1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големиот брат 2013 (Big Brother) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 22 март 2013.

  1. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    БРАВО :clap: е баш ми е мило што е Жарко а не Топ. и ова ти е победа 2 во 1,штом победи Жарко автоматски победува и Жељко :!: Мило ми е :clap:
     
  2. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    ПРЕСРЕЌНА СУМ ШТО ЖАРКО ПОБЕДИ ААААААА!!!!!! :party: :party: :party: :party:
    Морам да додадам, Топ си се издаде на крајот дека целта му била за да остане смирен и скромен до крај, а инаку вака не е. :)
    ИМА ПРАВДА НА БАЛКАНОВ! (НЕ велам „на светов“ :lol: ) аааа среќна сум!!!!!!! :sun: :dance:
     
  3. Glorich

    Glorich Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    16
    Победи мојот фаворит уште од самиот почеток. Жaркоооооооооо <3
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    bravo za zarko :clap: ете казувавте дека од почеток се знаело топ ке победњл :^) ма немој ете дека не било наместено или нез сто :^)
    Lелеееее јас да бев на местото од снезе кој знае сто ке и направев на синди,демек се покајала жената пи бре како можес пред камера да се појавис :x лигава една .
     
  5. Barbie07

    Barbie07 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2013
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    590
    Пол:
    Женски
    Бравоооо за Жарко!!! :clap: :party:
    Не дека Топ не е добар ама ја ипак си бев за Жарко,па и Топ цело време го фаворизираа и претераа више,тоа што е добар човек нема збор ама Жарко си е у тој некој свој фазон од почеток и на сите им го кажуваше тоа што го мислеше и воопшто не е дволичен и башка се гледа колку си го сака братот,секоја чест...ептен ми е симпатичен и баш ми е мило за него :inlove:
     
  6. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    јас сакаав жејко да победи повеке заслужуваше да победи не е вер ;( ;( .. ама и жарко немав против да победи само да не беше АВА победничка .
     
  7. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
  8. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    бреј што е убава
    [​IMG]
     
  9. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    еве Невена била присутна таму само изгледа не и на сцената (дали по нејзина желба или затоа што беше дисквалификувана не знам, мислам дека и во некоја претходна верзија имаше станарка која се искара со некого и не отиде на оваа средба)
    http://s.tf.rs/2013/05/06/IIPA9912.jpg
    http://s.tf.rs/2013/05/06/IIPA9878.jpg
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. UnderTheSun

    UnderTheSun Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    На LudaDevojka и Elennaa им се допаѓа ова.
  11. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Аууу каков голем успех, победа на големиот брат, не знам шта речи али знам коју послуку порати-ТИ СИ МЕНТОЛ, МЕНТООООЛ, е на тоа само ќе се сеќавам од овој голем брат.
    Не знаев кој победил се додека не прочитав тука.
    Сакам да му честитам на Жарко за големата победа во големиот брат и му посакувам успех во понатамошната "кариера", а на Жељко би му рекла да го извади од употреба зборот ментол и да го замени со -фагот, зашто двајцата беа со педерско однесување и движење што не им прилегаше на машки особено на нивни години. Јас да бев по една клоца и ќе ги избркав, ама всушност нели шоуто беше баш за такви фрикови. Па и се пцуеле-јебем ти матер, е неинтелигентни суштества :x Лиглиња невидени.
    Можеби само тој Топ беше понормален и се одвојуваше од другите, но малку го претераа со таа Маја старата како врзани со гаќи да беа, ма да и она беше по нормална и нешто поинтелигентна од другите.
    Инаку се беше шит. :emo:
    p.s. а таа Ава кога му се фрли на татко и, со минич до пич она му скокна се расчепи, не знам што да речам, сигурни сте дека и е татко? Да не е посвоена? (не дека мислам на нешто настрано(што не значи дека не изгледа така) но тој ми изгледа млад а таа голема кобила)
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    мило ми е за Жарко,на почеток многу не ги сакав со брат му ама понатаму видов дека се супер дечки и интереси ми беа бравос за победата,онаја Ава кој ужас бе кој очај леле каква беше :puke: се исплашив во еден момент таја да не победи пу страм да ми е :lol:
     
  13. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    Дај те бе малце луѓе неморате да плукате по сите ако не ви победил фаборитот да победеше Топ е тек тогаш ќе беше наместено зошто само глупи луѓе неможат д авидат дека цело време глумеше со тоа што беше мирен..и на крајот воопшто не се нервираше мислеше дека ќе победи ама мало сутра.Да победеше Топ стварно ќе мислевме исте дека е наместено али еве се докажа дека не е!

