Големиот брат 2015 (Big Brother) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Umbrella22, 5 септември 2015.

 1. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Вчера започна и новата сезона на Велики брат.
  Македонски учесници се Дарко Петковски - Спејко од Куманово и Стојан Јакимовски или Андреа..
  Гледа ли некој?
   
 2. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.203
  јас почнав да гледам па ќе видеме дали ке биде за дискутирање...т.е дали ке биде интересно
   
 3. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  2.468
  Пол:
  Женски
  Ne mi se svigjaat rudarot,Raperot,sega bezdomnikot sto vleze. Crnogorecot e onaka,isto I Ervin- ke vidime kako ke prodolzat.
  Mi se svigjaat samo
  Vasic familijata umrev od smea so niv I Stefani malce ko maskodanka sto lici. Sestrite I Zorica se onaka, ke vidime kako ke bidat, Tina malce na NivoU mi se pretstavi I koa vleze u kukjata. Goran e okej, Spejko e ne znam prost decko, sakase neso fraerciste da se naprai, ama ispadna deka e propadnat u zivotot. Me iziritira so izjavata deka se e radi zenski poise da impresionira I deka saka plavi I glupi. Toa bese endot za da go zahejtam. Ex Stojan- sega Andrea os tetovo me iznasmea so profilot vcera za bivsata zena I psihijatarot I koga im rece na srbive deka godinava ima mn komarci u tetovo. Ivona mi e zasega dobra,fina,ubava e mn pa ke vidime kako ke se drzat.
  Vasic sega za sega mi se omileni, me iznasmeaa do solzi.

  Boki gi izruga tviterdziite I dosta I spusti na Sneze se zasmeav koa gi komentirase. Sneze kako I sekogas kako nemiena vo Glavata, so frazi I ne tolku smesni sali, u pokusaj. Vaka okej e kkao za pocetok.
   
  На Janina, girl.09, Valerin и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  5.277
  Пол:
  Женски
  Vo kolku se emituva ova ?
   
 5. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Петок и Сабота од 21:00 во живо на Сител..
  Обични денови после полноќ ќе даваат пресеци на денот барем така разбрав јас :)
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.319
  Допаѓања:
  123.094
  Пол:
  Женски
  Боже Андреа кој те створил...:puke:
   
  На littlevampire и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.586
  Допаѓања:
  68.587
  Пол:
  Женски
  @buba4e89
  Хахахах бубо трењерка долна со влечки на штикла па добро баш не иде
   
  На buba4e89 и LittlePinky им се допаѓа ова.
 8. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Не е реално шоу ако нема Македонец кој се глупира..
  Прво беше Боки 13 па Анета и сеа оваа Андреа.. Побогу нема ли нормални луѓе во државава па одат само такви :drunk: и овој Спејко ептен се занесува нешто, во некој јак филм е влезен, па и Српски зборува.. се обидува де се глупира.
   
  На AnGeL4e009, LittlePinky, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Koja e ulogata na semejstvoto vasic mnogu se smesni a ne go pratev celosno vleguvanjeto vo kukata i zatoa ne znam zosto se odeleni od ostanatite
   
 10. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.367
  Пол:
  Машки
  Ovaa so bluzava od maiden, naj nenormalna e a? Mislam site se ama ova ee....
   
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Васиќи мислеа дека по цел ден ќе си седат ќе си ги гледаат станарите и ќе си грицкаат чипс :D ама ВБ ги за*ба им даде да бираат кој што ќе работи т.е кој ќе готви, пере и пегла, само таткото ќе ужива, ќе надгледува.
  Мене па не ми се толку смешни, глупости се тоа.
  Наоружани со злато, живееле во Германија а дошле оти немале пари :^) се гледа дека се дојдени за да станат "славни"
  Што знам мене па ми се многу антипатични поготово браќата, педерчиња невидени и тоа гласчињата ко девојчиња
   
  На AnGeL4e009, Janina, LittlePinky и 2 други им се допаѓа ова.
 12. fff3

  fff3 Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Искрено прееска загледав малку не ми се допаѓа.
   
 13. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.367
  Пол:
  Машки
  ајде аирлија

   
  Последна измена: 6 септември 2015
  На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.805
  Cccc vtor den. Za greota se site od red.
   
  На LittlePinky и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.340
  Допаѓања:
  20.836
  Пол:
  Женски
  мислам дека поглупаво реално шоѕ од ова нема
  не ја разбирам поентата ке ги затворат во една куќа сите и прават глупости
  срамм... имаат секс пред камера и триста други глупости
  се е само за да се добие слава и пари ...одвратно:puke:
   
  На makgirl, AnGeL4e009, Victorian и 6 други им се допаѓа ова.
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.367
  Пол:
  Машки
  ајде ок нека си тераат тие внатре. ама не разбирам како можи некој да ги гледа овие бедници? да ги гледа кај што јадат, пијат, се лигават, се сексаат, се караат и други срања. ма нека ода у пм
   
  На Lella, theowndemon и k.frosina им се допаѓа ова.
 17. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Ајдеее Стефани и Ервин:rofl: Во право беше Боки13 ко рече дека на Стефани на чело и пише дека и треба маж :lol:
  Уште вториот ден бе цццц па и како стенка хаххаха после па му вика шшшт :rofl:
  Жими се до таванот ќе скокнеше мислам, на првото видео, се гледа дека одамна не ја допрела машка рака :$:lol:
   
  На Janina, BI-44, srcence1607 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.362
  Пол:
  Женски
  Сите ретардирани, курви, педери, танвестити, бездомници и некој друг отпад влегува во вакви срања. За што поголема слава и пари одма се даваат, курви со тапија.
  Ама убаво татко ми рече, ајде тие што влагаат се глупи ама овие што ги гледаат се уште погупи изгледа.
  Затворени во куќа 3 месеци, само лежат, се сексaат, се караат а прв пат се гледаат меѓусебе.

  Од реалните шоуа најубаво е преживеан, пошто учесниците се пуштени на милост и немилост на некој остров, без јадење, пиење, без удобни шатори за спиење...околу нив инсекти, змии, животни и дури ни огон нема со што да запалат, а за да добијат јадење секогаш имаат натпревари...и заслужено ја добиваат паричната награда на крај.
  А овие што прават? По цел факинг ден се легнати ко свињи и само јадат ко говеда.
  Само човековата глупост и вселената немаат граница.
  (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
  Во ова шоу ако влезе некој нормален јас главта ја сечам...
   
  Последна измена: 6 септември 2015
  На Kala22, Adi888, katalina и 24 други им се допаѓа ова.
 19. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  5.872
  Пол:
  Женски
  http://www.idividi.com.mk/stil/woman/705599/
  статијава е од 23.08.2011. читајте и ке се зачудите...луѓе бе ај шо си го сменил полот што не е работа да коментираме си сакал си го променил полот туку и уште да зборите дека за пари го направил то. мислам дека стварно нема смисла.
   
 20. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.000
  Допаѓања:
  12.939
  Пол:
  Женски
  гнаса