1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голема предновогодишна навреда! :(

Дискусија во 'Канта' започната од doll, 19 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    so de4ko mi ziveeme vo razlicni gradovi, no sepak na ne tolku golema oddalecenost.So ogled na toa sto navrna mnooogu sneg,mi bese strav da trgnam nakaj nego,i mu rekov on da dojde-odbi.Trebase da se sobereme drustvo da se dogovorime za nova godina.Megutoa,bev sprecena da odam.Decko mi mnogu se naluti,i od kaj negoviot mobilen mi se javi drugar mu, se iskara so mene !!! Na krajot de4ko mi pred site na mobilen mi se javi i mi rece samo TI KE SI SEDIS DOMA ZA NOVA GODINA ZASTO EDINSTVENO TOA I ZASLUZUVAS!!!! :( :( :( :( :(
    Mnogu se navrediv i premnogu sum tazna ! :evil: Sto da napravam? Kako da postapam? Ova e pregolema navreda za mene! :twisted:
     
  2. Monaaaa

    Monaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Mislam deka toj voopsto nemal pravo taka da se odnesuva! No, dobbro mozebi bilo samo moment.. za zal maskite znaat pocesto da imaat takvi momenti... Jas mislam deka ti vo nikoj slucaj ne treba da se izvunyvas zosto ne si kriva za nisto! ednostavno razgobvaraj so nego i kazi mu deka nemoze toj taka da se odnesuva so tebe zosto ti sepak ne si bilo koj! :)
     
  3. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    mazi .........kako me nervira koga go pravat toa :oops: :evil:
     
  4. Emche

    Emche Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Добро шо се замислува тој...дај откачи го..и дај му да знаење дека нема да постапиш како шо ти кажал он(мн. нормално)...и натерај го пред сите другари да ти се извини ко шо ти се раздрал...и тек тогаш ќе сфатиш колку ств те сака!...кис4е до тебе
     
  5. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Се согласувам со постот на Emche . Натерај го да ти се извини пред сите другари.Доколку навистина го направи тоа тогаш е ок но доколку не тогаш колку и да го сакасш мислам дека не ја заслужува твојата љубов воопшто.
     
  6. dreamgirl

    dreamgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    nema lutish,ali toj decko ti... leleee kakov idiot!!!! :@
     
  7. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Abe on odma se javi kao posle kaza niso da ne bilo, ama ne pak ispaga on e u pravo !! :twisted: Voopsto ne si ja priznava greskata :roll:
     
  8. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    te svakam i mojot decko ponekogas taka znae da se odnesuva da ne si ja priznava greskata i mozam da zamislam kako se cuvstuvas i kako se pocuvstuva koga taka ti rece mnogu neubavo od negova strana navistina :x no mozes da gledas i poinako mozebi bil iznerviran a koga nekoj e iznerviran i samite znaeme ne znae sto zboruva kazuva raboti za koi podocna se kae pa zatoa doslo do toa i kako sto pisa nekoj podolu ke mu dades do znaenje deka ti ne si bilo koj za da se odnesuva toj taka prema tebe pozzz i pisi
     
  9. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Definitivno moras da mu dades na znaenje deka nesmee taka da se odnesuva so tebe,a(osobeno ne pred drustvoto) zasto kako prvo taka ti gubis avtoritet i pocit kaj drugarite, a maskite si se takvi prosti da ne recam ama oni ne razmisluvaat dali treba da tresnat nesto i mnogu pagaat pod vlijanie na okolinata (drugarite, neli prvin ti se javil negov drugar i ste se ispokarale)pa najverojatno taka se isponasal so tebe da im pokaze na drugarite deka e "silen" i nego nikoj ne go zaebava,pa koga ke izleze fraer pred drugarite eheee on e "car" vo sprotivno nego ke go zezat drugarite. MIslam deka me razbra sto sakam da ti kazam. ;) Ne se nerviraj ne e toa pricina da si ja rasturis vrskata samo sednite na samo i kazi mu so ubavo deka toa ti smeta i te navreduva i postavi mu prasanje "sakas li mene tvoite drugari da me pocituvaat i cenat? i koga ce ti kaze deka sakaat reci mu pa kako koga ti ne me pocituvas pred niv' Pali veruj mi bidejci nego mu e mnogu bitno sto misle negovoto drustvo za tebe..pozzzzz(ova od licno iskustvo ti go kazuvamne se nerviraj se ke se sredi)
     
  10. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    CISTA MANIPULACIJA!
    Ako toj uste sega ,koga drug te hrani ,oblekuva i se grizi za tebe,a sama rabotis i specaluvas za provod i za taa famozna Nova Godina,ti veli deka ke si sedis doma,ocekuvaj "utre " vo brak stvarno da si sedis doma.
    Nema priznavanje na greska,ama pak sum vo pravo..
    UFFFFF mene taka nikoj ,A POSEBNO NE MAZ MI SO KOJ SUM VO BRAK 5 god....ne mi kazal ,a nema ni da dozvolam duri me drzi ovoj pamet.
    Naprijatelski i iskreno ti kazuvam,ovaa vrska treba da pretrpi seriozen remont,od tvoja strana se razbira!
     
  11. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    се согласувам потполно, ти ова не можеш да го трпиш, и не дозволувај да зивисиш од некого, самата ти треба да си одлучуваш за самата себе, тоа од негова страна е многу незрело.
     
  12. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Sto bidna DOLL?
    Koja e razvrskata?
    Koe e tvoeto mislenje?
     
  13. nast

    nast Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Doll
    Navistina imas 32 i se cudis sto da pravis. Moeto srce vednas mrazi , a koga toa mrazi jas kolku i da sakam toa neke. Custvoto na ljubov e isto tolkavo kolku i na omrazata. Pa nemozam da go sakam, a toa znaci stavi kraj bidejki tvoeto srce nego ne moze da go saka. Mislis samo deka go sakas i tesko ke ti padne. Ne cekaj doteraj se vednas na Nova Godina, samo ne kaj nego.
    POzdrav
     
  14. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    off nishto ! :?

    golema burna raspravija i ushte poburno smiruvanje :?

    a shto da napravam????? se iznavikav iskluciv telefoni se, ne se odjavuvav go napaviv za nikade od karanje,iznakazav sesto,po sto on milioni pati se iznaizvini kao me izvadi od takt,megutoa toa ne smee da mu se povtori ! :evil:

    Nova godina e....ne sakam da sum nesrekna........... :?

    megutoa toa neznaci deka nekoj pak moze da manipulira so mene kako sto znae

    pozz. ;)
     
  15. michelle79

    michelle79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    105
    Da sum na tvoe mesto ne bi dozvolila taka da se odnesuva so mene. Ako veli da si sedis doma, ti nemoj. Dogovori se so drugarki, i odi so niv. A ako pak vo posleden moment te vika da odis so nego, plesni mu go toa u faca i kazi deka ti si imas isplanirano so drugi posto on ti kazal porano deka nema da odis so nego. Pa ce vidis posle kako ce te moli. A ti nemoj da popustas.
     
  16. katence4

    katence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    17
    епа стварно занчи колку можат машките да бидат идиоти мислам дека треба да ти се извини а ако не го стори тоа значи не си му важна и не те сака не се секирај ке има некој кој ке му биде важно дали си со него не си ти винивна ако не си можела да отидеш постојат мобилни ама ете бара причина да ти се скара тоа е...
     
  17. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Apsolutno se soglasuvam, so tendencija da premine vo posesivno,opsesivna,manipulatorska i psihi;ki nasilna vrska. Prvite znaci se najbitni da gi prepoznaes, posle veke e kasno!!!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.