Големиот брат 2015 (Big Brother) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Umbrella22, 5 септември 2015.

 1. Црвче

  Црвче Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
 2. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Премило ми е за Дарко и се се... ама само да е паметен и да не биде со Тина. Очигледно сега таа ќе се вртка околу него, како што почна и синоќа...
   
  На Victorian, rose60 и The Saturdays им се допаѓа ова.
 3. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.249
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Јас никого не познавам од нив и не сум во тек,само знам дека за мене нема позитивни личности и ми се кој од кој се само тешки ороспии и мушки ороспии...а некако ми нема крај,кога шетам по каналите ги гледам.
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  67.643
  Пол:
  Женски
  Рекoв пoзнaвaм,личнo.
   
 5. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  5.786
  Пол:
  Машки
  Некои викаат дека ВИП Големиот брат ќе има, некои куќата ќе се руши. Што е вистино, некој да пресуди ?

  Па и да се руши, а зошто не се направи нешто како музеј :D xaxa или пак ако се руши ама да не се гради новa :D ?
   
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.722
  Пол:
  Машки
  Ќе најдат милион други куќи.
  Шоуто ќе си продолжи .. тоа двеста години ќе фура не е проблем.
  Треба да се сруши све тоа заедно со продукцијата ама ај ... :)
   
 7. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  2.197
  Вака ке кажам сакав нашиот Дарко да победи нормални дека ќе го подржувам без разлика кој е и што е ,заслужено си победи ,но бев убедена дека Горан ке победи (по тоа се виде колку е човек кога не му честита на Дарко не го прегрна сам ја доживеа победата а во тој момент значи многу некој да гушнеш) и ке кажам дека цели 3 меесеци нашиот не беше истакнат како др станари туку последните 2 недели почна нешто ово оно...и да сепак мислам дека е наместено ...
   
  На Viktorijaaa5 и s&s им се допаѓа ова.
 8. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.611
  Ептен ми е мило Даре што победи. Не ми беше фаворит, но мило ми е ради тоа што истрпи најголеми навреди, беше најпотценет и омаловажуван од останатите станари. За инает за нив им докажа дека вреди. Најмногу се изнервирав Стефани кога го навредуваше и кога му рече ако не наредната, понаредната недела ќе излезиш од куќата затоа што си никој и ништо и само обичните македончиња што ги тренираш во МК ќе гласаат за тебе. Тогаш жал ми беше за него, колку само беше смирен, јас да бев на негово место ќе експлодирав. Секоја чест за истрајноста.
  Друга причина што ми засмета кај останатите станари во односот кон Даре е кога бираа кој се 3ца најинтелегентни не го одбраа него. Само Мира го спомна Даре и секогаш го поддржуваше. За со Тина да не спомнувам, таа го користеше него за поени кај народот, а не тој неа. Тина и Барбара имаа стратегија да се зближат со најатрактивните станари, Даре и Ервин.

  Додека пак Горан толку голем негативец ми беше, ни интересен за гледање ни ништо, филозофираше само некои бесмислени теми, за 48 годишен човек мислам дека е премногу глуп,а очајно сакаше да се направи паметен. Па и онаа интернет кампања што ја имаше вереницата негова со лажни профили на фб беше врв.

  И уште нешто за разлика од Горан кој ја имаше честа да спија 2 вечери со вереницата, Даре немаше никаков контакт со реалноста освен видео порака и такви ствари, што за мене е голем плус за некој кој издржал толку време,а да не направи никаков инцидент. Секоја чест на истрајноста.

  Даре го оствари она што го вети, влезе како човек и излезе како човек и победник.
   
  На brokenangel7, The Saturdays, presiosaP и 5 други им се допаѓа ова.
 9. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски

  Ете така, секој збор ти е на место :)
   
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
 10. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.741
  Пол:
  Женски
  sta reci:$
   

  Прикачени фајлови:

  На IronLady, Svetulkaaaaaa, ocicka2014 и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Ккави подароци донесе Мира, ау како беше облечена лудило женче, многу е откачена, а Барбара ко проститука некако.А Дарко штознам, некако не се помирив со тоа дека Ервин треба да победи или Стефани.Најмногу бев за Стефани, не сакав да излезе, но ете.Дарко добар човек и да кажам дека незнам зошто но веднаш кога ќе го слушнав како зборува ме потсеќаше на @Ketchup а неам појма зошто.Може си личите :D, ама реално Дарко не направи којзнае какво шоу. :D
   
  На Victorian, Tinushka, LittlePinky и 2 други им се допаѓа ова.
 12. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Хахаха, прееејакооо :)
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.782
  Допаѓања:
  35.719
  Пол:
  Машки
  @Winter Lady Доколку Дарко би имал пократка коса и не би имал брада, можеби би личеле хахаха. Иначе не верувам дека куќата ќе се руши, мислам дека до сега Emotion продукција најмногу има заработено од ова шоу. Следната сезона би требало да биде VIP, некаде после Нова година во 2017.
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Може дека си едино машко што коментира овде, затоа некако си ми влегол во мисла.Инаку се чудам кога влезе Дарко во шоуто некако многу самобендисан беше, самоуверен, а што стана.Прво ме нервираше и како зборува, после глас неможеше да му слушнеш, многу тивко зборуваше,.Ама дефинитивно со брада беше погрд.Сега е баш мил и симпатичен.И има на некој портал што се десило меѓу него и Тина ?
  Не сум видела како го прегрнала на крај, ако има видео нека постира некој.И Стефани и Џоле уште беа заедно ? Слабо го гледав.Стефани во куќата не ја видов.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.782
  Допаѓања:
  35.719
  Пол:
  Машки
  ^Да да, Стефани и Џорџе прегрнати беа кога влегуваа во куќата сите станари.
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.611
  ^Наводно Џорџе ја откачил Стефани за другарката на Барбара - Тамара. Онаа што ги пречека и на журката се мувале. Читав коментари кај Мирјана на профил, а има и слика кај што се заедно.
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  5.786
  Пол:
  Машки
  Кај ги наоѓате тоа профилите, дај линкови од сите ако веќе ги знаеш :D
   
 18. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
 19. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.076
  Допаѓања:
  63.530
  Пол:
  Женски
  Дали ги гледавте овие видеа :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:


   
  На Svetulkaaaaaa, The Saturdays, marristovska1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  355
  Пол:
  Женски
  hahha prejako ee