1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

  1. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Имав еден кармин од Голден Роуз, сиво паковање...
    Некој да не има информација колку се цените на кармините ? :)
     
  2. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Од Голден Роуз користам моментално маскара и сум презадоволна го имав користено и тушот кој исто така ми се допаѓаше а и лакчиња користам од голден роуз и сум презадоволна од нивната трајност. моментално ја користам оваа маскара
     

    Прикачени фајлови:

  3. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Околу 80 денари :)
     
  4. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Неможе да се каже дека има некој супер високо квалитетен квалитет , што е и нормално кога ќе ја погледнеме цената. Но имаат неколку добри производи кои искрено се поквалитетни дури и од некои позвучни имиња. За нашиот стандард е ок , јас од тушот сум пре пре задоволна , ги имам пробано и маскарите и тие се супер единствено нешто што не ми се допаѓа се моливчињата за очи и тоа што сенките некако по текстура се "брашнести", руменилата се ок не траат долго искрено , кармините се ок мене ми пречи само нивниот мирис незнам зашто и не користам многу сјајеви ама имаат убави бои има неколку пробано. Се на се за цената прозиводите се одлични :)
     
  5. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Богами за евтини пари имаш добар квалитет,солиден да речам.Јас веќе подолго време си ги купувам тушот и маскарата со златно капаче и сум ептен задоволна.Не ги мењам за ништо. Сенки и кармини досега не сум земала.
    Пред некој ден влегов во една продавница во ГТЦ да си земам некоја поевтина пудра,лесна за секој ден и продавачката ми ја препорача минералната пудра на голден роуз со 15 заштитен фактор.
    Еве ја

    искрено бев скептик дали да ја земам али можам да кажам дека воопшто не згрешив. Ептен сум задоволна стварно. Лицето ми го прави стакло,и што ми е најбитно лесно се упива и не се приметува. Добивам природен изглед каков што сакам.
    Цената е 310 ден. -35ml.
     

    Прикачени фајлови:

    На bitter-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Задоволна сум од козметиката на голден роуз.А црвилата премногу ми се допаѓаат не се избришувaт веднаш.
     
  7. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Мислам дека се ми е од голден роуз. Иста фирма е и класик е сеа маскарите мн брзо ми се сушат некако али па за таа цена не е страшно. Сеа има една бела од класик маскара и преубава е. А од камената со две нијанси што е никогаш нема да се откажам некако се навикнав и лицево ми го праи стакло :)
     
  8. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Колку пари-толку музика. Не се за никаде како некои производи од тезга на пазар, а ни пак се одлични како некои производи на попознати фирми.
    Јас сум задоволна од тушот за очи со тврда четка. Го користам веќе 10 месеци и не ми е ни малку засушен. Лесно се нанесува, а и трае околу 4-5 часа без да се размачка. Лесно се отстранува со средство за отстранување шминка.
    [​IMG]
    Палетите од 5 сенки имаат преубави бои. Без база и не траат многу, но ми се допаѓа што се брашнести, и многу полесно ги нанесувам.
    [​IMG]
    Не сум ни малку задовонла од маскарата за волумен. Ми ги уништи трепките, многу ги лепи, се размачкува. Еднаш ја купив, никогаш повторно!!!
    [​IMG]
     
  9. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Маскари секогаш само од Golden Rose купувам и презадоволна сум :)
    Сите производи им се добри освен пудрите...
     
  10. lili....sweet

    lili....sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    19
    Само тушот до сега ми е од голден роус и презадоволна сум.
     
  11. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Моментално користам карамин од голден роз и задоволна сум, инаку имам користено и маскара и туш, задоволна сум од сите...
     
  12. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    а покрива ли пудрава Mini-Mouse, јас се мислам да ја земам, но имам малку флеки од сонце...
     
  13. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    ^ Vesna.Spi па јас сум задоволна од тоа како прикрива. Можеш и да пробаш од тестер да видиш дали ќе ти одговара. Мене најмногу мерак ми прави што кога ќе ја нанесам добивам баш natural look.
     
    На Vesna.Spi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Имам користено маскара добра е не е лоша.Само не сум задоволна од пудрата.
     
  15. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Најомилен производ ми е нивното најстаро моливче за очи. Го користам со години и презадоволна сум.
    Исто и од маскарата Волумен х4 со златно капаче и класичната црна.
    Планирам да си купам некое карминче и коректор.

    Да ми препорачавте некој нивни по ваше искуство. Гледав еден течен, убав ми се виде за да го земам.
     
  16. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Тушот редовно го користам и баш ми е по мерак, лесно се става и трае цел ден, ни да се размачка ни да обледе, баш е добар.
    Добра козметика имаат, и со пристапна цена.
     
  17. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас баш денес си купив кармин и многу сум среќничка сега :D Инаку ја користам и маскарата со златно капаче, ептен ми е погодена и сакам да си купам уште туш за очи. Да ве прашам има ли туш за очи од оние како молив што се, и доколку некој има користено како сте задоволни?
     
  18. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    Јас редовно ги користам моно сенките, и седефастите и оние мат и презадоволна сум ги имам во повеќе бои и некако мислам дека моно варијантите се подобри отколку оние што се во комплет. имам и туш којшто е одличен за парите, многу ретко го користам и еве го уште е во топ форма. мајка ми користи кармини и фини и се. а ова го земав случајно летово и е фантазија иако многу ретко го користам, но бев љубопитна и не згрешив: теракота стардаст така се вика, има повеќе нијанси.
    http://www.goldenrose.com.tr/en_index.asp

    Сјаевите исто им ги обожавам.
    Тоа е она што јас го имам пробано од оваа козметика и реално за малку пари се добива солиден производ.
     
  19. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум од Голден роуз козметиката.Редовно користам туш,маскара,презадоволна сум од моно сенките -мат ,а сега и кармините ги пробав,убави се :) :) :)
     
  20. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.713
    Пол:
    Женски
    Јас сум задоволна од маскарата многу и од едно руменило, ги користам веќе година дена а немаат променето ни мирис ни па ми направиле проблем. Порано од перлите на Орифлејм по одредено време ми излегуваа брунчиња на образите, сестра ми маскара купи после мојава од Голден Роуз, за воља на вистината изгледаше исто, од Мејбилајн :rofl: , ја плати три пати поскапа и се згрутчи за три месеци, мојава абер нема. За лаковите веќе не зборам, за тоа си кажав во соодветната тема, одлични се, поготово новиве, петка ;)