Големиот брат (Big Brother) [2009/2010]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од kiki, 10 ноември 2009.

 1. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  твоето мислење го кажуваш???...а твоето мислење се состои од навреди упатени кон оние што го гледаат ова шоу...драга па тоа не е мислење....а башка темава е за шоуто и за тоа што се случуваше во него а не за луѓето кои го гледаат ;)
  Znam deka gi boli vistinata ama koga se mora da se kaze --------- ова твоево го нарекуваш вистина!!!....е голема грешка си,тоа е само твое мислење, но далеку од тоа дека е вистина :lol: :lol: :lol: и кога би било вистина пак нема потреба од навреди и омаловажувања. позз
   
 2. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  големиот брат воопшто не ми се допаѓа нема смисла само седат и се глупираат :x :x а еве на пр преживеан е ок се случува нешто
   
 3. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Што се не би направиле луѓево за пари и слава.Немам талент, сакам пари и сакам да ме има на телевизија-то ти је велики брат.Зошто баш тие луѓе?Замислете да се изберени само бубалици со книгата во раце; или пак некои досадни ограничени комформисти кои слепо играат како што им свири општеството или пак во краен случај само жени следбенички на патријархатот.И што ќе биде тогаш од шоуто?-Тотален промашај.Група, тим на психолози, намерно бира лица со најразлични профили на личност, со цел да има несекојдневни случувања што ќе предизвика интерес кај пошироката јавност и што видно ќе отскокнува од униформните непишани правила на денешницата.Земете го за пример Боки 13 :roll: во овој момент половината од вас имаат намуртени фаци, а половината го сметаат за интересен-важното овде е дека тој никого не остава рамнодушен.
  Лично јас не го следам шоуто, не сакам да гледам лигавење и стенкање пред камери, ама немам ништо против ако некој сака да се докажува на тој начин.Нивно нека си е.
   
 4. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.033
  Девојки ќе има ли годинава Големиот Брат?
   
 5. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  465
  Од есен ќе има ВИП, не обичен.
   
 6. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.439
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Големиот брат секоја година гледам.
   
 7. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299
  нема да има