1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големиот брат 2015 (Big Brother) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Umbrella22, 5 септември 2015.

  1. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    и кај мене истото го дава.
     
  2. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Im shocked
     
  3. fff3

    fff3 Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Се изнасмеав од оние во куќата како реагираа на Мика кога му рекоа дечко имаш ли? :D
     
    На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Кoга тоа бе, дај линк. :lol:
     
  5. mar.n

    mar.n Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2014
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104
    Стефани утрово ја однеле во болница поради силните болки во стомакот.
     
  6. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Може е трудна :rofl:
     
    На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Нема да обрнувам внимание на коментариве нагоре иако многу би сакала сепак ќе бидам офф така...

    Прво да искоментирам за нашиве, Дарко ми е многу срце но во секој случај досаден за гледање, нема шанси да победи, Андреа на почетокот ми беше ок сега веќе ме нервира... Зорица ми е најодвратното суштество на планетава земја, се надевам ќе искочи во скоро, Елвир е многу згоден ахх, потенцијален победник според мене Стефани или ако е наместено а ке биде Барбара или Тина... Ивона ми е мн симпатична но сепак Барби ја обожавам, колку и да мислам дека ако победи ќе биде наместено сепак ми е фаворит, тина ми е ко машко во фацата, многу ми е грда, Васичи/ќи ми се одвратни, ме смеат но сепак многу ми глумат лудило... претерано прости, сериозно мислат дека они се главни, Луча ми е врв но на моменти претерува, Антон одвратен и страшен, останатите ми се небитни ќе искочар во скоро...

    Што мислите, кој искача вечер?
     
    На ~disappointed~ и blackpanter им се допаѓа ова.
  8. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Леле оваа Зорица не можам да ја поднесам се нејзе и фале нешто, се она знае, се она е прва секаде, глуми лудило.
    Ако нешто не и е по ќеиф одма цмиздре и ептен напна со она " Ја нисам таква, ја се не фолирам".
    Васиќи знаат да ме насмеат ама ептен се занесоа, Рада поготово час вака мисли, час така.
    Ко спомна ВБ сеа за 10.000 € очите и скокнаа ^_^:cash:
    Антон ептен има страшен лик ко оние од хорор филмовите поготово кога ќе ги ококпри тие плави очи бррр :worried:
    Дарко е како со лепак залепен за Барбара. Нон стоп ја мерка.
    Тина ми е многу грда, кога оди како да потскокнува, кога ќе ја натапира косата е олеле мајче (facepalm)
    Луча ми е скроз океј, искрен си е.
    Бранџа исто како да не е во куќата,глас му немам слушнато, си ги почитува правилата и не се расправа со никој.
    Горан ми е многу фин, го замразија во куќата само заради онаа кокошката Тина.
    Ивона ми е онака океј.
    Ервин е стварно убав мислам дека би можел да истера до крај па и да победи.
    Александар шо знам и тој си стои на страна од гужви, неговата фризура не ми се свиѓа, другото онака океј е.
    Мило ми е што Андреа испадна, уште од самиот почеток се знаеше дека нема да остане подолго време.
    Сакам Стефани да ја вратат во куќата, мислев дека вечерва ќе ја врата ама ништо, ај може следниот пат :D

    Ај у пм се изморив пишувајќи :lol::whew:
     
    Последна измена: 18 септември 2015
    На Viktorijaaa5 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  9. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Milo mi e sto ispadna Andrea da ne ja bruka veke Makedonija,mnogu e odvratna\odvraten i nema recnik koga zboruva,od toa sto go kaza koga ispadna ne ja razbrav ni zbor,sakase da kaze nesto a ustvari i samata se zapletka vo nejzinite zborovi.Toj stil,taa kosa:puke:
     
  10. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    unlike na stranicata na fb8);)
     
  11. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    и мене најодвртна ми беше ....
     
    На ~disappointed~ и mimi**** им се допаѓа ова.
  12. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.358
    Допаѓања:
    83.785
    Пол:
    Женски
    Да ви кажам дека и мене ми е мило што излезе Андреа на почеток ми беше океј али веќе почна многу иритантна да биде аууу, дали тоа никотинската криза и делуваше така али почнува веќе и одвратна да биде.
    Па кога излезе на сцена и почна да зборува ауу боже мој : па шта је она то причала јој (facepalm) незнаеше што да каже и на моменти ми изгледаше како да е малку со некој психички недостаток што знам ...

