1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големината на пенисот се мери со.......

Дискусија во 'Канта' започната од bojanav, 4 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bojanav

  bojanav Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Дали се вистините верувањата како што се: -големи раце
  -голем нос
  -голем број на чевли...
  -висок дечко (мал пенис)
  -низок дечко (голем пенис)
  и други да ги наречам суевериа.... Како да процениш колкав пенис има дечкото на кој никогаш не сте му го мереле пенисот со cm?
   
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Со линијар ;)
  Или голем нос - голем пенис, мал нос - мал пенис.
   
 3. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Со рака, соблечи го измери го и потоа со ленирот на раката ќе ја знаеш точната должина, а можеш и ширината :lol: :lol:
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  па со осет! кој влегува подлабоко, тој е поголем! :) :)
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  шублер...... :lol: :lol: :lol:
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.829
  Допаѓања:
  152.026
  Со шнајдерско метро,па после со либела мерам дали фаќа агол од 90 степени,те дали е рамен или малце повеќе е кренат,а ако е кренат многу гледам со висок колку е прав,ако е малце закривен,дај друго дете.Е сега може и по формула,имаш стандардни и нестандардни форумули...
  Какво е ова прашање?! |(
  Не СУ суеверна!
  Имаш тема за должина,ќе видиш дека на повеќето не им е важна,скокни ги мислењата во кои имаш бројки као од сметка за струја од јануари,лажат многу и не си труќај душата.Мал нос нечини од аспект на пропорции на лице,маж со мало носенце,не е маж,веќе има женска убавина,ама нема врска со полов орган.
   
  На LivingGlam, OzzyAngel, Zaljubena111 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.214
  Допаѓања:
  89.562
  Пол:
  Женски
  Ту мојов има грбав нос, а прав му е :D
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.813
  Ви текнува на оној вицот со Црногорецот кој отишол во јавна куќа? Епа немале веќе девојки на располоагање, па му наместиле машко и му рекле да не пали светло и да го (за него официјално ЈА) онадуе одпозади нали, пошто мераклика била само за таа поза.
  И Црногорецот сиот пресреќен, ја работи, ја работи....одеднаш пипнал напред, се запрепастил и викнал:

  „Јооој џевојко ја те пробуших!!!!“

  Е вака се мери големина!

  Мало интро за темава.

  Дајте бе стварно прочепкајте низ темиве девојчиња, кантана веќе заличува на алваџиски тефтер.

  Инаку од искуство, прсти на нозете (нели вториот прст ако е подолг од палецот - и пенисот му бил автоматски голем), носот и не знам ти какви бројки на кондури, немаат врска со реалноста! Ете толку ќе ви кажам ;)
   
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Ве убив :rofl: :rofl: Јао со шублер, шнајдерско метро и либела :rofl: :rofl:

  Што мислите, колку голем клуч ќе и ставам на темава?! :rofl:

  1.
  [​IMG]
  2. со приверзок
  [​IMG]
  3.заљубен
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 10. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  со водно метро најубаво ќе измериш дали е прав!
   
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.813
  Чекај бе Оффи, баш ме замисли ова либелава, многу е добра техниката! :D

  Не стварно, сте земале некогаш во рака линијар па мерите ли мерите? Или чисто онака верувате на она што ќе ви кажат мажите? Па после нема да знаеме да паркираме паралелно кога мажите ни тврдат дека „волку“ растојание е 20 сантими :) (покажано со раце нели)
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.829
  Допаѓања:
  152.026
  Сум мерела!
  Јас не верувам на муабети,се сама си правам,со свои очи дур не видиш се е лага.Сиинг ис биливинг! :D
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Сепак мислам дека овој клуч е најпогоден за темава.
  [​IMG]
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.