1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Годинава ке ја паметам по......

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од newring86, 3 декември 2010.

 1. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  2010 е при крај :) По што ке ја паметите? :lol:
   
 2. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  615
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно по обновувањето на едно старо пријателство, кое ми го промени цел живот (на подобро),
  и едно неубаво нешто - можниот развод(ама се надевам ке се подобри ситуацијата)
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  2010 ќе ја паметам по диломирањето, концертот на 50 cent, најубавиот роденден (досега) :) и мрдање на љубовната стрелка од под нулата... до небото ! ^_^
  После долго време... убава година. ;)
  [​IMG]
   
  На Phyramide, annnni, GeorGinnA и 2 други им се допаѓа ова.
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  матурата и најубавиот роденден во мојот живот исполнет со премногу солзи радосници.
  запишувањето на факултет и запознавањето нови луѓе.
  убавите моменти со него.
  лошите моменти со него.
  Бескрајното долго искрено смеење кога после одреден период ке си се видиме најдобрите другарки од средно.
  По долгиот преубав одмор кој имаше малку лош крај.

  Има и други работи ама ајде доста се.
  Се на се навистина убава година. Греота е да кажам дека била лоша.

  ПА не за џабе лани ми се паднаа паричките од двете лепчиња :angel: :angel: :angel:
   
 5. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Една од најубавите години :)
  година на независноста
  искачување со највисокото ниво на љубовта
  повеќедневни прошетки
  луди журки
  запознавање на луѓе
  дружење
  се надевам и наредната да биде така :) немора повеќе задоволна ќе сум :angel:
   
 6. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  ќе ја паметам по едно мое незаборавно патување со многу дружба,
  ќе ја паметам по најубавиот одмор,доста журкање и сончање,
  ќе ја паметам по успешно положените испите,
  ќе ја паметам по свадбите не кои сум била,
  ќе ја паметам и од први јануари ќе свртам нова страна,зошто доста и е на оваа година :lol:
   
 7. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Ќе ви кажам на 31 декември, можеби до тогаш ќе ми се случи нешто ново :P , инаку ништо спешл, исто како и претходната Дома-Работа_Факултет
   
 8. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.053
  Допаѓања:
  72.227
  Пол:
  Женски
  ова секогаш си го пишувам и на лист во овој период, секоја година
  Јануари - почна преубаво, заврши катастрофално
  Февруари - тежок месец како последица на јануари, среќа што беше краток
  Март - исправување на катастрофите од Јануари и конечно среќа
  Април - како Април, се` е убаво
  Мај - беше прилично убав месец, посебно од 8ми Мај
  Јуни ќе го памтам по светското и по романтичните моменти
  Јули - лошо почна, среќа на одмор отидов, повеќе рехабилитација беше, цел Јули на море, преубавооо, посебно последниот ден од Јули донесе нешто навистина прекрасно
  Август беше убав, бев и јас, исончана, ослабена со желба за се`, дури една стара љубов од детството ми се појави
  Септември сама си направив неколку трагедии, ама добро испадна, бидејќи Октомври и Ноември ми беа ПАК и оваа година најубавите месеци во годината
  Декември никогаш не бил добар, не ни почна којзнае како, ама сепак ќе видиме

  и да, по сево ова ќе ја паметам годината
  многу памтам ситници, сакам да памтам, и лошите работи покасно ги гледам како убави спомени
  ах, не била лоша годинава, сега видов, бурна :)
   
 9. Nine25

  Nine25 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  1.726
  Пол:
  Женски
  Оваа година ќе ја паметам по:
  +Моето започнување на нова убава работа.
  +Првиот роденден на моето ангелче.
  +Обновување на едно старо пријателство.
  +Прекрасен летен одмор.
  +многу љубов од мојот сопруг
  +купување на нов автомобил
  -караница со мојата мајка и брат
  -едно неделна самотија (мојот сопруг беше на службен пат).
  -мали нервозички кои неможам да ги заборавам
  СЕ НА СЕ МНОГУ УБАВА ГОДИНА
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  оваа година ќе ја паметам само по убавите моменти (лошите сакам уште сега да ги заборавам)

