1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големиот брат 2013 (Big Brother) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 22 март 2013.

  1. beliver

    beliver Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    kako sto mi izgleda ovaa sindi i prava k**va. Samo sto ja dadoa najavata pocna da me nervira. Dodeka pak ovaa Nevena se glea deka si e dignata ali bar si ima kariera so koja moze da si se fali i ubava e bez da si gi izvadi cickite vo preden plan za razlika od ovaa sindi.. a inace me nervira ova sto nema mnogu poznati facki. Nikoj do sea ne mi e poznat.
    karakterive na stanarive se sosema sprotivni...... ovoj gej sto e kje bide interesen.
     
    На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    Оваа Сидни или Синди, како и да е, има типично селска фаца, кога влезе Невена ( која патем ми е преубава ) одма се намршти, хаха!

    Интересно ми беше женчето надвор што кажа дека би сакала да го види Боки. Исто и јас, он е за вакво шоу, минатиот пат кога беше најмногу сум се смеела со него.
     
    На cresa-jagoda, stojanovskata и rhcpfan им се допаѓа ова.
  3. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Анета Наковска. Пејач, автор и композитор . Кој црн композитор бре ? Резил невиден.
    Да не е смешно , ќе беше жално.
     
    На Someonespecial и VIN.diesel им се допаѓа ова.
  4. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Ава, несреќо, само заради тебе ќе гледам, ми се фаќа сеир.
     
    На the.child, Someonespecial, HipHopDance и 6 други им се допаѓа ова.
  5. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Општи прашања

    Кој е во големиот брат од македонциве? :wasntme:
     
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Откако влезе Ава, ми олесна. :D
    Мислев дека ќе биде тапа. Башка повеќето се постари. Колку што видов јас, има само 3 млади машки. За разлика од минатите години. Тогаш имаше на кило. :D Додуша и женски не се многу. Ама ќе биде интересно. Башка оној рокерон што влезе во тајната соба, бил еднаш... и според тоа што го видов на кратките прилози, било интересно со него. Скоро цело време се карал. :D

    И изгледа не требаше, да чепкам по интернет кои личности ќе одат.
    Го нема Бобо од Жикина Династија, ја нема Јелена од серијата Јелена, го нема Немеш.

    Океј е за сега. Ама кога влезе Ава, се пукнав од смеење. :D
    Само таа малце Сидни/Синди е намрштена. А онаа во тајната соба, црната некако многу сака да исправа криви дрини. Не знам, не ми остави убав впечаток.

    И не знам за вас, ама мене многу ме нервира, кога некој се преправа да збори српски.
    Абре сите македонци, каде и да одат, зборат на српски. Ко божем толку не не` разбираат.
     
  7. candise20

    candise20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2012
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    204
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. majicka

    majicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    954
    Пол:
    Женски
    Ава црна Ава :D толку глупоштина на едно место да се има собрано :x иначе мислам ќе биди интересно,ќе има сеир,ако не друго ќе се посмејме малку :D
    А пак онаа Синди :^) се гледа дека ќе има некој екцеси :D ко влезе таа Невена одма упати еден ваков поглед |(
    и веќе Сораја ако ја немаше,незнам,немаше да почни Велики Брат :^)
     
  9. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Простотилок на едно место.
    Ова ти е типичен разврат, се собрале пијаници, курви, ороспии и разни пропалитети и безпотребно им се дава толкаво внимание.
    Јас ова би го забранила и би го казнила секој оној на кој ќе му текне да прави вакво "шоу".
    Потоа се чудиме од каде младинава толку расипана, од каде се облекуваат како да играат на шипка, како од бугарски ефтин спот, од каде им шминка како циркуски кловнови и прост и неписмен речник.
    Наместо да направат некоја убава серија за млади или да направат некој поучен квиз, нешто што би ја насочило младината кон себеразвивање и спознавање, тие уште толку ја уништуваат.
    Малку се турските серии па уште и ова безидејно шоу.
     
