Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.007
  Допаѓања:
  73.926
  Пол:
  Женски
  Мислам дека беше 220-230 денари отприлика.
   
  На Lady Maria му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  Искуство со golden rose long wear finishing powder? Да не е премногу бела на лице? Има убав состав
  [​IMG]
   
 3. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Која мислите дека е подобра? Оваа тонирана крема или бб кремата на gr?
   

  Прикачени фајлови:

 4. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Доста добра е за мене, но може да даде flashback ако се сликаш со блиц, барем така мислам.
  Иначе убаво си матира неколку саати минимум на чело и лицето ама јас не им ставам доволно за да направи доволно нешто ептен, за под очи држи супер. Нема мирис и е мекичко на чувство.
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.