Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

 1. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Некој да ми ја опиши разликата меѓу овие прајмери?
   

  Прикачени фајлови:

 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.007
  Допаѓања:
  73.926
  Пол:
  Женски
  1. Матирачки прајмер, за комбинирана и масна кожа.
  2. За сјаен финиш, што значи за сите други типови на кожа освен мрсна.
  3. Илуминатор е ова, како течен хајлајтер. Ваљда има некои светки низ него, би требало да е како тонирана подлога да дава и малку боја меѓу другото.
  4. Ист како прајмерот под бр.2, само што е плус тониран, дава некоја боја.
   
  На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Дали некој има пробано глитер моливче како на сликата и дали навистина пушта светки? Screenshot_20200127_124136_com.android.chrome.jpg
   
  На Pretty Woman и poppie им се допаѓа ова.
 4. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  99198C7D-CA23-4B1B-9C45-A052CBDEF03D.jpeg Девојки дали некој ја користел оваа пудра и како сте задоволни ?
   
 5. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  8.947
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам и многу ми се допаѓа, сега за покривност не знам каква е затоа што имам чисто лице ама кога ќе ја ставам лицето ми го праи преубаво и освежено.
   
  На angela.kostova и beautys20 им се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Имам пишувано за неа, барај горе на лупата да не се повторувам.
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lovelygirl39

  lovelygirl39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  За каква кожа е пудрава?
   
 8. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  8.947
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека за комбинирана најдобро би одговарала.
   
  На Lady Maria и beautys20 им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  За комбинирана
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Plavataaaaa

  Plavataaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој цена на камена пудра ГР?
   
 11. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  Искуство со маскарава?
  [​IMG]
   
 12. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам користено и старно за цената е прекрасна ! Прв пат кога ја нанесов и не ми беше нешто но после ми стана омилена ... подобра е да се засуши , дава убав волумен , не лепи , не се рони ! Пробај ја
   
  На mssuniquee, angela.kostova, poppie и 2 други им се допаѓа ова.
 13. lovelygirl39

  lovelygirl39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Имаш од 140ден до 300ден.. Разгледај на сајтот и одбери си
  https://www.sminka.mk/make-up/face/powder?sort=p.price&order=ASC

  +1 (y):inlove:
   
  На Plavataaaaa и beautys20 им се допаѓа ова.
 14. Anie93

  Anie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Коментар за парфемиве? :)Сакам да пробам некое, сакам обично ориентален мирис :)
   
 15. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има користено сунѓер апликаторот за шминка?
   
 16. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  Женски дали имате користено коректор и колку му е цената

  Јас и не знаам дали до мене е или до производот но не бев задоволна :?:
   
  Последна измена од модератор: 10 мај 2020
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  @Hellobeautiful и јас не бев задоволна. Остануваше тврд и груб и по топење со вода, а и доста упиваше од течната пудра. (n)
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  @Lady Maria
  @sierra
  Ви благодарам за одговорот девојки се премислив, нема да го купам :)
   
  На Lady Maria и sierra им се допаѓа ова.
 19. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  1.971
  Пол:
  Женски
  Видов дека е прилично старо мислењево, само сакав да дадам коментар за маскарава. Мене ми е одличната, имам долги трепки, но не многу густи и поради тоа често пати имам проблем со други масакри, ми се пресликуваат и размачкуваат, а оваа баш ми се погоди. Втор пат ја купувам и цената и е одлична, не можам точно да се сетам, но не е повеќе од 150 ден. Јас сакав да прашам за мислење за овие два коректори, дали се добри и кој според вас е подобар?
  61bZ7d5r4nL._SX466_.jpg unnamed.jpg
   
  На ana-sweet и Lady Maria им се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.007
  Допаѓања:
  73.926
  Пол:
  Женски
  HD коректорот е одличен. Од цена, до формула и нијанси. Мене многу ми се допадна и ми одговараше на типот на кожа.
  Одлично покрива подочници, не е тежок, издржливоста му е супер, навистина не се споредува со другиов од сликата.

  Единствена мана му е тоа што знае да се расипе тоа копчето за притискање. Пропаѓа чудно и не функционира понатаму. Мојот среќа се расипа баш кога се потроши коректорот, па не се замаеав нешто многу, си купив нов. :D
   
  На poppie, Rose96, Lady Maria и 1 друга личност им се допаѓа ова.