Големина на плодот

Дискусија во 'Бременост' започната од Spagetka, 10 мај 2011.

 1. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  5.606
  Пол:
  Женски
  Денес после 4 дена од 2800 во четвртокот, 3200. Уште е рано. Мака воопшто немам многу лесно го носам. Ама сакам да ја гушнам. Веќе не ми се чека.
  Поздрав
   
  На simonagj, Septemvri и SexyGirl2 им се допаѓа ова.
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  4.623
  31+0 1705гр. :)
   
  На Bonnie Top и Suzzicka им се допаѓа ова.
 3. Suzzicka

  Suzzicka Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  29 nedela 1380gr
   
  На Bonnie Top му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  27 + 0 1050 гр
   
 5. kremceemce

  kremceemce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Како си миличка се олесни ли како сте со бебчето
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bella.gk

  bella.gk Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  637
  Пол:
  Женски
 7. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  5.606
  Пол:
  Женски
  Веќе 9 ден, дома сме, Супер сме со бебето. Фала што ме помисли.
  Тебе со лесно. Те читав за мачнините год немаат врска. Јас првата бременост бев 22 сега 36. И многу лесно ги износив дури оваа полесно.
  Ајде уживаат со Мешко
   
  На kremceemce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Денес не мереа, 2400 гр, а 36 гн. Докторот ми рече помало било од што треба.. Ваљда е генетика у прашање.. :|
   
 9. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  5.359
  Пол:
  Женски
  До генетиката е штом немало никаква пречка за да крева непречено во килажата. Првото бебе во 36 ми беше точно 2 кила. На крај се роди 2770. И јас сум била мало бебе.
   
  На Presrekna и Mini90 им се допаѓа ова.
 10. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  10.290
  Пол:
  Женски
  Не се секирај, мерките на крај се со голем коефициент на сигурност.. кај мене во 34+2 беше 2350 со +/- 350 грама. Па види која разлика се тие +/-...
   
  На Presrekna и Mini90 им се допаѓа ова.
 11. maja1511

  maja1511 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  мерките не се баш веродостојни....јас на 21,08 бев на цтг и на ехо во гак ми рекоа дека е 3200..на 22,08 се породив синко 3770...така да не се секирајте
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.450
  Допаѓања:
  13.279
  Пол:
  Женски
  24+1 690 грама :)
   
  На Presrekna, bella.gk и Martka им се допаѓа ова.
 13. E*N

  E*N Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Од утре сум 37 ма недела, денес бев на контрола, се испадна во ред само ми кажаа дека стомачето му заостанува со две недели, некој со вакво искуство што како да се користи за да се среди тоа, оти терапија ништо не ми пишаа??
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  5.606
  Пол:
  Женски
  @E*N Нормално кај многу бремености. Читај ми ги постовите наназад ќе видиш дека цело време бебе беше 2-3 недели поназад се роди 39 недела а одговараше во килажа за 37.
  Еве ја одлично напредува.

  За мерките не се секирајте. Мене 4 саати пред пораѓај ми рекоа 3000-3200
  За на крај да излезе 2520
   
  На butterfly.mk, E*N и Kaetana им се допаѓа ова.
 15. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  34+3 =2500 грама
   
  На butterfly.mk, Suzzicka, Martka и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  5.795
  35 недела - 2500
   
  На Mini90, butterfly.mk, Martka и 3 други им се допаѓа ова.
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.173
  Допаѓања:
  69.524
  Пол:
  Женски
  34+6 - 2666
   
  На butterfly.mk, Martka, betty oh и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  29 + 1 - 1340 гр
   
  На butterfly.mk, Martka, betty oh и 2 други им се допаѓа ова.
 19. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  4.623
  33 + 6, 2400гр. Големо бебе си носам, како ли ќе излезе:sweat:
   
  На bela.m и Martka им се допаѓа ова.
 20. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  5.795
  Моето на 35 беше 2500 малечка е ;(
   
  На bela.m и Martka им се допаѓа ова.