1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големиот брат 2015 (Big Brother) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Umbrella22, 5 септември 2015.

  1. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Абе многу убаво што сте се запрашале. Ова прашање треба секој еден човек во животот да си го постави...Кој е всушност големиот брат? Ова прашање е многу важно за човештвото.
    Дали големиот брат е еден човек? Дали се повеќе луѓе? Дали е жена? Дали е робот?
    Не знам досега како опстојувало човештвото, живеејќи во мрак, и не знаејќи го одговорот на ова прашање.
    :^)
     
    На Bellle, Dreams.678, thegirld и 16 други им се допаѓа ова.
  2. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Не ми ја свати поентата околу маријана , да не ти објаснувам бидејки ке е офф топик !
     
  3. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    @Tan4ence колку иритантен коментар имаш " барем си признавате дека сте неинтелигентни и прости"--ти си повеќе проста и неинтелигентна што не прифаќаш др мислења и др карактери.......значи според тебе повеќе од половина популација која ги гледа парови,велики брат,фарма се прости....тоа што го гледаш на тв всушност се случува во секојдневниот живот околу тебе,до тебе,под тебе ,над тебе итн...
     
    На Kaffe, Candid, IronLady и 3 други им се допаѓа ова.
  4. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Ваквите како тебе вообразени личности се неинтелегентни, закржлавени во мозокот и прости. Или што, ти си коко демек најпаметната тука, па исправаш криви краставици? Кој безобразлук еј!
    Знаеш ли колку луѓе вреѓаш тука на форумот?
    Од имево со 4че јас на пример можам се да заклучам која си и каква си. Исто како ти што заклучуваш за тие што го гледаат ова шоу.
     
    На The Saturdays, tirkenbal, Valerin и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    HAHAHA
     
    На Janina, buba4e89, oblace1 и 5 други им се допаѓа ова.
  6. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Ако критериумот за некој дали е интелигентен или глуп е големиот брат,тогаш не ми е јасно зашто толку многу се гледа ова шоу низ целиот свет,мислам многу е ограничено некој така да размислува.
     
    На anakonda88 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  7. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    хаха ќе умрам..
    леле овие бе ццц се шминкаат, се тинтрат, танцуваат..:^)
     
    На LittlePinky и Avokado им се допаѓа ова.
  8. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    ^ немачки манталитет, српски квалитет хахахахааяая гревови :/
     
    На The Saturdays, Umbrella22 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  9. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    975
    Допаѓања:
    485
  10. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Велики Брат е зоолошки експеримент со најголеми ку..ви и морони желни за популарност.
     
    На buba4e89, Candid, fificaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Шоуво далеку од тоа дека праќа некоја битна порака до човештвото, или пласира некаква си вредност. Факт е дека сите тие учесници, од прв до последен сe ставени таму како експериментални глувци да глумат лудило. Кој да изигрува кловн, кој да се глупира, кој да соли памет. Така да се согласувам дека тука реално нема многу што да се понуди, а следствено на тоа нема ниту поента. Но, сепак вие кои си земате за право дрско да навредувате, изгледа заборавате како преку викенд по кафулињата ги озборувате вашите пријатели и соперници? И зошто мислите дека вашите ефтини трач муабети упатени кон луѓе кои ги познавате се на скала повисоко од учесниците овде?

    Значи никој не може да ме убеди дека единствено како резултат на вакво нешто некој ќе реши да се конвертира во секс машина, или ќе преземе некоја карактеристика намерно која не се смета за општествено прифатлива. Човекот има тенденција да биде манипулиран, ама затоа од друга страна има и свест која му помага да расудува и се прилагодува према шаблонскиот вредносен систем.
    Така да, колку будали ќе има во шоуво, во исто толкав број ќе има и некои како вас кои ќе ја величат сопствената интелектуалност преку навредување по вакви теми, притоа гледајќи шпански и турски серии, со мисла дека нивните ликови се подобри од наведениве. Воедно, мислејќи дека којзнае каква услуга му направиле на човештвото што не го гледаат Големиот Брат, или некое друго шоу од сличен карактер.