    На hrcace, ilipili, MarcheloGirl и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Miss.Bass

    Miss.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    206
    Знаете можда линк за гледање во живо на ВБ? :?:
     
  11. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Да не ги знае некоја термините во колку часот ке биде емитуван ГБ?
     
  12. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Вклучување во живо: 12:15, 13:26 и 23:55.
    Преглед на денот: 22:00. :)
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  13. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Сега гледав,Ава станала јасновидтка :rofl: :rofl:
     
  14. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ава синоќа ко што беше така облечена, уште шипка и фалеше :rofl: да им се разврти на момците :lol:
    Инаку од кај нас не морале да ја пратат онаа Анета, голку глупаво нешто ццц, и цело време се трудеше да збори Српки а појма нема...

    А овие близинаците не се лоши ^_^ Значи годинава ќе го гледам заради Ава и Близнаците.

    И да мораше ли оној Милиќ ли како и да се вика да влезе, толку гаден човек ми :puke:
     
  15. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    И јас гледав :D
    Тапа некако ми се овие што влегоа,освен Ава да се разбереме.Она ми е фаворитка таму иначе,мислам дека ќе биде интересна како што си беше на Савајвр.Сидни па кога влезе таа со капата(не и ги знам уште имињата на неколку)мислев ќе и стане да ја тепа.Мислам ќе има караници и тоа многу,али појако ќе беше и Сораја да влезеше со нив зашто сите женски се такви шмизли уште Сораја им фали и ќе се испотепаат :lol:
    За нашата немам коментар ништо не мислам за неа да видиме како ќе се покаже :)
     
  16. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    Баш сега гледав пренос во живо на сител и коментаторов рече дека нешто имале под кјебето Ава и Урош...де бе уште од прв ден.Иначе оваа нашава добра е онака сега им пееше македонски песни .....
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    972
    Допаѓања:
    481
  18. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.752
    Пол:
    Женски
    аа и јас гледам, кажаа нешто имало под на Ава и Урош кебето..Ама уште од првиот ден нз..Инаку најубави ми се близнаците и тој Урош :$ , инаку кога влезе тој рокерот, охоо пуканки и гледање караници :lol: а тој од понежниот пол прво мислев дека е некој арогантен и некој дигнат, ама не ми се чине така.. па ке видиме :?: А Ава синоке требаше гола АБЕ ГОЛА требаше да се појаве |( А Сораја ми е фаворит уште од минатиот ГБ :wasntme:
     
    На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
  19. RIRIFENTY

    RIRIFENTY Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Абе ова повеке ми личи на старски дом отколку велики брат абе каде одат со старците аман :D инаку оваа нашава не е лоша за разлика од други само пее :rofl: добра е ке видиме понатаму а тој едниот близнак жарко желјко кој ли беше ко рече како се вика таа што шиша коса, шишарка. :lol: .. тие двајца ми се допаднаа .. оваа Невена баш е убава за разлика од Синди која ми делува себично :^) можеби погрешно сватив ке видиме понатаму а онаа Маја во тајната соба ја мразам :@ кога беше во Двор само провоцираше се караше сите и пречееа глумеше К...а ужас. Ава и Сораја ке бидат интересни и Невена.
    Ава на прв поглед се гледа дека има добра душа но е наивна глупава но сепак е интересна ми беше еден од фаворитите во Преживеан :) . А тој Геј сто е лолллл каков страшен поглед има како ги гледаше машките абе ни почит нема не стануваше да му даде предност на стариот |( .Тој Урош нзз не е лош за него нз што да кажам ке ги видиме понтаму сите.
     
  20. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Оваа нашава ок е засега ќе видиме понатаму..А онаа Маја Волк вчера само што влезе се испонаша ко да нема видено јадење абе одма се фрли на шведската маса како да нема видено во животот,лапа како правосмукалка..Бруки живи!Оваа година мислам дека сите курви се собрани на едно место :^)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.