1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Говор за класен

Дискусија во 'Образование' започната од anchii123, 11 јуни 2012.

 1. anchii123

  anchii123 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  Најпрвин здраво...бидејќи незнаев темава во која категорија да ја ставам решив тука да ја ставам бидејќи делумно има врска со училиште.Епа вака 8мо сум и во среда ги земаме сведителствата.Имаме класен и му купивме поклон,сакаме со поклонот да напишеме нешто како есеј или говор дека ни е последна година со него и да му се заблагодариме за се што направил за нас во овие 4 години.Па предлог што би можела да ставам во есејот(говорот). фала однапред :D :*
   
 2. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Не е поентата ние да ти го составиме говорот а ти само да го научиш и да му ги насолзиш очите на човекот.
  Ако толку ви значи класниот, бил жртва за вас и што ти ја знам таму, седнете сите дадете идеи што можете да напишете и потоа составете го говорот... Нека биде од срце кажано ;)
   
 3. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Cynthia, во право си, но јас мислам дека девојчето побара предлог од нас што да напишат во есејот (говорот), а не да им смислиме ние. :)
  Како и да е, anchii123, јас сметам дека треба да се потрудите во врска со тоа, затоа што тоа што ќе го пишувате треба да личи на нешто, а не само колку да се рече дека сте напишале, затоа што ако мислите да го правите тоа второто - поубаво не пишувајте. Мое мислење (што немора да го прифатиш) е дека треба да пишувате нешто во врска со тоа дека нема никогаш да го заборавите затоа што тој секогаш се грижел за вас, со него сте поминале 4 год. и (секако) сте доживеале најразлични случки со него, среќни и тажни моменти, дека и по многу изминати години ќе се потсетувате на него како најдобар класен, дека сте му благодарни за се што направил за вас,.... дека не ви е сеедно што се разделувате од него и дека ве научил на многу работи... јас сметам дека тоа е тоа :) Сега не ми текнуваат некои работи нешто вау, затоа што не сум седнала да мислам, но од прилика тоа е. :) Се надевам дека ти помогнав и дека те насочив на нешто, па кажи што сте направиле. ;)
   
 4. anchii123

  anchii123 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  MaCa-J не се уклучив да видам што од прилика ми кажа да напишам сепак фала ,иначе напишав нешто слично на ова само поопширно :D
  а Cynthia како што кажа MaCa-J не реков да ми напишете,само прашав што би можела да напишам ;)
   
 5. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Така и треба. ;)
   
 6. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Watch out, we've got a bad ass over here

  Јао шта смо осетливи, треп треп :wasntme: |(
  Извини што дадов свое мислење на форумов, нема да се повтори!
  Како и да е, убаво беше напишано да седнете и да напишете се во врска со она што го направил тој.. Да те упатам поубаво, таму кај што пишува дека изигравал жртва.

  Извини уште еднаш, незнаев дека ќе ти ги повредам чувствата
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Сеа касно е да смислуваме говори, ама не може некој што не го познава човекот да пишува за него.
  Сите моменти поминати со него спомнете ги, моментот кога најмногу ви помогнал, кога ви оставил најголем впечаток, што е тоа што цените најмногу кај него и зошто го сакате и дека секогаш ќе го памтите.