    Да не должам многу, зборот ми беше дека светот е одамна отиден по ѓаволите и без Карадај, Дила или Големиот Брат. Телевизиите за ефтини пари ни го перат мозокот, и тоа е тоа. Крај краева не гледајте телевизија, најпаметно ќе ви биде. Иако, за Големиот Брат сакале или не, ќе слушате и знаете. Зошто за жал мнозината гледаат и им е интересно. И јас далеку од тоа дека имам во план да трошам време секој ден по еден час на гледање, или пак да фрлам пари преку смс скраја нека е. Ама дека од време на време од љубопитство ќе си пуштам да видам што се дешава, ќе си пуштам и дискутирам со оние кои гледаат.
     
    Последна измена: 9 септември 2015
    На malecko5, Candid, srcence1607 и 6 други им се допаѓа ова.
  12. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Значи дефинитивно немам коментар за ова шоу, освен дека е најголемиот ужас. Ги собрале сите најнеморални суштества на едно место и сега ај да ги гледа некој. Посебно оние двајцата педерастичните, па од нив ми одмили човечкиот род.
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Добро кој филм ја тепа Зорица уствари? Се и смета нејзе, наредува, навредува..
    Оној бездомникот незнам како се вика ама газот не го мрднал да сработи со персоналот, само седи и се фали колку жени легнал.
    Александар ми се покажа како океј дечко, со оглед дека дома ништо не фаќал ова му е и премногу, се труди ете мие садови, помага во кујната.
    Спејко ми е онака океј, си ја врши работата без забушавање, само ме нервира што збори Српски.
    Барбара и она исто си ја гледа својата работа и многу многу не ја интересира кој што кажал. Доста се зближија со нашиот, добар тим се.
    Моментално го гледам, спомнаа дека имало измени во во персоналот.
    Зорица, Спејко и Барбара ако не се лажам се гости а Срефани, Гого и уште некој се во персоналот.
    Лука супер си ја брка работата како менаџер.
    Васиќи.. Посебна приказна, браќата се лудница, танцот, вежбањето, муабетите..
    Вчера го советуваа татко им ако не бил способен да си купи вијагра :lol: а овој па кажуваше како и купил на жена му :rofl:.
    Гледам ги разделиле Стефани и Ервин, кој знае како ќе издржи без секс :D
     
  14. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    Секој има право да си даде свое мислење околу темава, ама да навредуваш некој со зборовите глуп, прост, неинтелегентен затоа што гледа Велики брат... Ако не сакаш не мора да гледаш, никој не те тера, искомемтирај и не го наметнувај твоето мислење на другите...
     
    На anaja1, srcence1607, LittlePinky и 4 други им се допаѓа ова.
  15. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Кој што сака нека си гледа, негово право. Мене само ми е жал што многумина кои го следат ова шоу, не ни знаат од каде всушност доаѓа тоа Big Brother и зошто баш така се вика. Никогаш не го слушнале слоганот Big brother is watching you, не ја читале 1984 - своевремено футуристички роман, кој патем има многу јака поента. Некако, целото тоа глупирање ми е валкање и извитоперување на нечија идеја. Џорџ Орвел сега во гроб се превртува :tmi:
     
    На LivingGlam, tirkenbal, Marossa и 13 други им се допаѓа ова.
  16. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    kaj da gleam online epizoda po epizoda ?
     
  17. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.209
    Пол:
    Женски
    Таа жената од фамилија Васиќ вика:
    - Каква келнерка имамo (за Стефани, со пиросјте), сите гости ќе ја силуваат:rofl: :rofl:

    Хахаххахахаххахаха
     
    На Ketchup, BI-44, stiki18 и 6 други им се допаѓа ова.
  18. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски

    кој сака да гледа во живо...
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    не работи кај мене --офлине пишува
     
  20. mar.n

    mar.n Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2014
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104