1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големи гради

Дискусија во 'Тело' започната од luda.mala, 8 декември 2017.

  1. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Целата поента е да се прифатиш и засакаш себе си каква што си.
    Не треба да дозволиш градите да бидат единственото нешто и најбитното заради кое што утре на 20 + ќе ти приоѓаат дечковци, туку да бидат еден голем :D плус за дечкото што утре би те сакал и со нив и без нив.
     
    На TheGirl23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ... доколку си пропорционална во телото и имаш нормална телесна тежина, големите гради преставуваат женски украс на самото тело и секој би завидувал на тоа,но кај тебе мислам дека е друго проблемот... доколку си ниска,а немаш дисциплина во исхраната и се дебела, немаш тенка половина туку напротив фалти на стомакот, еее тогаш ќе имаш проблем во имање големи гради, нели? ... јас мислам дека не си искрена до крај кога се опишуваш самата, не ти се проблем градите...друг ти е проблемот! 8)
     
    На EraBon и DeepBlue им се допаѓа ова.
  3. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Не гледам никаков проблем јас тука? Големи или мали секоја девојка се чувствува убаво која ќе ги изрази барем малку или со Граница нормално, без разлика на годините зашто сега и девојките од основно шетаат облечени како 25 годишни па нема никаков проблем тука . Нема шо да се криеш уживај си и тој шо те заебава кажи му дека ти е убаво така со големи гради и готово.
     
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    I jas si imam vakva maka . Niska ne sum , no sum debela |( se zdebeliv posle prvata bremenost i probav sekakvi dieti sto ne dadoa rezultat ama bas nikakov |( . Kako posledica na zgolemuvanjeto na tezinata , gradite mi porasnaa za 2 broja , pa sega ne mozam da si najdam soodveten gradnik . Pogolem broj mi e golem vo grbot , a pomal broj mi e mal vo korpite :| . Nemam kompleks vo vrska so gradite , no da prasam , momentalno pijam herbalife za namaluvanje na tezinata bidejki sum so mali deca i nemam moznost da se dvizam mnogu ( ogranicena sum ) , dali herbalife ke ima podednakov efekt i vo gradite ili ke mi ostanat vaka ogromni :tmi:

    P . S . Koga oslabev vo sredno , mi bea sosem normalni , no sega .. :(
     
  5. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Хербалајф нема никаков ефект на ништо. Џабе пари фрлаш. Смени начин на исхрана и движи се повеке.
     
    На Milita18, Feminka22, Antebellum и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Будалчиња едни, нема срамење од големи гради, шо ви е? Жени плаќаат силикони за да имаат големи гради. И јас сум во таа група со големи гради и баш сум горда на тоа. :clap:
    И мене едно време ме зафркаваа ко помала за градите, и стално им враќав: Па да, иам ја гради за разлика од вас, вие ке си плаќате за да имате!:rofl::rofl::rofl:
     
    На Konfetka, SugarHoney, Feminka22 и 6 други им се допаѓа ова.
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Само уште еднаш да ве потсетам , непристојни и вулгарни коментари ќе се бришат!
     
    На Mishela, Mini90 и Rama им се допаѓа ова.
  8. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Сметам дека и коментарите од машки лица на темава се сувишни.
     
    На Feminka22, Antebellum и Rama им се допаѓа ова.
  9. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Мини се што е несоодветно се брише , доколку сметаш дека некој коментар ги надминува правилата пријави го , со @Mishela @koritsaki ќе разгледаме и ќе средиме
     
    На Mini90 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Остави нека зборат и нека се смеат,има чаре да престанеш да мислиш што зборат другите,и да живееш живот каков што ти е даден не се замарај со прост народ.
    И најубава на свет да си пак мани и критики ќе ти најдат неписмените нелуѓе.
     
    На Antebellum и Rama им се допаѓа ова.
  11. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    нема потреба ниту од срам ниту од криење..јас имам големи гради па кога некој ми каже нешто одговорам "абе имам си ги некој дава пари за да има како мојте какви са ми такви са ми мои се" и горда сум на моите гради иако мисе големи....;)
     
    На luda.mala му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bubi75

    bubi75 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2017
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Машки
    Deojko nema potreba od kompleksi!!! Slobodno isprsi gi ,toa e isto koga nekoe masko saka da go krie deka ima pogolem od drugite. Sosema isto e toa. Mnogu maski veruvaj uzivaat vo takvi gradi.
     
  13. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Леле ја па напротив имам мали гради. :lol: Но, задоволна сум си.:rofl:
     
    На ADOKI, SummerGirl и diskreten32 им се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    А зошто некоја се срами ако има големи гради? Некои девојки плачат за да имаат големи гради.
     
    На Joanna_, Herrera и ADOKI им се допаѓа ова.
  15. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Се самоцитирав,чисто накратко да видиш зошто се срамам и жалам постојано @SummerGirl :D
     
    На SummerGirl, CocoLady и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  16. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Машки
    Сите оние поради кои си набивање комплекси за што и да било, се ништо друго освен љубоморни и имаат ограмна завист кон Вас.

    Таквите само на игнорирање или пак спротивставување или пак со нивно оружје по нивни грб.

    Но најефикасно оружје е игнорирањето по некое време веднаш ќе прекинат.
     
    На Konfetka и Someonespecial им се допаѓа ова.
  17. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    http://www.femina.mk/здравје/совети...ја-хирургија-за-редукција-и-подигање-на-гради

    Девојки што мислите за ова? Јас почнав да размислувам, бидејќи имам големи гради, виснати, не можам од нив да трчам, ме боли постојано грбот, некогаш и ми тежат. Немам раѓано.
    Ајде споделете нешто, дали знаете некој кој ја има направено оваа интервенција?
     
  18. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Машки

    Искрено не сум стручен но нашето тело е такво што со се што сме се родиле може да биде поддржано од нашето тело на пример твоите гради, со вежбање изградување на мускули по целото тело особено грбни и тн (со инструктор/ка треба да си разговораш или на физикална терапија) ќе ти ја олеснат тежината и многу повеќе ќе ти помогнат и ќе ти олеснат, се додека не се решиш дали да посегнеш по операции или не, не е само во трчање, вежби за зацврстување на мускули, вежби за истегнување и еластичност, се тоа ќе ти помогне. Извини што се замешав кај што не ми беше место
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Градите се главно масно ткиво, и реално ако се преголеми, пречат. И покрај вежби и се, самите гради не може да се зацврстат оти нема мускул, со вежби може да се подигнат само, ама и тоа колку е можно...

    @Amelia мислам дека @blueeparadise правеше (или ќе прави) таков зафат. Факт е дека е покомплциран зафат, па ако се решиш на тоа најди навистина добар доктор. Макар и во странство.
     
    На Amelia и blueeparadise им се допаѓа ова.
  20. DoubleK

    DoubleK Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2020
    Пораки:
    458
    Допаѓања:
    984
    Искуство со трчање и големи гради?
    значи најмачно нешто на светот е, некое трик решение?