1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големи мали лаги (Big Little Lies) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од DzingrlakaDzikica, 20 февруари 2017.

 1. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  Новата мини серија на HBO за која можеби сте слушнале.

  Серијата е базирана на истоимениот роман од 2014.
  Режијата е на Жан Марк Вале кој претходно има работено и на филмовите „Wild“ и „Dallas Buyers Club“.
  Во главните улоги се појавуваат: Рис Витерспун, Никол Кидман, Шеилин Вудли, Лора Дерн, Александер Скарсгард, Адам Скот, Џејмс Тапер и Зои Кравиц.

  Ќе ги замолам сите оние кои ја читале книгата и го знаат расплетот да не пишуваат спојлери.
  Ќе коментираме епизода по епизода. :)

  [​IMG]
   
  На Marossa, Bozica1980, do-re-mi и 5 други им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Едвај ја чекам првата епизода утре. Кастингот ми се допаѓа и се надевам нема да биде разочарувачка серијава, зашто книгата ми е една од омилените. :)
   
  На Sky-butterfly, 1209, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.331
  Допаѓања:
  47.767
  Пол:
  Женски
  Во колку часот почнува серијата и кои денови ќе се емитува?

  И јас сакам да ја гледам,посебно ми се допаѓа изборот на актерките.
   
  На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Почнува вечер од 20:00 на FOX

  Одвај чекам.
  Ја имам читано книгата и многу ми се свиѓа.
  Малку ми е само чудна Рис Витерспун во улогата на Медлин.
  Додека читав замислував сосема друга особа на изглед
  Другите се 5+ погодени
   
 5. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.790
  Допаѓања:
  38.114
  Пол:
  Женски
  Ја има жени јас сега ја гледам.
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  Каде, каде?
   
 7. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.790
  Допаѓања:
  38.114
  Пол:
  Женски
  На пиратот:D Има торент.
   
  На Mishela и RainBow им се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  :party::party:
  Благодарам.
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Ја ставив да се симнува, ама ќе остане за утре.:doh: Пишете впечатоци, а се друго ќе ве молам во спојлер. :!::)
   
  На 1209 и Mishela им се допаѓа ова.
 10. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  Има потенцијал. Нешто измеѓу сапуница и мистерија. Баш ми е мило што актерките се нафатиле на овој проект, непитично за нив ако земеме во предвид дека Кидман се нема појавено во серија од 1989та.
  Али какви куќи, човече... :inlove:

  Хајлајт на епизодата: „she probably gives mint chocolate chip organic blow jobs".. :D:D
   
  На Shery, Mishela, kravce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.790
  Допаѓања:
  38.114
  Пол:
  Женски
  И јас многу се радував кога прочитав дека ќе има серија, на книгата убаво се сеќавам така да содржината нема да ми е многу мистерија, ама многу сакам да видам како ќе се одигра сето тоа на филмско платно. Ова е типично лабава серија, женска иако вклучува и убиство.

  Ликовите ми се одлично погодени, баш така и си ги замислував, посебно Меделин, не можеле да најдат подобра актерка за да ја одглуми, исто и Селест, елегантна, убава, жена трофеј, совршена улога за Никол. Џејн не ја замислував вака ама сепак не е лоша. Пери само ептен ми отскокнува, повеќе го замислував вака, помаженствен и некако физички посилен, али добро.

  [​IMG]

  Сега за сега толку имам да кажам, да не откријам некој спојлер.
   
 12. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  Јас ја немам читано книгата, ама сакам да го видим овај филм пошто друштвото на темава ми се допаѓа :D
   
  На ph.orhideja, 1209 и DzingrlakaDzikica им се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  Никол Кидман очигледно не планира да остари некогаш...жена ремек-дело. (hollest)
   
  На candy.cane, Bozica1980, kravce и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  4.201
  Допаѓања:
  93.463
  И јас ќе ја гледам, и јассс:clap:. Книгата ми беше убава, очекувам лајт сериичка со кастинг кој што ми се допаѓа ептен.
  Сега ќе се пуштам по торент:$.

  @1209 дај линк од торент, јас не можев да најдам:|
   
  Последна измена: 20 февруари 2017
 15. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.331
  Допаѓања:
  47.767
  Пол:
  Женски
  Јас искрено очекував дека во улогата на Медлин ќе биде некоја постара,барем јас така ја замислував,така си го направив филмот во главата читајќи ја книгата.
  Никол Кидман за улогата на Селест е одличен избор.

  Серијава најмногу сакам да ја гледам заради книгата која ми е одамна читана,очекувам нешто слично на Очајни домаќинки.
   
  На Bozica1980, Sky-butterfly и kravce им се допаѓа ова.
 16. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  Ја гледав првата епизода и изгледа ќе продолжиме да се дружиме овде :hai: Иако повеќе сум тим Мистресес наспроти Очајни домаќинки, се надевам ова ќе изненади со нешто малку ново. Или може да биде во стилот Revenge, тој ептен го обожавав :tmi: Бидејќи ја немам читано книгата, не знам што да очекувам, ама штом собрале ваков тим од актери, верувам нема да биде разочарувачки.
  Покрај плакнење очи со куќи, Александар Скарсгард :inlove: Рис Витерспун ми е ептен симпатична и баш се радувам што ќе можам почесето да ја гледам. А и баш и лежи улогава.
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  Рис за мене секогаш ќе остане Elle Woods. :rofl:
  Некако не можам да ја сфатам сериозно во било која друга улога, па ќе оставам простор да ја прокоментирам понатаму. :wasntme:
   
  На Adi888, Bozica1980, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Истоооо :)
  Уште ако и беше розев мантилот што го носеше на почетокот Elle Woods Is Back!!!
   
  На Bozica1980, 1209 и Mishela им се допаѓа ова.
 19. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.619
  Допаѓања:
  251.097
  Пол:
  Женски
  Се нацртав сабајле пред тв демек најдов серија сеа ќе гледам, тоа една епизода само :)
  Ме изнервира.
  Ко што пишала Орхидеа и мене на очајни домаќинки ми заличе, ама мислам вреди да ја изгледаме.
   
  На ph.orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  28.783
  Пол:
  Женски
  Ej напраиле серија според книгава? Баш пред некој месец ја читавме со мајка ми, одма ќе ја симнам и утре ќе и речам да ја гледаме. Добра актерска екипа (y)