1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големиот брат (Big Brother) [2009/2010]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од kiki, 10 ноември 2009.

 1. kiki

  kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  18
  Гледате ли Големиот брат? Јас не дека гледам се, ама можам да кажам дека го следам. Интересно ми е да знам што мислат другите луѓе за учесниците. Немојте да криете дека и вие гледате и пишете да поозборуваме малку :P :P
   
 2. irena

  irena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  26
  Re: Големиот брат

  Јас мислам дека најголемите глупаци ги собраа на едно место :lol: онаа Јована не знам како може да прави толку големи глупости и да биде безобразна со секој збор :roll:
  а најинтересно е што таа никогаш не е номинирана за исфрлување. значи има луѓе што го сакаат тоа однесување :|
   
 3. emka

  emka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  12
  Re: Големиот брат

  Мене пак Јована ми е ок. Барем таа е некако природна а не како Татијана со маска на лице.
   
 4. irena

  irena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  26
  Re: Големиот брат

  хахаха природна. дури претерано е природна со однесување како од пештера да е излезена :lol: :lol:
   
 5. Zore

  Zore Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Re: Големиот брат

  И јас не го гледам редовно, ама онака го следам. И никако не можам да разберам како можеа да соберат толку големи идиоти на едно место. Даница ми изгледаше понормална, ама луѓето не гласаат за тие шо се нормални, сакаат фрикови да гледаат...
   
 6. Dona

  Dona Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  19
  abe toa sekogash e taka...pointeresno im e na lugeto koga gledaat nenormalni raboti : )))) jas licno ne go gledam, osven 2-3 pati koga sum go fatila i me nervira pa ne sum uspeala ni da gi dogledam tie 2-3 pati:D samo moram da kazam deka onaa nashata kako i da se vikase,shto ja isfrlija e teshka orospija...jas ne znam kako ne i e sram taka da se odnesuva na tv koga site ja gledaat, a osobeno doma nejzinite...sramota...nekoi luge se ke napravat za slava i toa mnogu mnogu tazno:/
   
 7. anetabt

  anetabt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  7
  mene voopsto ne mi se dopagaat .. :geek:
   
 8. milena-21

  milena-21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  5
  И јас не можам да ги поднесам. Сестра ми ги гледа и јас нема како а да не подслушнам што се случува. Добро е што излезе Вики оти кој знае какви перверзии ќе имаше. Тешко на нејзините родители. :o Нека се скрие некаде
   
 9. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  OOooOO Големиот Брат ;) На почетокот ептен го гледав, сега онака, поопуштено, ако немам што да правам и мислењата за одредени луѓе константно ми се менуваат: Од една страна Даница ми беше фаворит а од друга страна Јована ми е хит :lol: :lol: Претерува со голотињи и пцуење, тупа е на моменти ама не знам зашто уште ми е хит :twisted:Единствена личност што неможам да ја поднесам ми е Драгица!
   
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  јас не го гледам....ама луѓето околу мене што го гледаат ме информираат што се случува да бидам во тек со настаните :lol:
  инаку не им се чудам на луѓето што се во куќата зошто се намерно така избрани...нарочито се бирани луѓе кои се доволно храбри, односно ненормални кои можат да направат се и сешто пред камерите :?
   
 11. paola

  paola Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  mene voopsto ne mi se sviga,mislam deka e premnogu vulgarno,a plus i e mnogu naglaseno vo udarni termini na tv.
  go gledaat deca pa makar i tinejgeri i dobivaat pogresna slika kako treba da se odnesuvaat.i uste ako svatat deka toa e pravilno odnesuvanje,idnata mladina ce bide no comment.
   
 12. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  OOO Ми се врати Даница...Фаворит ми е ...без сомневање! 8)
   
 13. iwannaU

  iwannaU Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Ja gi gledam cesto ama bas i ne mi se mnogu simpaticni. Nekako mi se site ispusteni od race, se zabegalo...Ama oni gajle si nemaat, bas im e top. Lazat, ogovaraat, pcujat i pak si pijat kafe zaedno.A od zenskive nema edna prisoberena, samo Danica mi izgleda ponormalna.
  Me nerviraat najmnogu toa sto se precenuvaat sebesi. A za izborot na stanarite nemam zborovi. Osven Gjorgje site ostanati se so nizok koeficient na inteligencija, bar ja taka mislam po nivnite postapki. :evil: :evil: :evil: 8)
   
 14. LovelyLady

  LovelyLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  mene pa gorge mi e onaka bezveza i neznam so vide jovana vo nego :P ... ali toa e daj sta das :P
  Koga sme kaj inteligencijata, site zaedno da se soberat ne se tolku pametni kako karlo :) Ne deka mi e favorit ama nekako se oddeluva od site ludaci 8)
   
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Не го гледам ова шоу. Она е праење глупости со сила. Гледав само една од македонските близначки требаше да си заминит од куќата... леле она трескање она плачење... аман! И бап, го сменав каналот. :lol: 8)
   
 16. femmina

  femmina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  interesno e da se gleda da pomine vremeto koga e dosadno :mrgreen:
   
 17. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Редовно ги гледам исфрлувањата во понеделник, а преку недела ретко гледам.
  -Радиша...хахаха...само што ќе го видам ми се смее.
  -Владимир секогаш се труди околу задачите и сака да победи, тешко ги прифаќа поразите. Ми се допаѓа бидејќи е добар човек и многу ми се фини со Даница како пар.
  -Даница - сонце :). Многу е мила, фина, секогаш насмеана, со секого е во добри односи.
  -Ѓорѓе е добар човек, и тој е со сите во добри односи и е многу колегијален.
  -Јована е многу комплицирана личност. Некои нејзини размислувања ми се допаѓаат, некогаш многу ме нервира. Пцуе, прди, ждрига - тоа не наликува на понежниот пол.
  -Кики е скопска шмизла, моментално испровоцирана од постапките на Мирјана.
  -Мирјана не ја знам, но од прв впечаток не ми се допаѓа воопшто.
  -Мануел од почетокот ме изнервира кога рече дека сака глупи девојки. Некогаш делува паметно, некогаш глупо.
  -Татјана како да има маска, незнам.
  -Карло, позлобен човек не сум видела. Глумец, многу грдо мислење имам за него и многу ме нервира. Ме нервира и тоа што нема почит кон Радиша како кон постар човек а и дека мисли дека секогаш е во право.
  -Драгица...пхххххххх...не можам да ја смислам.
   
 18. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  dobro,dobro ajde da prestaneme so predrasudi,site nie nekogas pcueme,vikame se karame....da imame predvid deka sepak tie se vo zatvoren prostor,i se pod ogromen stres i pritisok 24/7 :?
  Kojznae na pr. nekoja od nas kako bi zdivelaa? :x Epa,sega mene li4no site mi se kul ok i se najubavo samo so isklucok na Dragica,Karlo,i Mirjana mislam deka ostanatite se bas ok.Posebno Radisa :lol: :lol: :lol:
  A, i Manuel,Bliznacite,Jovana Danica,Arsa.... site se super :)
   
 19. srcka

  srcka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  iskreno jas ne go pratam mnogu golemiot brat ,oti ne mi e interesno da gledam nekoj kako jadi ,spie i pravi drugi raboti sto ne se bas za vo javnost.nemam nisto protiv ,ama treba malku da se ima pristojno ponasanje posebno zenskite
   
 20. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Вчера доживеав разочарување за мојот фаворит :oops: