1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глуп и поглуп (Dumb and dumber)

Дискусија во 'Филмови' започната од manja666, 8 јули 2012.

 1. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.997
  Dumb and dumber е американска комедија режирана во 1994 год . Во главните улоги се Jim Carrey и Jeff Daniels .
  Дејствието е за двајца глупави пријатели Хари и Лојд и за нивното патување во Аспен со цел за да и ја вратат актовката на Мери , жената која Лојд ја вози на аеродром и се заљубува во неа . Во текот на патувањето се случуваат многу испреплетени комични сцени .
  Според мене ова е една од најдобрите комедии кои ги имам гледано и дефинитивно ми е филм кој што не здосадува .
   

  Прикачени фајлови:

  На Alidar и Chivas им се допаѓа ова.
 2. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Глуп и поглуп ( Dumb and dumber )

  Многу јака комедија,се пукнав од смеење кога го гледав :rofl: :rofl: :rofl:
   
 3. Chivas

  Chivas Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  132
  Филмов е легендарен ! Омилена комедија ми е , го знам мнооогу одамна и сеуште не ми е здосаден .
   
 4. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.138
  Допаѓања:
  46.666
  Пол:
  Женски
  Илјада пати го имам гледано и уште илјада да го гледам нема да ми е досаден :D Ептен ми е интересен :wasntme: ама првиот дел само, вториот кога се млади не ми е нешто нај нај :?:
   
 5. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.997
  И јас очекував многу повеќе од вториот дел но го гледав пред неколку години и бев разочарана од тоа колку се разликува од првиот дел . Дефинитивно овој филм не требаше да има вакво продолжение, монотоно и досадно .
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Леле, филмов е легендарен, секоаш кога сакам да се изнасмејам добро си го пуштам цедето и си гледам...
  особено :!: кога сум нерасположена ваквите комедии се закон :D
   
 7. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  AWESOME!!!! Најрасположувачки филм! :D
   
 8. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Ова дефинитивно е еден од најдобрите комедии. Комедија во вистинска смисла на зборот, да се насмееш на секоја сцена. :D I like it! :)
   
 9. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Дефинитивно пукнав од смеење кога го гледав. :D :D
   
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Една од најјаките комедии во светот, 100 пати го имам гледано и сеуште ми е смешен и интересен! Го обожавам Џим Кери, неможам да одвојам најсмешна сцена затоа што секој детал во филмот ми е смешен!
   
 11. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  820
  Пол:
  Женски
  Еден од моите омилени филмови :inlove:
  Сум се згазила од смеење :rofl: :lol:
   
 12. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  интересен и смешен :D
   
 13. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  ахахах колку се имам смеено на филмов :lol: :lol: :D :D :D
   
 14. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Има ли некој што не го гледал филмов? :rofl: можам уште илјада пати да го гледам и ко ненормална да се смеам...посебно делче кога ќе си го залепи јазикот за мразот :D не знам што ми е :rofl:
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.617
  Допаѓања:
  31.706
  Пол:
  Женски
  Филмов го имам гледано. Многу ми е интересен и смешен. Го имам дома на ЦД и понекогаш го пуштам да го гледам.
   
 16. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Филмов е закон! :rofl:
   
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.587
  Пол:
  Женски
  Илјада пати го имам гледано и секогаш се имам смеено баш убав филм ахахахах :rofl: :rofl: :P
   
 18. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.726
  Допаѓања:
  31.970
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно најдобрата комедија според мене. Значи филмот како ме насмеа, немам зборови. Без разлика колку пати и да го гледам, секогаш ми е интересен :D
   
 19. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
 20. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Со брат ми го гледавме иии што да кажам ме заболе стомакот од смеење пресмешен..легендарен е филмот :D