1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големиот брат 2013 (Big Brother) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 22 март 2013.

  1. aquamarine-123.4

    aquamarine-123.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    21
  2. Miss.Bass

    Miss.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    206
    Нека започне сеирот пуканките во рака и летс хев фан хахахахах :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  3. Nefertitii

    Nefertitii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    239
    Мислам дека направија голема утка со изборот на Анета ,јавна фаца како да не |( ,па уште коа пробуваше да збори српски ми се стемни што не и зборат србиве македонски ,идиотка ! Јас уште од сега навивам за Невена ваљда се викаше таа со шеширчето ,малце се преценува со тоа изјавите многу сум убава ,ми викаат дека личам на ЛИв Тајлер итн...океј гледаме дека си убава незнам зашто мора да го потенцираш тоа
    и да се самовивнуваш у облаци .
     
  4. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Фацата на Ава пред свршување, па гризење на уста, оф леле.
    Толку ли бре
    к*р
    не видела, левата рака од под јорган не ја извади. Таа стенка, во транс запаѓа, овој се кикоти, си вика: И јас најдов која да ја работам.


    Чаршафиве многу свилени.
     
    На Ilusionist му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.587
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    Значи профилите кога се претставуваат се намерно направени да звучат претенциозно, зошто за шоу се бараат такви фаци. Сигурно нема при претставување да речат за себе - јас сум скромна,добра,бла бла. Претходно им имаат спремено текст, да звучи најинтересно што може.
    И не знам што ве нервира што нашава се ТРУДИ да зборува српски, голема работа. Така прави за да се разбере со луѓето со кои ќе живее, сигурно не зборува од чалам. Реално они не разбираат македонски колку што ние разбираме српски. Се нешто ве нервира...

    И овој Урош, ц ц ц. А ми изгледаше ко фин дечко. :puke:
     
    На Miss.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ethrnity

    Ethrnity Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    557
    Пол:
    Женски
    Секогаш кога ќе ми се спомне ова таканаречено шоу добивам нагон за :puke:
    Толку простотилук,мизерија...низок морал,дволичност,разврат...собрано на едно место,се што може да се најде како најниска вредност кај еден човек...овде го има во изобилие.
    Се е***јавно пред камери и мислат дека се некој и нешто...дека постигнале нешто...јаки фаци нема што!!(лесно за така оди измисли некој лек да те видам...)Сиротите не се ни свесни колку се за жалење а уште пожално е да си го трошиш времето гледајќи вакви с****(ќе им фаќам сеир на едни будалетинки ...Ма јок.. фино лепо си менувам канал...)Бог нека ни е напомош!!!!
     
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Абе сега за сеир сите го гледаме, на кои не му се гледа фала богу, има други програми :) . Таман работа дека очекувам јас нешто поучно од ваков тип на шоуа, ама далеку било.

    Јаооо Ава, уште првиот ден :rofl:. Па и коментарите на видеото Ljudi vjerujte mi ova bi se prcala i sa teletabisem.. Brat Kaskader zavrsava ono sto nasa Fudbalska Reprezentacija nije mogla da zavrsi :rofl: :rofl: :rofl: .

    Штознам, оваа на Лив Тајлер што личела ми делува онака добро сега за сега, а и симпатична е за гледање, баш специфично убава фаца. Сораја мене ми се допадна во претходниот ВБ по карактер, само не знам што им е задачата на нив, не разбрав.
    Македонкава, можеле некоја подруга да одберат, мислам фолк певачица што може да се очекува. Ај, барем да не не брука како Вики, Кики.
    И од машките нема некој за око да ми западне бе, нема толку за плакнење очи. Можеби овој Урош не е лош :wasntme:.

    А прегледот дневен во колку го дават?
     
  8. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Аво , мори! Незнаеш да се скриеш со тоа фаците. Отворила уста, уште глас да пушти. :tmi:
    Оф, леле.
    Ќе има смешки....уште на почеток се гледа. :lol: :lol:
     
  9. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Леле за карање сум. :lol:
    Реков нема да го гледам шоуво ради развратот збран на еден куп, ама вчера солено ми го привлекоа вниманието учесниците. :$
    Вака поединчено ќе искоментирам за некои од нив.

