Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

 1. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  6.605
  Пол:
  Женски
  Јас го купив околу 220 не памтам точно ама одприлика таа цената е .
   
 2. Bladeue

  Bladeue Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Сè уште не ми е јасно зошто толку многу девојки не го сакаат голден роуз и хо ставаат на рамниште со шминка од пазарче?
  Мене искрено едни од подобрите а поевтини продукти ми се од таму , за ништо не сум се покајала што сум купила.
  Мислење за ова?
   
  На molikaMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Јас само кармини имам на гр,ништо друго не купувам за лице
   
 4. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Можеби така беше пред неколку години, кога имаше малку производи со помал квалитет, па останало тоа дека се како пазарските. Сега имаа широка палета на производи и далеку подобрен квалитет, и пак со солидни цени, достапни за сите. Се согласувам со тебе, и јас сум многу задоволна од голем дел од производите што сум ги купила.
   
  На crazylady, S.W.A.G, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Pretty Woman

  Pretty Woman Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Исто како и старите 245 или 265 не дум сигурна
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Јас користам пудра, кармини, маскара, моливи за усни, молив за веѓи, коректор и сум презадоволна.
  Порано не купував пудри на голден роуз кога беа по пазарите од други причини.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Има некојa користено од кармините Vision Lipstick? Ми се допадна една нијанса ептен
   
 8. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.142
  Пол:
  Женски
  Од голден роуз шминка имам само кармини и маскара..
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Пак имате попуст до 26ти Мај на сајтот sminka.mk
   
 10. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.457
  Допаѓања:
  9.063
  Дали некој го има користено прајмерот за матирање што е? Дали навистина матира, дали ги измазнува порите и дали го суши дополнително лицето, едноставно дали вреди да се проба :D
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.815
  Допаѓања:
  17.178
  Пол:
  Женски
  ^^
  Да. Да. Да. Не. Да. :D
  Трошам можеби 6-7 пакување од него. Мене ми е одлично. Често и на попуст се наоѓа.
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Можеш да направиш споредба со други прајмери. Секако ако имаш користено други. :D
   
 13. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.560
  Допаѓања:
  952
  Пол:
  Женски
  Gi ima li nekoj probano parfemite vo golden rose?
   

  Прикачени фајлови:

 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Пак има попуст на сајтот од денес до 5ти јуни. :rofl:
  20% попуст
   
 15. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни од фиксаторот и која му е редовната цена?
   
 16. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Колку пари е?
   
 17. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  5.618
  Пол:
  Женски
  Одличен, најдобар од сите што сум ги користeла. Шминката ми ја држи на место баш како во моментот да сум ја нанела, ги стопува прашкастите продукти со останатиот дел од шминката и изгледа како кожа. 10/10 :D
  Го купив 200 денари од локална парфимерија.
   
  На Maša8 и Polsko им се допаѓа ова.
 18. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.815
  Допаѓања:
  17.178
  Пол:
  Женски
  Сега мислам на попуст е до 5 јуни, околу 315 ден. излегува така.
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 19. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.549
  Допаѓања:
  1.548
  Предлог маскара ? (Да се искористи максимално попустот) :D
  Бтв мини маскарите дали некој ги користел? Вршат ли работа?
   
 20. Maša8

  Maša8 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190602-221659_Gallery.jpg Screenshot_20190602-221417_Gallery.jpg Screenshot_20190602-221351_Gallery.jpg
  Од овие која е подобра?