Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

 1. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам Affirmation и Night renessanse и мислам ги има на залиха двете, пигментацијата одлична има и мат и со светки во нијансите, во принцип преисплатливи особено вака на попуст
   
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Ако може некоја што ја има палетата на Револушн velvet rose да ми ја слика за да видам како реално изгледаат боите. На јутуб со сите светла изгледаат мн поразлично од сликите на нет. И дали знаете дали ја има во продавниците на ГР или морам да ја нарачам?
   
 3. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На poppie и Kjara15 им се допаѓа ова.
 4. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  И јас не бев, ама изгледав неколку видеа на youtube и ми се свиѓаше како изгледа
   
 5. Unicornus

  Unicornus Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  1.007
  Пол:
  Женски
  Ја видов вчера во Голден Роуз во Рамстор Мол. Попустот важи и во продавниците :)
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  До кога трае попустот?
   
 7. Unicornus

  Unicornus Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  1.007
  Пол:
  Женски
  Не знам, немаат истакнато на страницата, само за акцијата за парфемите пишува дека трае до 22.09.
   
 8. Hulya1901

  Hulya1901 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2018
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, да не знаете дали во Кисела вода има продавница на голден роуз ?
   
 9. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Девојки, препорачајте ми пудра да не е ни мат ни да свети, имам нормална кон сува кожа.
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Дали знаете дали ќе има Блек фрајдер акции на шминка.мк,да нарачам да ми донесат навака.
   
 11. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Некој искуство? :)
   

  Прикачени фајлови:

  На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.626
  Допаѓања:
  15.074
  Пол:
  Женски
  Мислење за тушот на Голден Роуз со златно капаче?
  Ми го имаат фалено многу.
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Одличен, уште ако го најдеш и тој со црно капаче уште подобро.
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Мене ми се пресликуваше доста. Од ГР би ти го препорачала винил тушот. Го користев и летото кога беше навистина топло и немав никакви проблеми.
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 15. scorpias

  scorpias Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  3.345
  Пол:
  Женски
  Мене ми е супер :) покривност слаба како и повеќето бб креми што сум ги користила ама ако :) ми го изедначува тенот и дава баш убав сјај на лицето. Јас сум мн светла и ја имам налсветлата нијанса и некако мислам дека ми е светла:) па сега наредно ке ја порачам медиум. Од мене искрена препорака
   
 16. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  179
  Дали има GR во Капитол?
   
 17. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Нема, а ко што знам и во Бисер нема од скоро. Во СЦМ, ГТЦ и на автобуската кај Ла Делишс мислам дека има само.
   
  На xxx-ba му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Искуство со Голден Роуз коректор?
   
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Каде можам да ја најдам палетата на Мејкап револушн velvet rose? Бев денес во ГР во ГТЦ и ја немаа, а ја нема ниту онлајн ;(
   
 20. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Ова е бб крема или?