    Сораја како Сораја, не верувам дека ќе има нешто ново да понуди што јавноста не го знае. Иако надвор од сето тоа таа и не е толку лоша личност. Тоа што е атрактивна и сака да заработи продавајки го своето тело не ја прави неморална и лоша (бар според мене).

    Ава ме шокираше вчера. Нејзината облека, стил, став. Но, сеуште не може да ја проценам каква личност е.
    Само дека е тупа, тоа сигурно е :tmi:
    Без дискриминација кон блондинките, но вистината сепак мора да се прифати. Мислам, на километар се забележува... :wasntme:
    Плус вчера кога видов што правеа со оној Урош слатко си се изнасмеав. Особено на фацките кои ѓи правеше. :D

    Башка овој Бобан, така чинам се викаше дечкото... кој се претстави себе си како борец за човековите права, а воедно е и геј активист ми го привлече вниманието и ради него решив оваа година да го гледам шоуто. Тој многу ми се допадна и сега засега ми е единствен фаворит. :clap:

    Плус, да не заборавам да си прашам... :!: Пуштена ли е на интернет официјалната страна на големиот брат од каде ќе може во живо 24 часа да се следи шоуто? :?:
     
  10. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ама Вип фаци овај пат да ти се пукнам во фаците подосадни ликови AMIN и полата од нив веќе ги знаеме од учество во други шоуа така да жива катастрофа ми е изборот,најсмешно ми беше за Сораја која пропаст бе луѓе во претходното шоу учествуваше и мизерна беше а сега како демек станала SLAVNA со што само незнам со тоа што стави нови гради и уште неколку кила коса омг таја ако е позната што да коментираме за луѓе кој стварно се отстварени во животот...А за оваа нашата убиј ме боже што да кажам као демек женава уште не влезена ода почна да прича српски брате а турбофолкеркава незнае ни македонски како што треба да зборува пссс продадени души бреее најверојатно сите клепаат внатре и се чудат од каде ја ископаа и која е оваа :tmi:
     
  12. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Фарма е поголема мизерија, ако нешто ти значи :rofl:
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    [​IMG]
    оваа убава???? :^)

    [​IMG]

    [​IMG]

    мене не ми се свиѓа, на мајмун ми личи, не за друго ја прогуглав оти глеам многу се преценувала, читам овде :lol:
     
    На Nefertitii и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
  14. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Од колку саат даваат?

    Никогаш не сум го гледал ова па да видам што е толку посебно чим на фацебук сите го дискутираат...


    Плус не сум ја видел Станија одамна
     
  15. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.971
    Допаѓања:
    233.192
    ^
    Сораја бре Јипи :D .
    Каква Станија :) .
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    [​IMG]
    плава е!
     
  17. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.752
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=vw9MvgbYMVY Ајде пуканки и гледање серии хаха кога дојде 6-тата минута, и се ми стана јасно :lol:

    Леле како сум се смеела на тоа кога влегуваа во куќата и кога кажуваа нешто за себе.. Леле а оваа кога кажа дека и кажале дека многу е убава :tmi: НЕ ДЕКА Е УБАВА, ТУКУ РАБОТАТА БЕШЕ ФАЛИ МЕ УСТО ОТИ КЕ ТЕ РАСКИНАМ :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    ^ Па сега со направен нос и попунета уста, убава е :wasntme: предходно била категорично НЕ :D

    Туку, оваа Ава јас мислам глуми. :^) Глуми бре луѓе! Неможе некој да е толку прост! :drunk:
     
  19. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    [​IMG] се е кажано мизерија :x
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Господе боже на факултет за Глупаци да одеше немаше да биди пак толку глупа и прста, не сваќа дека сите ја заебават и дека му се смејат бе а мисли дека има став и карактер :D која мизерија карактер не се гради со кариера во креветите на мажите луткице моја бај д веј чупето треба да се искапи и исчешла време е по 2 дена...