Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  На Maša8 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Дали сте користеле бел лепак за трепки на golden rose, како сте задоволни и која цена е? Исто така ме интересира дали прајмерот го ставате како замена за крема, пред да нанесете крема или откако ќе намачкате крема на лицето? Се мислам дали да си земам фиксатор или прајмер на golden rose, меѓутоа не знам каков, па би ви била благодарна да ми кажете од кој производ сте позадоволни? Што е подобро за поиздржлива шминка, да не ми свети лицето? Благодарам.
   
 3. Maša8

  Maša8 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш на сивата во гтц ја има. Јас ја земав црвената, а розевата ја немаше.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  542
  Која нијанса на бронзерот на голден роуз е најдобра, така да има бронзено-кафеава нијанса?
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.149
  Допаѓања:
  73.369
  Пол:
  Женски
  Стигна ли Nude колекцијата кај нас?

  Каква е оваа убавина и колку пари е? Сакам да си го купам ова, многу ми се практични вакви 3во1 кутивчиња, па и мало - топ.
  [​IMG]
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски
  Околу 400 денари е. Многу фино изгледа од тоа што пробав со продавница.
   
  На Autumn_ и Mishela им се допаѓа ова.
 7. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  8.945
  Пол:
  Женски

  Ја има на сајтот sminkа.mk со попуст, 332 ден :)

  Screenshot_2019-06-28-19-52-04-697_com.android.chrome.png
   
  На Mishela и P.S.love им се допаѓа ова.
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  ^^ Дали пушта боја чудово, мразам baked работи затоа што по некое време треба да ја гребам површината и да пушта боја.
  Иначе примамливо изгледа и практично.:$
   
 9. Pretty Woman

  Pretty Woman Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  До кога трае 20 % попустот ?
   
 10. BlairLevine

  BlairLevine Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2017
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  На Maša8 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам swatches од nude колекцијата? Барем за кармините.
  Nude-Look-Perfect-Matte-Lipstick-Swatches.jpg
   
 12. Marina*F

  Marina*F Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  И некоја да каже дали убаво стојат или ги набрчкуваат усните од сувост?
   
 13. Ана0506

  Ана0506 Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Да јас користев бел лак за трепките од ГР и сум задоволна океј е, цената од веб страната мислам дека беше 195 ден по што од таму нарачав заедно со други шминки. Прајмер користам многу ретко и не ставам крема пред тоа. А фиксатор користам многу...особено во летно време, и ти препорачувам да си земиш фиксатор и ако тие се две различни нешта фиксаторот и прајмерот. Фиксаторот е баш за летно време.
   
 14. Dessa

  Dessa Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2019
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Ок козметика за цената,само црвените нијанси на кармини им се катастрофа,не конзистентни.
  За краток период,усните наликуваат како да си ставила ајвар.
   
  На Meli97 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sierra

  sierra Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Некој што ја пробал новата течна пудра од Nude колекцијата? Ми се допаѓа што е moisturiser наместо класична пудра, па ме интересира дали освен што хидрира има некаква покривност.
  look-radiant-tinted-moisturizer-500x500.jpg
   
  На JoanaS и Minci13 им се допаѓа ова.
 16. Nikolinaaa.123

  Nikolinaaa.123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Здраво дали некој има користено некоја пудра на Голден Роуз и дали е задоволен од неа да ми препорача?
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  35.853
  Јас го користам моментално ова Radiant Tinted Moisturizer и многу сум позитивно изненадена. Од кога го имам течна пудра немам нанесено. Супер покривност има изгледа ептем природно. Има 3 нјанси само ама се адаптираат ептем на кожата.
  Ќе објавам рецензија на инстаграм и swatch од нијансите па ако сакате следете ме таму. @beautyblogbyazize ми е профилот. :)
   
  На sierra и poppie им се допаѓа ова.
 18. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.371
  Допаѓања:
  6.184
  А за каква кожа е?
  И претпоставувам нема да ми треба подлога под него нели?
   
 19. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  35.853
  Па е сјајна ама не како со масло да си намачкан него баш убаво изгледа. Мене кожата моментално ми е нормална па од навика си нанесувам дневна крема што си ја користам секогаш во помала количина. Ако то е мрсна кожата можеш директно да ја нанесеш. :)
   
  На sierra и MacaLove им се допаѓа ова.
 20. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Извинете но не знаев каде да го поставам прашањево,каде во околина на Аеродром Ново Лисиче,Бисер има продавница на Голден Роуз? Во Бисер ја затворија пред неколку месеци :(
   
  На poppie и Elence93 им се допаѓа ова.