Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

 1. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  17.195
  Пол:
  Женски
  Нема. Само во Центар најблиску оттаму.
   
  На Shalitra му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  298
  Дали Голден Роуз има “baked powder“ ?
  Ако има, дали сте задоволни и цена ако знаете пишете ми
   
 3. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  745
  Допаѓања:
  1.497
  Од овој бренд имав користено лак за нокти, океј беа. Од шминка маскарата е преубава а кошта само 100 денари. Има и едни кармини течни мислам од скоро се појавија и тие ми се допаднаа до сега 2 потрошив.
   
 4. Bella.alleB

  Bella.alleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни тие што користите?
   

  Прикачени фајлови:

  На Packka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  2.604
  Пол:
  Женски
  Јас го користам, бронзерот не е многу интензивен но сепак за дневна шминка е одличен, за вечени излегувања сакам појако нешто ( инаку сум тип што сака јака и нагласена кафеава контура ) руменилото е супер НО хајлајтерот е ПРЕДОБАР , таква пигментација има , сепак сум многу задоволна од оваа палета и многу ми е практична при патувања имам три производи на едно место
   
  На P.S.love и Bella.alleB им се допаѓа ова.
 6. Bella.alleB

  Bella.alleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Го купив и јас. Највеќе прашав ради бронзерот. Мислев дека ќе остава некоја портокалова нијанса на лице, но се покажа добро. Убаво и практично
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  1.293
  За таа цена се ок, ама кармините во последно време како да им ги упропастија. Имаат многу убави бои ама приметувам дека премногу ми ја сушат устата, и тоа во летниот период а на зима има партал да ми стане.

  Претходно сува уста имав само од било кои мат кармин, сега од овие имам многу сува уста, и околу устата како засечена ми се прави и ме боли, затоа ги откажав.

  Лаковите се добри со оглед на цената, а маскарите премногу брзо се сушат.
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. P.S.love

  P.S.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  3.926
  Пол:
  Женски
 9. Bella.alleB

  Bella.alleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Околу 400 ден.
   
  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 10. PrettyDramaQueen

  PrettyDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  4.115
  Пол:
  Женски
  Ја има ли некој користено течната пудра?

  Screenshot_20190916-181712_Instagram.jpg
   
 11. Trxmx

  Trxmx Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2016
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  8.223
  Пол:
  Женски
  https://www.sminka.mk/outlet
  Моментално има мн добар попуст на палетите на Револушн, буквално на 50% се по 365ден. Има некои што ги користи? Која според вас е најпрактична и има најубави нијанси
   
  На rumcherry, Bella.alleB, Leviosa2503 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  542
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира тоа и дали се пигментирани.
  А до кога трае попустов?
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.993
  Допаѓања:
  83.370
  Пол:
  Женски
  Јас. :D
  Презадоволна сум.
  За комбинирана кожа е одлична. :)
   
  На angela.kostova, poppie и PrettyDramaQueen им се допаѓа ова.
 14. PrettyDramaQueen

  PrettyDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  4.115
  Пол:
  Женски
  Само што ја купив денес, па ќе споделам импресии :D
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Anyone??
   
 16. Pretty Woman

  Pretty Woman Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам оваа и сум задоволна само ретко ставам сенка за секојдневна шминка па не ја користам често.Иначе пигментирани се.За тие пари е океј.
  Има и 2-3 хајлајт нијанси.
  E25E0CBA-8034-4FCF-8C3C-4E03DC0F2148.jpeg
   
  На Trxmx, Alisa22, poppie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  16.884
  Пол:
  Женски
  Нема на залиха од повеќето палети. Јас ја сакав чоколадната, не верувам пак да добијат на толкав попуст. :(
   
 18. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  542
  Пол:
  Женски
  Јас си ја порачав онаа Golden Sugar со хајлајтери и руменила. Сенки имам доволно веќе :$
   
  На poppie и candy.cane им се допаѓа ова.
 19. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  3.014
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да ја нарачам, ама не сум сигурна за нијансите некако :(
   
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.993
  Допаѓања:
  83.370
  Пол:
  Женски
  Ја имаш на бјути беј.
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.