Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

 1. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.543
  Допаѓања:
  8.905
  Пол:
  Женски
  41fpHyxCJZL._SY355_.jpg
  Јас ја имам оваа маскара и ми се прават грутки а гледам на многу им се свиѓа , ја користи некој маскарата да каже искуство?
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  1.010
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Мене ми е одлична, дава волумен и интензивна боја има, е сега за грутките ретко да имам ама не ми пречи толку.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Има ли некој имформација ги донесоа ли новите нијанси на течните мат кармини ?
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Пак имаат попуст на страната sminka.mk до 19ти мај и се мислам дали да ја земам пудрата на Мур. Имам 3 пудри ама и оваа ми прави мерак.
  Во дилема сум.
   
 6. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Можеш ли во лп да ми пишеш како се нарачува од странава .
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Да ама подоцна, во моментов не можам.
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Ја отвораш страната-одиш во мој профил( креираш сметка) и после си пазаруваш се во кошничка. Имаш опција дали сакаш со картичка или при испорака да платиш. Над 700 денари е бесплатна испорака, а под 700 денари е 130 денари испорака.
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Фала ти
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Некоја праша :inlove:
  20190514_174136.jpg
   
  На Fatalnata и angela.kostova им се допаѓа ова.
 11. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  1.763
  Пол:
  Женски
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Сигурно нема да те праша дали си матурантка. :D
   
  На Irreplaceablee, Astrum.Obtutus, OmniaVanitas и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. MymumMyhero

  MymumMyhero Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Препорака за мат пудра за комбинирана кожа?Тнх
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  HD и на Мур таа новата.
   
 15. Maša8

  Maša8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Која маскара им е добра? Ама да не е четката со влакна. Немам користено ниедна од Голден Роуз. Нека ме просветли некој, хахах. :P
   
 16. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Дали и денес трае попустот ?
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Да.
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  13.575
  Пол:
  Женски
  Ги има кај нас?
   
 19. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Ги има во сцм.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  963
  Пол:
  Женски
  Која им е цената?