1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

  1. candise20

    candise20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2012
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    204
    Туш и кармин :D
     
  2. Bianka

    Bianka Активен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    18
    Таа маскарата со златното капаче Х4 според мене нема врска, ја купив да ја пробам ради коментарите позитивни но ич не сум задоволна или па не ми одговара, колку пари толку музика, искрено не ни очекував многу, се враќам на нешто поскапо, ќе трпи новчаникот пак, се нема среќа!
     
  3. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Можеби.. мене искрено ептен ми се погоди, трепките ми ги прави баш онака како што сакав, не ми паѓаат ( прочитав и такви коментари ).. мене многу ми е добра..
     
  4. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Маскарите им се баш солидни,моменално користам кармин од Голден Роуз и сум презадоволна.
     
  5. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Има мат кармини?
     
  6. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370

    Јас па обратно од тебе, не можам да ги преболам парите дадени за оваа пудра :tmi:
    Лицето ми го прави гнасно, грдо, мрсно, како да ми е неизмиено со денови...
    Тоа е разлика од човек до човек :)

    Инаку јас туш и маскара си користам, задоволна сум... и од неколку сјајчиња сум задоволна. :)
     
  7. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Има мат и нијанси многу добри.Јас најчесто користам корални бои.
     
  8. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    Дали некој знае каде може да се најде следнава маскара? Цимерката ја користи, па ја пробав и јас и ме воодушеви, многу ми ги издолжи трепките и ми го отвори окото. За жал секаде кај шо прашав ми рекоа дека е потрошена и дека не знаат дали пак ќе добиваат од нејзе. Така да, ако ја видел некој некаде по парфимерииве, нека ме извести! :)

    [​IMG]
     
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    убава коекција ми е го имам руменилото за лице пеубав сјај има и портокаловата маскара новата што им е презадоволна сум убави работи имаат...

    имаат мат јас го имам црвениот преубав е и траен е :)
     
  10. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    152
    Ја имам видено на бит пазар :)
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    братучетками ја имаше користено и презадоволна беше баш и јас ќе ја пробам оваа кога толку ја фалат...
     
  12. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Колку пари им се кармините? :)
     
  13. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    јас ја користам маскарава. ептен е убава ама брзо се троши ( мислам мене брзо ми се троши оти јас ставам по 100 слоја :lol: ) иначе и не е скапа 130 мислам дека е. а ја земам од парфимерија. четчето е супер и за долните трепки. најубава досега маскара дефинитивно од сите што сум ги пробала :)
     
  14. momomo

    momomo Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    40
    Дали некој ја користел пудрата на Goldern Rose, само незнам која :) , а сум читала и многу ја фалат,многу покривала, ако знае некој нека стави слика.
     

    Прикачени фајлови:

    • maskara.jpg
      maskara.jpg
      Големина на фајлот:
      170,1 KB
      Прегледи:
      398
  15. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    80 ден. и се многу трајни
     
  16. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Како не се прозиведува? :?: :rofl: :rofl: Јас мислам дека се прозиведува,кога и да поминам по парфимерииве секогаш е има,и тоа баш една девојка пред некое време прашуваше за маскрава.
    Јас ја користам и што знам,добра е.А јас што незнам да нанесувам на трепкиве тоа си е друга приказна.
    И од кармините имам еден црвен,добар е. :rofl: :rofl: :rofl:
     
  17. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Maскарата е толку добра, неописливо, пред една недела купив за прв пат и планирам само таква до користам од сега... Трепките ми ги прави баш како што си имав замислено,ниедна маскара не ми ги правеше вака, кој и да се мисли дали да проба,нема да згрешите верувајтее :)
     
  18. split96

    split96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Од Golden Rose ми е скоро половина(или можеби добри 70%)од шминката.Имам две палети по пет сенки,моно сенки,маскара,моливчиња,сјајчиња...само течен ајлајнер немам(уште тоа ми фали :lol: )и од се сум прилично задоволна.А моите другарки се пожалија од камената пудра,Јас си немам проблем,таман ми го прави лицето,ми го изедначува тенот.
     
  19. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    Добро жени кажете во која парфимерија ја најдовте, бев денес во Сити мол ја нема, цел Охрид го свртев исто ја нема, си викам каква среќа ќе бев јас таман ја најдов the one и да не се произведува :D
     
  20. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Многу работи користам од Голден Роуз и сум презадоволна.
    -Тушот за очи кој нема многу слабо четче, но е многу прецизен, сега се испраксирав во цртање на очите и одличен ми е. А и долго време ми трај.
    -Маскарата во лилаво паковање, одлична е. За смешни 99 денари дава одличен волумен, четчето е со две страни. Едното е за издолжување, а другата страна е за уште поголем волумен и поголема драматичност. Слушав негативни критики од некои феминки дека веднаш се исушила, ама доволно е да поседи во топла вода и омекнува, па повторно може да се употребува. Кај мене, трепките ми се исти како и со маскара од Мејбилајн, само таа е многу поскапа, а има исти резултати.