Големина на плодот

Дискусија во 'Бременост' започната од Spagetka, 10 мај 2011.

 1. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.344
  Допаѓања:
  4.730
  Не се секирај. Јас очекував и големо бебе, ние сме големи.
  Кај секого е различно, зависи од генетика. Важно да се добри. :)
   
  На eci85, koritsaki, Martka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  11.477
  Пол:
  Женски
  37 недела беше 3180г потоа не го мереа и се роди 4300 во 40+1 :) царски
   
  На koritsaki, eci85, Martka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. eci85

  eci85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  431
  Во 38ма кај мене го измерија 3600-3700 сега сум 39та ми кажаа дека е големо, според тежината дали е подобро царски или...?
   
 4. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  11.477
  Пол:
  Женски
  Одговор во ЛП да не редиме офф топик
   
 5. hristinan12

  hristinan12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  А мене ми рекоа 3300,не бил голем плодот за природно и го родив 4030 и распукав за 20конци :rofl:
   
  На kockichka и Presrekna им се допаѓа ова.
 6. kockichka

  kockichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2014
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  2.165
  Пол:
  Женски
  Иста приказна и кај мене за првата бременост. :) Беше "распукала Шар Планина на 3 места. Еден саат ме шиеа. (waiting)
   
  На hristinan12 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  985
  Допаѓања:
  1.336
  Пол:
  Женски
  23+5 = 800гр.
  одговараме за една недела +
   
  На Martka, bella.gk и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 8. Poklonce

  Poklonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  38 недела 3660кг :)
   
  На butterfly.mk, Martka, AnnaPe и 3 други им се допаѓа ова.
 9. AnnaPe

  AnnaPe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  34 недела беше 2200 :)
   
  На Martka и Poklonce им се допаѓа ова.
 10. Chuchu

  Chuchu Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Здраво мајки, овде претежно читам за големи бебиња но ние сме обратна ситуација, 36 недела и 2170гр. Денес бев на преглед и се испаничив и загрижив многу, ова ми е втора бременост, со првото се породив 3270 беше синот. Гиникологот ми препорача само одмор и контрола за 2 недели. Ве молам за искуства кај мајки што биле во слична ситуација, дали може да дојде до скок во килажата последните седмици или да си барам скроз миниатурни алишта?!?
   
 11. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  33 недела 2.460 :)
   
 12. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.259
  Допаѓања:
  5.855
  Има време ќе си порасне и моето бебе е малечко. Препорака не добив никаква ниту промена на исхрана. Бебе си зема колку му треба.
   
  На Chuchu му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  Ние денеска бевме на преглед 32+5 тешки сме 2300 докторката ни рече машала големки сме и супер напредуваме :inlove:
   
  На Queen8 и Chuchu им се допаѓа ова.
 14. *Mila24*

  *Mila24* Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  Ние вчера на прво цтг мирно и дечкото мој 36+2 има 2893гр. Одговара за неделата
   
  На Chuchu му/ѝ се допаѓа ова.
 15. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.131
  Допаѓања:
  1.049
  Голема е машала,јас сега на мерење 3000 беше... 38 нед
  Претходно беше 2600,тешко да мерелњ точно,прерходните синови по 2900 и 2800 ги имам родено.
   
 16. Poklonce

  Poklonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  Големка е да, нека се живи и здрави само тоа е најважно, а што велиш и мерките баш и не им се најточни
   
  На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.344
  Допаѓања:
  4.730
  37+5, 3,600гр. дебело газе. :$
   
  На Veki4kaa, macence994, Miss.N и 7 други им се допаѓа ова.
 18. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.259
  Допаѓања:
  5.855
  Машала браво!
   
  На KuklickaSk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  985
  Допаѓања:
  1.336
  Пол:
  Женски
  26 недели 1035гр :)
   
  На Ann.loves.you и bella.gk им се допаѓа ова.
 20. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.121
  Допаѓања:
  724
  Пред две недели к8га отидовме на контрола ми рекоа 17/18 недела , вчера кога отидовме ме гледаше на ехо и вели сме промашиле бебето дури сега е 18 недела и одговара за 18 недела а требаше да биде 20 веќе. Нз што да мислам малку се уплашив . Инаку се е добро и јас си јадам еве и мешето почна да ми се познава . Бебето си е убаво оформено и се .