    Васичи ми се комедии значи луѓе колку ме смеат не сте свесни, абе Раде уште кога ќе го слушнам како објаснува ми е смешен па и Рада негова :D Мика и Гиба (така беше нели) ептен ми се океј многу се културни и фини се гледа дека имаат Немачки менталитет :rofl: шала на страна озбилно ми се океј

    Горан ми е фаворит го обожавам човекот ама Зорица некако на сите им ги полни главите и ги труе со нејзините негативни зборови за него . Како што кажа @Umbrella22 заради Тина човекот доби многу негативни коментари од останатите.

    Толку имам да ви кажам овојпат другите ќе ги коментирам во наредна прилика :bow:
     
    На ~disappointed~, Avokado, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    А сега и брат му на овој влезе? И ако знаете каде можам да го гледам исфрлањето, бидејќи го пропуштив. xD
     
  14. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.358
    Допаѓања:
    83.785
    Пол:
    Женски
    Оф незнам дали даваат реприза на исфрлањето,мислам дека не.
    Прегледај ги видеата на официјалната страна на В.Б и ќе ти биде се јасно :) Не беше ништо посебно верувај :)
     
    На ~disappointed~ и LittlePinky им се допаѓа ова.
  15. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Незнам дали некој гледа на Сител во живо .
    Имаат журка Тина е пијана а Антон цело време е околку неа ја гушка, ја врти во круг, ја привлекува кон него а оваа една ваква фаца :o(wtf).

    Андреа се гледаше дека малку забегува ги дигнала силиконите до носот и фустан до калабастерот :rofl: озбилно ко носеше тесен фустан се се оцртуваше па и се фрцкаше и ги прекрстуваше нозете кога седеше (facepalm).
    За косата немам коментар ако не се лажам имаше патец на средина .
    Јазикот и беше :x ако не знајш Српски не збори не се брукај, на што личи она меша Српски, Македонски. Глупости.
    Стварно ми е мило шо излезе ич не се уклопуваше у "друштвото"
     
  16. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    93.793
    На Сител 3 иде во живо, Васиќи старците паламудат пола саат едно те исто во врска со новата задача со парите и нејадењето на станарите. Која простоќа, колку се изгубени луѓето во космосот, тоа е чудо едно. Влегле во реално шоу, ама на нив се нешто не им чини, се нешто не им е јасно, не треба така велики брате, ние така викаме, ние вака викаме... Ама кое значење си го придаваат боже мили, како делегати се испрчат братот коа ќе им се обрати и дискутираат, надигаат мислиш проблемот со светската економска криза го решаваат:rofl:.
     