    Јас сакав Желко да победи али ова исто како и он да победеше пак дома ќе му отидат парите не кај некој друг!Честито Жарко и заслужено победи!!!
    П.с ти му викаш на Желко да се поправи во зборувањето а цел пост ти е со навредувања и такви зборови и ти ќе им удриш клоца? абе да кога врбата грозје ќе роди мислам ако до сега не свати дека се толку паметни што секој што ги задева мозат во ќош да го стават и да плаче епа тогаш џабе си гледала Голем Брат.немаше да изреагирам на овој коментар али стварно веќе преку глава ми е од вакви глупи коментари,дај те малце види колку се дечкиве праведни и добри па послем збори а не само лупај глава од ѕид со тоа па тоа се исто!Зашто си гледала ако викаш дека сите се шит -тоа што влегле во големиот брат не ги прави глупи него паметни.Дури не треба ни Ава да ја осудуваме за тоа што го прави затоа она само си имаше тактика како да победи и многу сакаше да победи и тоа е тоа!Да не го направеше тоа ќе излезше стопати порано!
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Девојче Стојановската, абе што ти стана?
    Тоа си е мое мислење, мене мојот живот не ми се врти околу големиот брат, ама со тебе сериозна е работава, премногу се замараш со желка, жарко, ава, топ овој оној ти реков ми рече.
    Ај да било нешто како натпревар помеѓу мозоци па да научиш нешто интересно и корисно, ама ова е само џаболебарење и покажување кој е поголема курва и кој е ментол-ти си ментол, ти сиии хахахах оф леле со што се замарам и јас сега :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Тоа што влегле во голем брат не ги правело глупи туку паметни??? :rofl: мадафака
    Дечките биле добри,праведни? Уште едно смајли :lol:
    Честитки за победник-да дааааа...
    Не ми победил "фаворитот"!! :D Лелеее сега вени ќе сечам зашто не ми победил фаворитот што го немам.
    Немам поим што се случувало, фаќав на моменти низ менување на програми и не можам да се начудам да е некој толку опседнат со овие гомненици од "шоу"
    Не биди ментол [​IMG]
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LudaDevojka

    LudaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    62
    Jуххииии баш ми е мило жарко што победи....ама кога рече ава SVI DEVOJKE TREBA DA BUDE KAO AVA KARABATIC...мојата реакција :^) WTF
     
  16. Torte19

    Torte19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    86
    Немав јас некој фаборит,но мило ми е што Жарко победи.Поарно тој отколку онаа глупавана Ава.Сношти кога Маријана и рече "Ава седи" ,како само фати да пишти и да се треска наоколу.Значи ало брее,одвратна си :puke: ..Никогаш немала да даде втора шанса на Жељко,хах како па оној да умира од желба да биде со нејзе...Ава ми е едно одвратно суштесто,без понашање и без ориентација во простор |( И ако се сите девојки како нејзе МАЈКО МИЛА ШТО СИ МЕ РОДИЛА !! Како и да е честитки на Жарко,заслужено и баш ми е драго што победи :*
     
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    како ми е гадна синди :puke: кој кој знае колку да е убава и секси :x ма немооој :D :D
     

    Прикачени фајлови:

    • timthumb.jpg
      timthumb.jpg
      Големина на фајлот:
      7 KB
      Прегледи:
      131
    • IIPA9853.jpg
      IIPA9853.jpg
      Големина на фајлот:
      43 KB
      Прегледи:
      131
  18. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    Абе ко прво не сум ја опседната со Големиот Брат туку ме нервира некој кога збори за нешто за кое појма нема ..е тоа највеќе ме нервира.Веќе кога ис фаќала само од време на време не збори за нешто што незнаеш.
    *Па не биле паметни а? абе они за една недела земале само хонорара 1000 евра што ти сигурно неможеш толку да земеш и да имале муда па се пријавиле во такво шоу и си земале пари!

    мене сигурно животот не ми се врти околу големиот брат али веќе кога го гледам и ми е интересно зашто па и да не вратам коментар на некој што појма нема!Ако мислиш дека е џаболебарење :!: не гледај..мене ми е интересно и си гледам! :!: :^) 8) :rofl:
     
  19. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Многу ми е мило за Жарко,срцка. <33 :party:
     
  20. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Тоа што земале 1000 или не знам колку евра ги правело паметни?? :x

    За останатиот дел од твојот цитат не сакам ни да коментирам и да се повторувам, излишно е секое понатамошно објаснување и цитирање, терај си по твое, гледај си, никој не ти брани и престани да се замараш другите колку гледале и колку смеат да коментираат за нешто што според нив се гомненици.
    :*