на дело како ги тамани, почнавме да ги криеме од нејзе секогаш кога планиравме од дома да излеземе и да ја оставиме сама.

  Беше многу паметна, ништо од маса не смееше да чепне, месо да оставевме и да заминевме некаде, кога ќе си дојдевме дома го наоѓавме на истото место, нечепнато.

  Ама на велигденски јајца не можеше и не можеше да одолее.
  Се прашувам каде и ги собираше цели две табли, па тоа се 60 јајца бре луѓе? Како не приумре? Зарем не и било лошо од толку јајца?
  Обично варено не го чепкаше, ама за велигденски душа даваше.
  Дури и старите закопани јајца ги откопуваше и ги јадеше. Старо една година, скапано ќе го намирисаше, ќе го откопаше и ќе го шматнеше. :x
  Што куче ќе беше тоа, не знам. :lol:
   
  На CameliaMiller, Jenniffer, ilipili и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.266
  ***

  *Кученцето пред неколку години што го имале мм им донело замрзнато пиле. Го украдил од продавница :lol: .
  *Бидејќи бил бел кога и да го избањале, право заминувал под автомобил. Тоа ви е автомеханичар :D .

  ***

  *Овој ѕверов денес што го имаме, ни ги искорени сите цвеќиња и тоа од корен :!: . Прво ги копа од страните и потоа ги вади од корен ( и тоа трендафили од еден метар). Градинар не му е рамен :D .
  *Преку еден ден или повеќе прави пауза и десерт со по два гулаби :tmi: .
   
  На Twinkles и Salome им се допаѓа ова.
 19. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  285
  еднаш мачорот од комшиите имаше удавено кокошка и цел двор ни беше со пердуви ( не комши нашиот мачор :$ )
  за на маса беше прв и тоа со засил од врата и ќе се лизни на стакло ќе се преврти и пак се бендери.
  кога ќе се капевме на врате пиштеше мјаукаше дур не му отвориш и ќе му отворев и ќе седеше ќе ме чекаше да се искапам и кога ќе излезам и тој по мене и ќе седнам да се мачкам да се одлекувам а тој ми ја лижеше косата кој филм му беше не знам :D
  навечер идеше и ме гризеше за нос редовно и не се откажуваше јас ќе се покријам со ќебе тој упорно ќе нурка под ќебе ама ќе ме касни и си заминуваше среќен и задоволен :^)
  а дури беше помало имавме едно привезоче шо се паѓаше во смоки како маче беше и го лижеше/капеше :rofl:
   
 20. TweetyxP

  TweetyxP Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  28
  Хах.. а кај мене моето куче па.. ако остаиш нешо на биро или било кое др место.. и ако го најде после 2 недели ти го враќа.. а исто така ме нервира најмногу коа ќе ја изнесам надвор и ќе почне да трча ко улаво и и викаш се праи дека не слуша и за 2 сек ја глеаш на улица отишла.. или коа ќе и викаш ајде да си одиме намерно бега и се крие позади грмушки.. будалче :rofl:
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.