Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

 1. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  133
  Девојки, сакав да ве прашам:
  Дали ја користите шминката на Голден Роуз, колку сте задоволни од неа и кои се отприлика цените?
   
 2. Dukka

  Dukka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Golden Rose Cosmetics

  Јас од Голден Роуз секогаш користам кармини (околу 80 ден.), лакови (50 ден.) и маскара (100 ден.), па како што може да видиш воопшто не се скапи а многу се добри, особено кармините :)
   
 3. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  633
  Допаѓања:
  1.039
  Пол:
  Женски
  Golden Rose Cosmetics

  Имам туш за очи. Го купив околу 100 денари и да ви кажам искрено многу сум задоволна. Бојата не бледнее веднаш како што било случај со туш кој сум го купила дупло поскап. Имам и лакови за нокти и за нивната евтина цена се убави. :) Сакам да купам и некој кармин. :)
   
  На Iva 94 и LetsTalkFashion им се допаѓа ова.
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Golden Rose Cosmetics

  Ја користам шминката на Голден Роуз прилично долго време, задоволна сум најмногу од пудрата,бидејки ми се погоди, моливчето, сенките, маскарите, не се многу скапи :)
   
 5. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Golden Rose Cosmetics

  Од Голден Роуз сум задоволна од сите производи што ги имам пробано :) .Имам маскара од таму одлична е :D .Иако е само 100 денари,вреди за многу повеќе,и маскаритe од по 500 денари и повеќе не се ништо за неа :) .Има многу убави сјајчиња,лакови,сенки.И цените им се неверојатни.Simply the best :inlove:
   
 6. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  451
  Golden Rose Cosmetics

  До сега само лакови и туш имам користено :)
   
 7. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Golden Rose Cosmetics

  Задоволна од-тушот (кој го користам веќе една година), лаковите, и делумно од маскарите (делумно бидејќи брзо се сушат).
  Незадоволна од-палетите на сенки. Можеби се поинакви моно сенките, но тие на палетите не се воопшто пигментирани. Исто така не сум задоволна од течната пудра (имаше некоја розеникава боја :puke: и воопшто не беше покривна а и не беше водоотпорна).
  Нешто што забележав-имаат пудри со spf (кои не сум ги пробала), но би сакала да пробам некој кармин (обично не користам кармин, но тие на голен роуз ми се чинат како добар старт).

  5 реченици-5 пати користено загради. :emo: :lol:
   
 8. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
  Кармините се убави ..

  Од течната пудрата не сум задоволна , тешка ми беше некако,а воопшто не покриваше ...
  камената пудра му е така така.. солидна е али има 2 нијанси мене и посветлата ми е темна..
   
 9. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  210
  Имам користено повеќе производи од голден роуз течна и камена пудра од течната ја користев таа со минерали ама не сум задоволна некако не ми одговараше тешка ми беше на лицето а покрива многу , многу задоволна сум од маскарата ефтина а трепките ги прави преубави ,туш за очи имам во црна и кафена боја , кармините исто им се преубави трајни и не ја сушат устата , лаковите за нокти траат по една недела , се на се ефтини а добри производи јас сум задоволна.
   
 10. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Јас сум задоволна од кармините на голден роуз, имаат пристапна цена и широка палета на бои. Моментално користам ваква нијанса, ја комбинирам со потемно моливче за уста.

  [​IMG]
   
  На soledad му/ѝ се допаѓа ова.
 11. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Еве што се имам користено од ГР,


  Маскари
  [​IMG] Одлична и квалитетна маскара, трајна не се суши брзо.

  [​IMG] Не беше нешто особено, а најмногу се разочарав што многу бргу ми се исуши.

  [​IMG] Последна маскара од ГР што ја корситам е оваа и сум задоволна навистина.


  Сенки
  [​IMG]Само овие,
  [​IMG] оваа боја, многу убава нијанса на кафеава и доволно трајна сенка.


  Моливи
  [​IMG] за очи само овој и многу е убав и мек, чиста бела боја.

  [​IMG] и за усни земав последно од ГР и не сум нешто воодушевена, како да е сув.


  Коректори
  [​IMG] овој и сум презадоволна, навистина е убав за 190 денари одличен коректор и доволно покрива, лесен е под очите, како ништо да не сум ставила, а не се разлева шминката нит коректорот се губи.


  Кармини, сјаеви, пудри и руменила не сум користела, руменило земав на Класикс мислам фирмата е исто под ГР, теракота боја и ми се погоди, за тие пари шминкиве се доста квалитетни.
   
  На soledad му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  91
  Прилично сум задоволна од козметиката на Golden Rose,црвената маскара 3D трепките одлично ги издолжува ми ги прави како да имам ставено Max Factor,додека од маскарата со златесно капаче не сум задоволна премногу е сува и се рони и незаприметувам да дава некој добар ефект на трепките.
   
 13. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Од Голден роуз имам користено масакарата,моливот.Многу сам задоволна :D
  Сенките уште не сум ги пробала и тушот :)
   
 14. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.834
  Откако почнав со користење козметика, користам Голден роуз. Презадоволна сум од тушот со тврда четкичка, а од маскарите ја користам исклучиво оваа
  [​IMG]

  Тушот
  [​IMG]

  А од креониве не сум нешто воодушевена
  [​IMG]
   
 15. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  Кармините, им се супер имаат широка палета на нијанси ги имам скоро сите од порано ги користев и римелите и моливот за очи ама римелот брзо се суши и моливот не ми одговара, а пудрата е како крем не ми се допаѓаат.
   
 16. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Сенки , маскара , туш , сјај за усни иам користено
  Презадоволна сум а и цените ми се океј :)
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Ве замолувам да се задржите на темата :) како што е и самиот наслов на истата :)
   
 18. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Јас не разбирам,што е надвор од темата? :)
   
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Темата е само за шминката на Голден Роуз, но не и за лаковите, сепак си има посебна тема за лакови, во која може да се даде мислење дали е некој задоволен од истите на Голден Роуз или не :)
   
  На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
 20. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  356
  Голден Роуз=катастрофа :x