  * по матурата
  * по најубавиот летен одмор во Хрватска
  * сите убави моменти поманити со дечкоми
  * по тоа што си зедов возачка дозвола
  * по тоа што го доживеав мојот прв секс (пред неколку дена :D)
   
 11. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Оваа година ќе ја паметам по:
  -убавите моменти со него
  -лошите моменти со него
  -многу прочитани книги
  -многу изгледани филмови
  -изненадувањето за 17тиот роденден
  -дочекот на 2010г.(се надевам оваа година на поубаво)
  друго nothing special 2011 да биде поубава :wasntme:
   
 12. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  ќе ја паметам по првиот бакнеж од мојата симпатија од соништата [​IMG]
   
 13. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  По тоа што останав трудна и ќе се мажам :)
   
  На Liu, Phyramide, karak и 4 други им се допаѓа ова.
 14. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Годинава ќе ја паметам по:
  -пред се полнолетството :$ и воедно најубавиот роденден
  -прекрасното лето и сите “лудории“ што летото ги донесе
  -оваа измината година едно пријателство многу ми се зацврсти
  Се на се убава година беше, се надевам и 2011 ќе биде убава ;)
   
 15. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Годинава ке ја паметам по:
  -сообраќајката од летото :(
  -долгите возења со моторот 8)
  -по еден прекрасно поминат викенд :)
  - по големиот број прочитани книги :inlove:
  -по тоа што нивото на љубовниот статус не се помрдна над 0-та :worried:
  ...и ке чекам до 31 декември можеби ке ми се случи нешто по битно и нешто што ке ми ја разубави СМОТАНАВА година!
   
 16. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  неможам да не ја паметам.
  дечкото со кого сеуште одам го запознав на 1ви јануари :)
  потоа имаше тажни и тешки моменти, разделби и повторни средби со него бидејќи не живееше овде.
  прекрасен 1ви мај, прекрасен летен одмор
  кавги,плачки,дружења,забави
  екскурзијата низ Европа иииии се надевам до 31 декември ќе има уште моменти за паметење иако деновите се избројани :)
   
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Годинава ќе ја паметам по убавите моменти тоа се неколкуте свадби на блиски луѓе,убавиот летен одмор,неколкуте патувања,заедничкото живеење со дечко ми и други убави моменти.
  Но на жалост има и лоши моменти,но ајде да се надеваме дека новата година ќе ни донесе повеќе среќа.
   
 18. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Годинава ќе ја запамтам по раѓањето на внук ми и внука ми, прекрасниот одмор со дечко ми и по тоа што и мене годинава богот Амор ми испрати стрелка во срце, за да се заљубам како никогаш до сега :inlove: и да не ги заборавам лудите журки со другарките... :lol:
   
 19. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  1.По запознавањето на либето мое.Конечно и мене среќата да ми се насмее. :wasntme:
  2.По многуте прочитани книги. :)
  3.По онаа работа во летото.Ах,пораснав! :inlove:
  4.По прекрасните вечерни излегувања,никогаш нема да заборавам ниту еден момент,паметам ситници... :)
  5.По собиранките со другарките,незаборавните пијанства,журките... :rock:
  6.По изгубените 10 килограми. :angel:
  7.И секако најважното,како што поминува времето,ден за ден,сфаќам колку тие што ми значат стануваат дел од мене. 8)

  Се на се,тоа е 2010.Се надевам дека наредната година ќе биде уште подобра! :)
   
 20. Monna99

  Monna99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  5
  Секоја година викам дека нема да ја заборавам,али пак нема и да ја запамтам,но во оваа година стварно некако по среќно си поминав.. :) :D