Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

 1. beautygal

  beautygal Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas bi ti preporacala translucent powder od Flormar :)
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  @Fatalnata @Mishela редовна цена на палетата е 860 денари, јас ја купив на попуст.
  Боите се многу убави, пигментирани и лесни за сенчање. Има две кои се потешки за работа ама ништо страшно. Од кога ја купив не престанав да ја користам. Во темата Вашата шминка имам неколку слики со оваа палета (софи си ја викам:D).
   
  На Fatalnata и Mishela им се допаѓа ова.
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.906
  Пол:
  Женски
  Па на попуст би била околу 700 денари, што за таква елегантна (баш ми е fancy палетата) палета и плус четката која е баш употреблива и не е од грдите апликатори со сунѓерче, баш се исплати.
  Фала ти. Очекував да е најмалку 1000ка не знам зошто. Ќе чекам и јас следен попуст. Не дека ми треба палета, ама боите се преубави и немам вакви па мала промена е и повеќе од добредојдена.
   
  На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  @Mishela ме збуни па ја отворив палетата :D нема четка во неа ама има огромно огледало.
   
  На Rose96 и Mishela им се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.906
  Пол:
  Женски
  Леле ја видов сликата на Фатална пак, нема. :(
  Значи јас некоја друга сум гледала по нет со слични тонови, ама којзнае која била, слична металик кутија беше. Со среќа да ми е потрагата сега. :tmi:

  Ама ќе ја чекам на попуст и оваа, ако не ми текне која била другата несудена палета. :D
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Ги има некоја пробано, колку им е цената? Ми требаат суптилни светки, ама пак да има сјај.
  Би можела да ги најдам во голден роуз ама во сити мол, на штандот? :)

  diamond-breeze-shimmering-body-glow.jpg
   
  На Plavataaaaa, marchi-cool, Carissa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. meckica

  meckica Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Gi ima na standot 330den potemniot e podobar spored mene
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  @meckica Ќе земам, обавезно.:)
  Фала многу. :$
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.757
  Пол:
  Женски
  Почекај ќе имаш 20% попуст за Велигден.
   
  На koritsaki, angela.kostova, Glossy-girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Секако ќе треба да чекам, пред мај нема да можам да дојдам Скопје. :inlove:
   
 11. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Искуство со Стик пудрава?
   

  Прикачени фајлови:

 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.383
  Пол:
  Женски
  Јас кога ја користев имав мрсна кожа и воопшто не ми одговараше, светев како лампион уште пред да излезам од дома. Пудрите во стик се општо потешки бидејќи се погусти, па мене лично не ми се допаѓаат. Али ок е пример ако земеш темна нијанса за контурирање.:)
   
  На Alisa22, koritsaki и maaraa96 им се допаѓа ова.
 13. meckica

  meckica Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Pudrava e za kombinirano lice i e pokrivna dosta... ama za sekoj den mislam deka e teska
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.757
  Пол:
  Женски
  Ни за комбинирана не е.
  Ја имав јас исто ко @Elence93
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.212
  Допаѓања:
  69.736
  Пол:
  Женски
  Мене стиков ми се гледа добар за контурирање :smirk: има ли многу темни нијанси?
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.757
  Пол:
  Женски
  Има, ама мрсен е. Ќе светиш и нема да ти стои.
  Како сакаш ама според мене има подобри од овој.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  12.603
  Пол:
  Женски
  Женски дали има некое инфо за попусти периодов?

  Ми треба пудра за дневна потреба, бидејки пртходната што ја зедов ми е за нијасна потемна и на ми изгледа убаво денски кога ја носам.
  Оваа по можност мат бидејки имам комбинирана накај мрсна кожа. Која би ми ја препорачале?
   
 18. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.185
  Допаѓања:
  10.375
  Пол:
  Женски
  земи на алверде осветлувачи на пудра Screenshot_20180501-005831.png со скриншот од една јутуберка се.
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.757
  Пол:
  Женски
  Не се вакви сега.
  Сега е розеникав и со ситни светки осветлувачот
   
 20. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.185
  Допаѓања:
  10.375
  Пол:
  Женски
  розеникав во амбалажа или смесата розеникава? Ако е смесата таквс ништо не прајме