1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупости што ги прават нашите миленичиња

Дискусија во 'Дом' започната од Dala, 13 октомври 2012.

  1. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Пред пoлa сaaт пoврaти (ништo стрaшнo, пaрчињa кoски кoи не мoжелa дa ги свaри) и пoчнa дa глуми бoлен Дoјчин. Бaрaше дa се гушкa сo мене нa кревет (инaку не сaкa дa спие сo мене, прoстoр и зaфќaм), кaкo кутрo кутре, тресејќи се, се кaчи нa кревет (кaј мoите нoзе) и "спиеше". Oдaм дa и' извaдaм јaдење, oвaa скoкa oд кревет и зa 1 секундa беше вo кујнa и скoкaше зa хрaнa.
    Еве гo кутрoтo кутре. :D Принцеза, пoубaв живoт oд мoјoт имa.
    20160225_231529~2.jpg
     
    На hermosa, kikkki, ELIDavor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    Mojot macor obozava da rasparuva/kine perdinja,carsavi ,krpi,vlecki :o Uzasno me nervira :@ Ima sreka so go sakam premnolgu :)
     
  3. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    И моето маче се беси на пердето, скока на маса иии што ме нервира најмногу на цел свееет моча само на моите алишта и спие само на мои алишта ,ги бутка од сушара . Ќебето од тераса доле и си лежи ,мака нема.
    Ми пие вода од мојата чаша ако ја начека на маса:devil:
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Lady мојот terrier многу е темперамент копа по саксии, перници 5 досега сменивме за него, цела ден е надвор и кога ќе влезе внатре одма се моча по теписони, фаќалките за шпоретот ги зема и партал ги прави, трча по двата спратови, низ кревети, кради салфети, блузите ги зема и одма на спрат ги носи, му го јади на мачорот јадењето, се втерува под куњата, се бркаат со мачорот цела ден и цело време е изгребан од мачорот, не го пушта да си влези дома му стои на влезната врата од дома, влегува во собата каде што стои зеленчукот зема една краставица и бркајсе низ кујна, зелката ја мисли дека е топка за играње и одма партали ја прави, а доколку не му дозволам да земи краставица ќе укради една и дирекно под куња ама мора да изеди краставица или еднставно партал ќе ја направи, трча кај гулабите им лае другото куче не го остава да одмори, стои пред огледало и сама си лае и мн пати е тепана и карана воспитувана ама тоа е темперамент и инает.
    Но сепак е најсакана во домот.
    Моето прасенце растура жито надвор од кафезот цифка трча во кафезот.
    Мачорот се качува по кујната.
     
    На solomun95 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Значи девојки, можеби ќе ви е смешно но јас тогаш се преплашив.
    Бев во WC. Во купатило над шољата има така помал прозорец. Тогаш прозорецот беше отворен. Во тоа време ( пред 3-4г.) чував една мачка. И така јас си седам на шољата и одеднаш мачката од озгора на прозорецот рипнала и право во шољата. Веднаш станав од шољата нормално, а мачката со ноктите гребе по шољата не може да излезе. Со прлав пешкир ја извадив. Грозно ми беше да ја галам мачката цела недела, реално.
     
  6. alexa_dimoska

    alexa_dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Не ми прават некои големи глупости, освен тоа што едната мачка ми е многу радознала. Обожава да се бута по разни места почнувајќи од кеси, кутии од чевли, до мојот плакар. Еднаш ја затворив по грешка, таа душа останала внатре, а ја немав појма дека таму била.
    Другата е поприбрана.:D
     
    На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Si imav edno macorce Dzodzo . Sakav da go sliknam so blic , i vo momentot koga sliknav se svrte so muceto kon telefonot ( bese svrten so zadniot del na glavata ), ama takva smeshna facka napravi , mislish duh vide :rofl: . Za zal se izgubii ne se vrati vekje , a veruvam kje pravese uste posmeshni faci :| . Podocna ja zemavme Mia .Taa pak , edno smotano , kopa dupka za nuzda , stava noze vo nea , na mesto zadnik . Cela ushlapana doagjashe |( . Ja dadov na prijateli, bidejki mnogu ja gnjavea komshiskite macki . Do sega ima rodeno 5 pati :inlove: . Posledno go cuvavme Maks . Toj bese najpameten macor i najpribran . Nitu edna glupost ne napravi :D . Na kraj go izgazija so kola ;(
     
  8. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Кучето на моите го чуваат во двор и им лае на пеперутки :rofl:(facepalm)
     
    На Lady Phoenix и alexa_dimoska им се допаѓа ова.