1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Годинава ке ја паметам по......

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од newring86, 3 декември 2010.

  1. BubeFeminka

    BubeFeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    2010 ќе ја паметам како една од најдобрите и најповолните години за љубовта (барем за мене) :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :* :* :inlove: :inlove: :inlove:
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    2010 ќе ја паметам секогаш заради мојот прв бакнеж, мојот прв дечко кој многу си го сакав и по чекањето на 2011 заедно :(
     
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    За сега би рекла по апсолутното ништо епохално битно, освен пар ситници, ко по некоја извојувана битка, некој пораз, некоја болка, насмевка... депресија, меланхолија и многу бед луѓе околу на кои памет не им доаѓа да си тргнат по патот со облаците.
    Одете си бе, бонбони не делам, гага ручок не давам, пијалоци не частам... шо фајде?!?
    Ама да видиме ноември што ќе се случува :D
    Според еден од бандата астролози, нешто битно треба да се деси.. да ми се деси ццц оф!

    едит: ваквите приказни од астролози, гатачи и врачари се прилично добри да те одржат ако ништо друго :D пошто ти подигаат расположение, независно колку безвезе ти е во тој период, пошто нели.. имаш нешто за чекање маа мани (по бугарски)
     
  4. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    По некои неубави моменти.
    По 360-степенската промена на моето секојдневие.
    По едно љубовно разочарување.
    По убавата „екскурзија“ во Битола и Прилеп.
     
  5. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    До сега:

    - По стабилноста во однос на љубовниот живот (сите преубави моменти :inlove: ).

    - По државната матура и сите стресови околу неа :$ и сега претстојните околу уписите на факултет.
     
  6. Sienna

    Sienna Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    25
    Mногубројните поуки што ги научив од грешките кои ги направив,и кои ми ги направија,по првото гледање со внука ми,по најубавото љубовно искуство кое сеуште трае :inlove:
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Првото паѓање на испит :tmi:
     
  8. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    2011-дефинитивно ќе ја паметам по завршувањето на 8 одделение и воедно по прва година во средно знаете како одат тие работи,исто така по лудориите,журките од ова лето :* Едно од најубавите лета досега во моите 14 години :rock:
     
  9. mirna0911

    mirna0911 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    18
    2010/2011 ке ја памтам по мрцварењето по патиштава натаму наваму , секој викенд пат - СК- (...) само за да бидам со дечкото што го сакам. Ама сето тоа е слатко мрцварење пошо не ми е тешко ни у пола нок ако треба да идам у градот кај што живее и работи. И тоа све само за неколку саати гушкање :) Love you Dar-Ling . Се надевам девојка му ова нема да го прочита :?:
     
  10. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    По моја животна промена да заминам некаде далеку, но и по мој баксузитет (одкако заминав да се затрескам у некој од мкд ) :D :D
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ау пред некој ден размислував на ова и сеуште не смислив,ама дур си мислев единствено што чувствував беше благодарност.
     
  12. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    цела 2011 сум во врска. прв пат во мојот живот. чудно за мене зашто обично не можам никој да трпам подолго време :)
    се на се, најубава и најљубовна година во мојот живот :l:
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  13. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    оваа година ке ја паметам по тоа што си ја најдов вистинската љубов :l: ,и ми се промени животот на мн мн подобро :)
     
    На crazylady, sonce777 и starbucks им се допаѓа ова.
  14. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Како Каша,исто и јас :) ни па јас досега сум трпела некој, ни па некој друг мене.
    Сум била со друг подолго време, но тоа баш и не беше некое трпење :D

    Освен по љубовта, годината ќе ја паметам и поради тоа шо се пронајдов себе. Мислам дека тоа е поврзано со него на некој начин, тоа пронаоѓање и таа изненадна промена. Не промена ами некое самооткривање, некое просветлување, сијаличката на Едисон. :)
     
    На Kasha му/ѝ се допаѓа ова.
  15. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    2011-ќе ја запаметам како една позитивно-темпераментна-раздвижена година.

    Се веривме со Петко.

    Се роди Д.

    И уште неколку мали ситници, што ја прават да биде посебна, исполнета, среќна и убава.
     
    На KrystalTears и sonce777 им се допаѓа ова.
  16. bonbona92

    bonbona92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2011
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    128
    Оваа година ќе ја паметам по многу работи..
    1. Ставање крај на агонијата.
    2. По прекрасните патувања кои ги имав оваа година.
    3. Запознавање на една нова љубов, која ми го промени животот на подобро и која ми докажа дека секој може да се смени ако сака :)
     
  17. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    По многуте нови пријателства, блиските луѓе кои повторно беа секогаш до мене, ниту едното љубовно разочарување(за промена :lol: ), напротив по големата љубов што си ја најдов , промената на две работни места како и искуствата кои произлегоа од сето тоа, а и патувањата, за кои се надевам дека наредната година ќе се намножат(барам засега од година во година добро ми оди :wasntme: )
     
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Што за разлика од претходната година, или таа пред тоа.. домашниве љубимци ми се тип-топ... совршено не, но споредено со тоа „пред“, вреди богами босоног да се искачиш на планина и да си викнеш, чисто ради ќејф.
    И следната нека е исто.. ако може и подобро.. пф не ќе се бунам де.
     
  19. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    По НЕГО ..за сите кавги, плачења и убај моменти поминати :)
     
  20. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Оваа година се уште не е завршена за мене. Имам уште доволно време за можеби да ја запаметам по нешто вредно. Но, како позначајни настани би ги издвоила мојата „фатална“ врска, незаборавната екскурзија и дружбата со него, мојата драстична промена, за жал кон полошо, и бришењето на некои личности од животов. Ќе пишам повторно, имам верба дека до Нова година ќе има уште нешто по што би ја запаметила оваа година. :angel: