1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големи гради

Дискусија во 'Тело' започната од luda.mala, 8 декември 2017.

 1. luda.mala

  luda.mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Штотуку се зачленав, и не видов ваква тема! Имам големи гради, секако природни, но навистина ми е многу непријатно кога луѓето ( особено машките ) зјапаат во нив... Криејќи ги (а тука се, џабе ги криев) се искривив во ‘рбетот. Имате ли некакво чаре за ваков проблем?
   
  На Dame30, Arjanit2021, ADOKI и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.456
  Колку години имаш, и како, на кој начин ги криеше градите?

  Чарето е да бидеш горда на своето тело и атрибути. Не се комплексирајте со тие цицки и газови веќе аман. Какви се такви се, ваши се.
   
  На crazylady, Indiegurl, Gosh и 7 други им се допаѓа ова.
 3. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.388
  Пол:
  Женски
  Нема потреба да се криеш.
  Жени намерно ставаат силикони за да им бидат поголеми градите и одат со крената глава, а ти си имаш природни.
  Таков ти е телото и биди си горда на него.

  Облекувај се прилагодно за возраста и терај.
   
  На kristina.k, crazylady, La.loca и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Е какво чаре да имаме?
  Колку побрзо си ги прифатиш градите и нивната големина и престанеш да мислиш кој и дали некој зјапа во нив, толку подобро за тебе.
  А и не гледам ништо срамно тука, колку жени плаќаат за тие гради, а ти па ги криеш.
  И да, како ги криеш градите па си се искривила?
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.110
  Зошто да ги криеш?
  Батали комплекси!
  Жени со мали гради потпунки ставаат за да бидат поголеми,ти пак ќе се срамиш од нив.
   
  На hermosa, kristina.k, crazylady и 9 други им се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.110
  Кога -тогаш ќе свиснат и малите и големите:!:
  :rofl:
  Ама што сте се уплашиле од тоа?!
  На 50 години не ќе шеташ топлес?!
   
  На marijaaxl, Lilit, kristina.k и 12 други им се допаѓа ова.
 7. luda.mala

  luda.mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Не, напротив од тоа грди гради. Ги кријам такашто кога седам земам секакви предмети во раце (доколку има детенце во близина па со него се занимавам, односно ги кријам), ги ставам рацете околуу стомакот со цел малце да ги закријам и нив, а наведнувајќи се се искривив... Сега се каам, но такво мислење имав пред 2-3 години, а сега се трудам што е можно повеќе да сум исправена, сепак сум млада :|
   
  На Cecko85, ADOKI, Mr.Lover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.058
  Решение:

  [​IMG]
   
  На ccca, Konfetka, Mrs.Brain и 21 други им се допаѓа ова.
 9. Weird0

  Weird0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  934
  Пол:
  Машки
  Нема грешка, не верувам јас во ова..
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Чекај малку, си ги криела градите или сега ги криеш? Не ми е јасно навистина.
  И чаре за градите или за 'рбетот ти треба?
   
  На Feminka22, Arthur и Weird0 им се допаѓа ова.
 11. luda.mala

  luda.mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Ги криев градите на начините кои ги набројав, и сега се трудам некако да ги скријам од очите на „зјапачите“, а за ’рбетот си најдов чаре... Проблем ми се тие што зјапаат во мене. Има и дечковци кои излегуваат заради уживање и после се фалат дека поминале ноќ со „цицлестата“, а фала Богу не ми е десено ова до сега, но сепак е непријатно дури во школо да те зафркаваат дека си 5 минути по напред со цицките... Ме разбирате?
   
  На MikiTass, ELIDavor, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Ама не можеш да ги скриеш градите. И јас имам братучетка која што има големи гради и не се облекува провокативно ама сепак се гледа дека се големи.
  Не можеш да го смениш тоа што во школо те зафркаваат за градите ама смени го начинот на кој што реагираш на тоа. Сакам да кажам, не земај при срце се што ќе ти кажат, големи гради не се маана, верувај ми :) Не знам колку години имаш, ама еден ден се надевам дека ќе се оттргнеш од овие комплекси и ќе си го прифатиш телото, затоа што нема од што да се срамиш.
   
  На ELIDavor, kristina.k и luda.mala им се допаѓа ова.
 13. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  14.466
  Пол:
  Женски
  Ја пустата имам мерак за големи гради ама не сум надарена, да сум на твое место цело време надвор ќе ми бидат.
  Да се разбреме не цели туку така скоро :rofl:
   
  На ***nekoja***, Priroden, Ники. и 14 други им се допаѓа ова.
 14. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Девојко нема што да криеш, природата кога давала тебе те дарувала со големи гради, плус и ако се малку кренати, и ако си и убава...Немај гајле... ;) :)Зјапачите само ќе зјапаат и ќе останат на тоа а тебе сигурно ќе ти годи ако знаеш дека некој те посматра ;)
  Нема од што да се криеш они нека зјапаат... ја знаеш онаа народната п'лни очи празни раце хахаа
   
  На bubi75, elimkd и luda.mala им се допаѓа ова.
 15. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.885
  Допаѓања:
  49.904
  Пол:
  Женски
  Нема потреба да се криеш треба да бидеш горда на своето тело.
  Ете јас имам мали гради, да не носам градник нема воопшто да се познаваат и би сакала да ми бидат малку поголеми, но не можам да ги променам какви се такви.
   
  На IvanaJenner, Плавуша123, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  4.515
  Ова требаше да биде смешно??? Малолетна е! Ги преминувате границите со простотилукот! Не ти е незгодно на девојче што го тролаат у школо и мисли дека има проблем вака да му одговориш? Па да ја имаш таа среќа да ми го кажеш ова мене у очи па ќе видиме кој ќе шета вака зацрнет! Мала е и неа и изгледа дека тоа и е проблем. Подразмисли како би го прифатила овој коментар твојата ќерка или твојата сестра или твојата мајка... Не е убаво вака да зборувате. Немојте да повредувате ниту луѓе кои ги знаете ниту луѓе кои не ги знаете. Злобата и простотилукот да си ги зачувате за по дома.

  @luda.mala душичке сега се развива твоето тело не се замарај. Игнорирај будали, батали кој што вика и кој што мисли. Не си го троши животот на туѓо мислење. Немој да се чувствуваш виновно ако сакаш некогаш да ги истакнеш градите твое тело твој избор ама пази се од будали. Најискрен совет: ич да не ти е гајле за другите! Луѓето ќе зборуваат и што било и што не било си патат од простотилук. Не се срами од својот изглед. Период е ќе сфатиш и ќе ти помине. Само те молам гледај да не станеш како Миа или како Мелита. Немој да си играш со фотошоп и да се обидуваш да бидеш некоја друга личност биди си своја.
   
  На Инннана, bubi75, Mrs.Styels и 11 други им се допаѓа ова.
 17. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.058
  Пробај. :)
   
  На Arthur и Someonespecial им се допаѓа ова.
 18. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Премногу бурно изреагира, не мислиш така? И дадовме совети, не можеме да и ги намалиме градите, тоа и е. Треба да си го прифати телото затоа што нема од што да се срами. А и впрочем не можеме ние од тука да и помогнеме, нека зборува со мајка, сестра, другарка, некој кој што ќе и даде совет и ќе и биде поддршка секој ден.
  Сликата е очигледно шега и сигурно девојката нема да ја сфати сериозно и навистина да се облече така. Не драматизирај.
   
  На kristina.k, Gosh, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
 19. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.058
  /|\
  Батали ја.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.110
  Отвори на нет, прогуглај, ќе видиш кои модели на блузи одговараат на големи гради..
  Во Лиска каков убав долен веш има за големи:$
   
  На crimson, cresa-jagoda, Antebellum и 2 други им се допаѓа ова.