    На ~disappointed~ и LittlePinky им се допаѓа ова.
  17. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.248
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    Стварно ли ќе им ги дадат парите на овие двајцава или на крај ВБ ќе ги зафркне нешто и нема да ги добијат :P Оној дебелиот ептен се полакоми, луѓево паѓаат у несвест од глад овој им вика кога јас ќе јадам тогаш и на вас ќе ви купам, нели имаат киоск сега, а тоа нема никогаш да биде. Ептен идиот излезе, место да му биде благодарен на Горан дека него го избра тој... :x. Ептен одвратен ми стана, уште и на почетокот првите денови се понашаше како да нема видено жена никогаш во животот (а се сомневам и дека бил со некоја, грозотија светска :puke:).
    Сепак мислам дека на крај ќе ги зафркне ВБ, нешто као у стил не излеговте фер што не им купивте на др нешто за јадење, би ги оставиле да умрат од глад за пари или нешто сл. затоа сега вратете ги парите, или пак ако им купат (што не верувам) ќе излезе зошто купивте вратете ги парите хаха. Како и да е интересно ми е шоуво. Иначе Васичи кога слушнаа дека можеби и тие ќе ги добијат парите како им светнаа очите и затоа го одбраа Горан затоа што никој во куќата не го сака и нема да го подржат во задачата и ќе им пропадне задачата, па така овие парите ќе ги земат. Ама ВБ намерно тоа им го рече зош знаеше дека тоа ќе влијае на нивната одлука кој да го одберат, инаку нема да имаат никаква врска Васичи со парите мислам. Хаха и близнаците вчера во исповедаоницата се жалеа за шејковите и за тоа дека се гладни (колку се лигави само, толку ли неможат да издржат, гаден им бил шејкот како не) а кога ВБ им рече дека мораат да издржат дека можеби ќе имаат корист како само одма се расположија и како на екс ги испија шејковите хаха значи кога се сака се можело.
    Инаку и Васичи одвратни ми станаа, иако на почетокот беа интересни, се замислуваат главни таму незнам што, а уствари ВБ цело време во задачите нешто на крај ќе ги зафркне како што беше со хотелот каде што переа и готвеа, сега со гладувањево децата им гладуваат (па ко они само да имаат деца кои се гладни :x) дволични, за Стефани викаа ку*ва па сеа кога дојде кај нив „ми смо те спасили“ се гушкаат таму нез што, сепак мислам нема да победи некој од нив.
    За Зорица што да кажам подволична и посебична личност немам видено како и да е и таа наскоро ќе лета, ама баш ме интересира каква ќе и биде реакцијата кога ќе ги види Васичи. Барбара и Тина само и се упикуваат и ја викаат мама Зорица само за да им готви и пере зошто се неспособни незнаат ни 2 јајца да си спржат. Нашиот ми е ок сега за сега ама е многу ќутлив и неприметлив, сега у последно време почна да изразува симпатии кон Тина, а сестра и само ја буцка во врска со тоа се гледа дека и е љубоморна и дека и се свиѓа нашиот.
    Ивона ми е многу итра и знае што прави иако е превртлива те кај едните те кај другите е. За др нез што да кажам, мислам дека Ервин или Стефани ќе победат на крај, па ќе видиме.
     
    На Umbrella22 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  18. Loretta

    Loretta Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    637
    Оваа задача со парите е ептем понижувачка за секој еден од овие внатре, фала Богу што се преглупи па не можат да ја сфатат пораката која се крие зад неа. Продукцијава сака да им покаже дека а) сите стже таму за пари, и за одредена сума (која реално секој ќе ја земеше) ако треба ќе дозволите да испоцркаат сите околу вас, ама јбг, алчноста во човека е поголема од човечноста, па не ти се дава ни 60 евра за 2 шницли, за сите по еден залак да каснат
    б) за овие "жртвите", кои добиваат храна која ги задоволува сосема нивните дневни потреби, ќе глумат дека им е гадно, дека неможат да ги јадат оние шејкови, само за да му земеш од парите на овој другиот, оти тој 5000 евра има, може да даде 100е за ти да не јадеш невкусна храна (а реално барем 5 пати денот си велат, ах, кога не ми понуди мене...)
    в) Кај те затвораат во две соби па и јадење да не ти даваат нормално 6 дена? Па ни во затвор го нема ова. Ама тражили сте, гледајте.

    Инаку, живо ме интересира овие Васичи јуниор што јадеа во Германија што овде се нешто не им е во ред? Сите издржаа некако, јадеа од тие шејковите, овие као повраќаат. ..
     
  19. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ауу овој Бранџа :x виде пари и збесна. Им нуди на девојките за да имаат секс со него :^)
    Васиќи се бунат нивните синови не смееле да гладуваат демек ќе ја напуштеле куќата, па никој не ги врзал слободно нека си одат, што се вашите синчиња повеќе од другите па да им правите тајно сендвичи.
    Дарко во профилот кажа дека сакал плави и глупи па Тина е совршена за него, затоа тој се лепи стално таму.
    Го делам мислењето со @TheSecret гарант има некоја финта ова со парите, не ми се верува туку така да им дадат по 5000€, ВБ ќе ги за*бе нешто на крајот 100%:D
     
    Последна измена: 22 септември 2015
  20. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Искрено, не знаев дека постојат блиски луѓе коишто ги пратат емисииве, али вчера кај другар дур отварав песни ми искочи резултат од некоја госпожа Ава, а како беше насловен клипот не сакам ни да коментирам. Сабајлево ја гуглам и ми се гади само што слушам таква неука пачавра и како може мали деца да ја слушаат, гледаат и што ќе научат тие деца утре од неа. Не е соодветно на темава, ама ако има на форумов тема за овој болен воајеризам што ја убива интелигенцијата и секој кодекс на нормално однесување, нека се префрли таму.
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.