1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големиот брат 2013 (Big Brother) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 22 март 2013.

  1. the.child

    the.child Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    34
    многу ми се допадна онаа изјавата од ава, да је болја од остале жене јер је догурала до крај.. вака нешто беше изјавата :) збеснав во тој момент, ептен е јака женсаква, откачена и луда, единствена ее!!!!!! :D И мило ми беше што таа остана до крај од женските, сега се надевам дека му е јасно дека се само ПОРТАРКИИИИИИ хахахаха
    и за жарко ми е многу мило, ги зафркаваше сите, ги прислушкуваше, ги потураше со вода хахахах :rofl: јак еее јак :)
     
  2. Torte19

    Torte19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    86

    хахаха,оваа како да нема фустан .. Боже ,се завиткала со некоја "марама" на нејзе хахахахахаххаха смешна е стварно :mm:
     
  3. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Сега слушнав дека Жарко победил.
    Најдраго ми е што Ава не победи... :D
     
  4. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Сите мислеа дека топ ќе победи но победил жарко...
     
  5. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Сакав Топ да победи, но сепак ми е мило што победи еден од близнаците :)
     
  6. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    Најтапа момент од цела вечер ми беше кога водителкава го измалтретира Жељко психички пред да му каже дека е исфрлен. Кога ги нареди сите и ги прашуваше прашања каде одговорот е неговото име, и као на тој начин да му укаже дека е следен исфрлен. А Жељко ко некој грев, седи настрана и чека да му дојде редот, додека другиве зборуваат за него со водителкава. Ептен беше жално.

    Инаку, иако Топ беше најнормален мило ми е што победи еден од близнациве, фини дечки беа, ИАКО на прв поглед делуваа грубо и приглупи, ако им обрнеш внимание повеќе имаа што да кажат и не беа ни малце глупи, баш напротив.
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
  8. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Еве од вчерашната забава

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Кажав јас дека некој од близнациве ке победи,побарајте ги моите мислења ке видите,јас сум пророк,јасновидец све знам.поздрав :D
     
  10. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Еве за тие што не ми веруваат. :devil:
     
    На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
  11. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    ете витомир :D :D :D :D :D
     
  12. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Заврши ова чудото. Искрено, оваа сезона ни за сеир не ми се гледаше многу. Предосадно, се некои карање безвеза, колку да се направи некоја драма. Па после истите тие си се однесуваат како БФФ |(.

    Анета ми стана страшно лигава, не знам дали и сама се осеќа колку цело време и беше како дрвен адвокат на Венди. Онаа па Венди демек некој јак филозоф, разглаба некои теории, сложени зборови како најпаметна да е, да е паметна ќе беше психолог или нешто друго а не певаљка.
    Сеедно ми беше кој ќе победи, онака го гледав. Близнаците океј ми се некако, Топ ми се свиѓаше во почеток, ама после како да се фолира малку ми изгледаше. Ава тешка ментолка, кој што сака нека каже, па природна била ова она, за мене си останува само страшно глупава особа која е можно да има некое пореметување стварно.
    Сораја ми е незнам, може да се каже дека ми беше најдобра. Сега, може и да е спонзоруша, не сум и светела со лампа за да знам ама како карактер ми се свиѓа, паметно ми делува иако имаше некои ситни бисери. Ама јако тело има човече, нека е и силиконска ама такво тело секој посакува сигурна сум :).
     
    На vitomir и stojanovskata им се допаѓа ова.
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    32.101
    Пол:
    Женски
    Не очекував дека ќе победи Жарко. Мислев дека ќе победи Топ или Ава.
     
    На vitomir и Elennaa им се допаѓа ова.
  14. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Дали ми победи фаворитот?! :clap: Пресреќна сум. Според мене заслужи, и го обожавам! :)
     
    На MissElly, vitomir, stojanovskata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Поранешните учесници во „Големиот брат“, Урош и Синди, по завршувањето на шоуто не се одвојуваат еден од друг и пред никој не ги кријат своите страсни бакнежи. Близок извор до двајцата вели дека во последно време речиси ниту во еден момент не се разделени.

    Интересно е тоа што каскадерот во текот на шоуто изјави дека е вљубен во Сораја, а сега гордо се бакнува со нејзината единствена пријателка во куќата :D
     
    На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Луѓе дај те бре некое клипче од забавата :) како што гледам на сликите јако било :)
     
    На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
  17. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Јас сакав Топ да победи!
     
  18. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Дознал изгледа дека Сораја правела гадости во веце, па после морале да чистат по неа :puke: . Така барем кажуваа другите, дека била многу прљава а откако ќе испокакала све во веце и ќе оставела така, си облакала кратки панталончиња и си се врткала низ цела куќа како најголема заводничка. :tmi:
     
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    не бе :D луѓе дали е можно толку да беше гадлива?а изгледаше најчиста и најсредена уффф кој ужас :puke: ,а и која иронија кога излезе Урош му рече на Синди да му ја чува Сораја :D :D :D божееее
     

    Прикачени фајлови:

  20. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    На таа емисијата ВБ магазин сите тоа го кажаа.И Жељко и Венди и Топ...мноооогу била прљава...лом правела во веце и бегала... :puke: :puke: :puke: